Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrba  - Salix integra
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrba - Salix integra

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 15:42
Kakvu sam predivnu ogradu vidjela od salixa? smile227
Možda nije tip integra (i jeli uopće ima koja druga vrsta), ali izgleda fantastično. Susjedi imaju žičanu ogradu, ali koja je dosta rijetka, i vjerujem da je ideja nastala da se zaklone jedan drugome od pogleda, posadili su barem 6 salixa i sad je krošnja iznad te ograde i izgleda baš!smile227

Malo sam provjerala o kojom se salixu radi, a to je onaj kaj mu krošnja izgleda kao cvat, čini mi se da je to salix hashuri nishiko.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 19:48
možda je to zbog sunca.nisi rekao gdje si je drđao dok je bila u tegli
Na vrh
slavkom View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slavkom Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:55

Pre mesec dana sam kupio salix integru. Pre nego sto sam je posadio bila je 15-tak dana u saksiji i bila je prelepa. Posadio sam je u suncanom delu vrta sa obicnom zemljom i vrlo malo stajnjaka. Prilikom sadnje nisam uspeo da "rascesljam" mnogobrojne zilice iako sam saksiju drzao oko 5 sati u vodi, vec sam je tako posadio. Preko zemlje sam navukao malo trave da se ne bi suvise isusivala zemlja. Posle nedelju dana ivice belih listica su pocele da zute. Kao da su poceli da se suseCry. Da li neko, mozda, zna gde sam pogresio? Da li je za njen uzgoj potrebno posebna vrsta zemljista (kisela i sl.)? Unapred hvala svima na odgovorima i sugestijama.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.