Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrba  - Salix integra
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrba - Salix integra

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 23:51
Jesen je nabolje vrijeme za sadnju drveća. S obzirom da tlo još uvijek nije smrznuto, mislim da se još uvijek može saditi. Jedino nisam sigurna da će vrba opstati na moru. Možda uz obilno zalijevanje preko ljeta.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 12:25
Uz obalu vrbe mogu ljepo rasti na mjestima di su podzemne vode relativno visoke, ili na nekad mocvarnim podrucjima uz obalu (danas obradiva polja, konkretno govorim za Istru). Venki (vrba koja se koristi za vezivanje) raste gotovo na svakoj njivi na mom podrucju.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 23:13
Hvala Dado. Vjerojatno su tu vrbu onda u Istri koristili nekada za vezanje vinograda ko što je koriste u Zagorju. Neki to još uvijek rade.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 11:00
Koriste je jos uvijek stariji ljudi a mladi vise vole plastiku :) Malo je ostalo onih koji platu kosare od vrbinih grana.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 00:14
Vrbu ne koristim za vezanje jer ne znam, a plastiku ne podnosim pa koristim liko. Prirodno je i s vremenom strune. Trenutno tražim nekoga da me nauči plesti košare. E, to je malo veći problem.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 11:45
Anabistrica, u Međimurju ima još dosta ljudi koji znaju plesti košare.
 
U Kotoribi npr. nadaleko poznati košarkaš Pogorelec..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 22:11
Hvala Anaida, ali Kotoriba mi je daleko. Vjerujem da bi trebala tam provesti barem tjedan dana.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 22:37
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 23:14
Hvala Smercko smile79
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
bambus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bambus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 06:32
Može li salix flamingo preživjeti oštru zimu, buru i mraz u Dalmatinskoj zagori? Vidim da se nude sad na prodaji po sniženoj cijeni, dakle, mogu se i sad saditi, naravno čim prestane ova dosadna kiša. Inače, ja sam osuđena gledati samo izbor biljaka koje mogu otrpjeti surovu zimu, :(, pa ako netko ima prijedlog drvca pogodnog za takve uvjete, zahvalna sam unaprijed.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2012 u 15:17
kupila danas sadnicu- malu da manja nemože biti salix flamingo, posadila van, ali pošto je mala, zanima me koliko brzo iz vašeg iskustva napreduju?
2-3 godine čekanja?
belica,zagreb
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 12:01
evo i mog salix -a
bio je on puno ljepši ali smo ga prošlo proljeće presadili , pa sam ga umalo izgubila , skoro se osušio ali sam ga zalijevala puno i evo oporavio se
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2014 u 15:36
Uvijek me zadivi Anaidin Salix. Lijep kao i vlasnica HugHeart

Moj je prošlu zimu puknuo po pola i oporavio se. Samo smo spojili natrag i povezali napuknuće.
Ovu zimu kad su bile one strahote u G. kotaru uopće nije stradao. A sva stabla voća jeste.
Žilav je i otporan, jedno super zahvalno drvo.
Oko njega sam posadila zečije uši da mu stvore zasjenu za korjen i čuva vlagu. Zalila bi  samo jednom tjedno i stavila bocu u korjenu da otpušta polako kroz tjedan vodu.

Susjedi od svega što vide u mom vrtu pitaju " A što je ono lijepo drvce?"Tongue

Eto ako želite da vam susjedi budu ljubomorni zasadite Salix. Ja ću još tri posaditi. Ne zbog ljubomore, nego ljepote LOL

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 07:38
Evo ga opet na mojoj listi želja LOL... pošto stari vrt više nemam... nisam ni dočekala da naraste. Divna mi je ta vrba, možda čak jedno od najlijepših drvca za vrt.
belica,zagreb
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 22:45
Pa Belica što ga ne izvadi i ne presadi u veću posudu? Kad može bonzai, moglo bi i to.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2014 u 17:55
Anaida, ako slučajno vidiš poruku, možeš li mi reći kako ti šišaš svoju vrbu, jer ja imam istu i svake godine nedoumice kako je ošišati, ili ako netko drugi zna nešto.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2014 u 00:10
Među ovim reklamnim slikama ( 4. slika), pokušaj oblikovati u formu krošnje kao tu.

Iz godine u godinu će se krošnja zgusnuti i biti sve ljepša.Smile
I krošnja će biti sve šira naravno.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2014 u 01:59
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2014 u 04:48
smrcko draga hvala ti na pomoći, mi je i šišamo tako nekako okruglo, nije baš tako jako okrugla  i gusta ali tu je negdje kad prolista. Mislila sam što bi bilo kad bi je ošišali onako na "nulu".  Kad je bila mala bilo je samo daj da naraste.
Gdje ti pronalaziš sve te linkove. Zakon si. smile79
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2014 u 12:11
posadili smo i kovrčavu

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.