Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrba  - Salix integra
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrba - Salix integra

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vrba - Salix integra
    Objavljeno: 28 Siječanj 2019 u 23:45
Mi imamo istu kakvu ima i Enrikova nona ali ja vise neznam staviti slikicu ?!? Shocked
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2019 u 20:19
Moja lipotica. Imam sad 3 u dvorištu.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2017 u 16:22
Zna li netko kakv je razlika između  salix hakuro nishiki  i salix flamingo?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Tila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: Sisak
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2016 u 14:36
Mislim da nemamo jer nema tragova, a i tu smo sada tek nasipali zemlju, nije niti bio taj dio vrta... 
Ma znam da ima ali žao mi je jer smo ih tek kupili, a i dosta su skupi :( 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2016 u 22:27
Ja se nadam da hoće. Ja sam svoju presadila i oštetila korjenje.
Jedan dio lišća se osušio, ali živnula je.
Samo je zaljevaj i bit će dobro.
Imate li voluharica u zemlji?
A i ako se osuši ne brini uvjek novu možeš nabaviti, u životu je namanja šteta ako cvjeće strada. Uvjek ima novog, ne brini sm playboy
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Tila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: Sisak
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2016 u 22:17
To smo sve napravili... Kod sadnje smo nalili jako puno vode, stavili smo travu oko stabla da zadržava vlagu i svako jutro i večer zalijevam. Da li će se oporaviti? :(
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2016 u 21:38
Trebali ste kod sadnje napraviti blato sa vodom, u rupu se obaci dosta vode i mješa dok se ne dobije blana voda.
Sad je obilno zaljevajte svaki dan. Možete i zamalčirati tlo da zadrži vlagu.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Tila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: Sisak
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2016 u 20:40
Molim pomoć! Prije tjedan dana smo uzeli salix flamingo i počeo nam se sušiti... nema mrava niti bilo kakvih štetočina :( što da radim?? :(

slika
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2016 u 13:53
Spiralna sa crvenom korom


sa zelenom korom i u pozadini moja velika

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2015 u 13:57
moja spiralna

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2015 u 18:11
Malo ovogodisnjih slika

Pendula (2 godine stara), prosirila se nakon proslogodisnjeg sisanja. Nakon ove fotografije smo je ponovo posisali "na nulu"



Tortuosa (4 godine) je jako narasla. Lani sam "posadila" i trecu, naime, par grana sam drzala u vazi preko Uskrsa i zakorijenile su se. Pa da probamo. Ponosno objavljujem da je prezivjela i raste. Eto, nije uvijek potrebno sve kupiti u rasadniku


zatvori usta, otvori oci
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2014 u 10:27
Hvala ženo. s najlepšim nogama Wink. Evo nađoh sličicu kako je izgledala kada sam je posadila


i od juče Smile


Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2014 u 10:52
Mimar predivna ti je vrba, moja je već velika i lijepa stablašica i baš dobro da si stavila sliku orezane jer ja sam moju orezala samo da dobijem izgled kugle tj, samo sam pokratila nove mlade grane ( kao šimšir npr.)
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2014 u 09:47
Oooo, pa tu se svašta nešto lepo kupilo Wink. Zgodna je tako mala i za saksiju a može lako i da se održava željeni oblik.
Salix je dosta otporan na hladnoću, no kad kažem kasna zima, to bi za tvoje podneblje možda bilo tamo negde krajem  3. meseca. Njene duge grane su lepe i preko zime, naročito pod snegom.
U početku je to bilo fino stabalce, ali je zbog starosti ogrubelo i  udebljalo se LOL.
Nego, bilo bi zgodno da neko od urednika uredi naslov ove teme Wink
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2014 u 07:36
Zgodna je, koliko naraste? Je li to za vrt ili za u posudu? Pitam zato sto kod nas nema niceg drugog osim pendula i tortuosa za kupiti, a ove vase ukrasne su mi bas lijepe...
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2014 u 22:30
Danas mi je uskočila jedna vrba u torbu, na sajmu cvjeća. Nisam htjela je uzeti, ali je trčala zamnom LOL
Čudi me ovo je jednina vrsta salix na sajmu, srećom jer bi svaku kupila da su bile i druge.
Niska je takva će i ostati. Ima sitnije listiće.
Evo je.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2014 u 07:32
Smrcko, vjetar joj ne smeta, samo je malo puhalo dok sam slikala pa djeluje asimetricno
I hvala, stvarno se proljepsala nakon orezivanja, iako su me sumnjicavo gledali (mm i ms) kad sam trazila da joj sve grane odrezu
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 21:50
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:


Smetali joj vjetar? Kod mene je jako vjetrovito i hladni sjeverac sve spali.



Gore mi je nešto pobrkano u postu, mora da sam prala suđe dok sam pisalaLOL

Ovo pitanje za vjetar je upućeno Mikici.  I vrba ti je predivna.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 19:49
Mimar, fantastična je. Mene je moju uvijek strah ošišati na nulu. Ali po ovim izgleda da joj ne bi ništa bilo, jer mi izgledaju da su iste vrste.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 16:19
Mimar hvala na informacijama. Tongue
Tvoje stablo mi izgleda drugačije, od ovih drugih iste vrste. Je li tvoje u početku bilo kao ova druga stabalcad, pa zbog starosti je tako zadebljalo?
Vidim da je dosta orežeš. Znači u zimu ide orezivanje, a je li pametno to raditi u uvjetima gorskim ili bi bolje bilo da su grane ostavljene zbog prezimljavanja?
------------

Inače Mimar stablo ti je prava čarolija, voljela bi da tako i moje bude.
Smetali joj vjetar? Kod mene je jako vjetrovito i hladni sjeverac sve spali.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.