Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Clerodendrum fragrans
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Clerodendrum fragrans

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Clerodendrum fragrans
    Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 16:28

Clerodendrum fragrans (sinonimi Volkameria fragrans, Cl. Chinense, C. Philippinum) – Mirisni Klerodendrum
Poreklom je iz istočne Kine, Japana i Koreje. Zimzeleni grm visine 1-2 metra, sa dlačicama na granama. Listovi su maslinasto zeleni, široko jajoliki ili srcasto okruglasti, 7-20 cm dugi, prekriveni dlačicama i po obodu nazubljeni. Cvetovi su sakupljeni u vršne štitaste cvasti, do 8 cm u promeru, beli su, a sa naličja roza boje. Odlikuju se jakim prijatnim mirisom. Cvetanje je tokom cele godine. Dobro uspeva u kućnim uslovima, a kao kućna biljka se uglavnom uzgajaju sorte sa duplim cvetovima.
RAZMNOŽAVANJE
Zelenim reznicama i delovima korena pri temperaturi od 18-20 stepeni i uz obilno zalivanje
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 16:38
ovo je krasno još samo reci od kud ga nabaviti, da li se može razmnožiti sjemenom ili samo rezniama?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 16:57
I ja ga tražim, predivno izgleda, a kažu da ima i predivan miris.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 22:00
Oh, Voki, ja otvorila tvoju temu u nadi da ću saznati gdje ga ima! Puste želje!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2010 u 02:23
Imam i ja neku vrstu ali neznam koji je i jako raste u visinu pa me zbunjuje. Hajde Voki ( a i ostali)reci mi što je ovo kod mene i kako da ga tretiram. Dali je to taj cvijet?
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 14:55
Ovo mi se nije oporavilo od zime.još stoji štap pa neznam hoće li više krenuti. Kakva su vaša iskustva?
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 07:29
Evo moj Clerodendron,zaista je jako mirisan i bas je cvetan,celog leta a i zimi ako su mu uslovi odgovarajuci on cveta


Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2013 u 13:56
Poceo sa cvetanjem
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2013 u 14:19
Leona, lijep je... Kod tebe zaista nema što nema........
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2013 u 14:21
Leona31, krasan ti je. Clap
Koliko ga već imaš; obzirom da sam ga kupila, ne znam kad mogu očekivati cvjetić?
Žena na tržnici mi je rekla da je to neki rhododendron buglej, da podnosi i vrućine i zime, buru, da nije zahtjevan. Sad vidim da je to možda baš ovaj. Pošto sam neznalica, sad me zanima kako sa njime?

Kupljen,



i posađen.




Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 23:21
Ja sam imala u tegli (bila sam posijala sjeme dobiveno od Tikvica),
izraslo je 5 vec malenih drvceta i na jesen sam ih rasadila na 5 razlicitih mjesta .
Sad se samo nadam da ce mi ostati zivi i dalje rasti . Info slijedi !
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2014 u 10:38
A tako znači se to zove! Moja tetka ga je imala u stanu, nismo mu mogli dokučiti ime. Jako brzo i bujno raste, njezin je bio skroz do plafona mada ga je stalno rezuckala. Na kraju ga je morala dati susjedi. Miris cvjetova je naprosto božanstven!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,574 sekundi.