Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kami, origami i ostalo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kami, origami i ostalo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 202122
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2011 u 07:16
Kami i dalje nedostaju tvoje slikice, nakon divne i predivne Elize - što ćeš nam novo darovati!??
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 15:11
@Mari, Kiki, Franjica: hvala od sveg srca, djeve moje bajne, drago mi je da vam se sviđaju moji kreativni pothvati Big%20smile

@Anaida: sram me bilo, ali toliko slika čeka na red... samo ću spomenuti da sam krenula i heklati i imam nešto napravljeno sa veeelikom heklicom... osim heklarija i razno raznog preuređivanja i recikliranja, ima i raznih čvoričanja igrački i filca i svega, spektar sisavaca i tehnika je sve širi Tongue

Da se malo vratimo na origami, evo jedna svježa najava...



ORIGAMI RADIONICA - UPOZNAJMO JAPANSKO, PRESAVINIMO HRVATSKO

Poznato je da je origami umijeće presavijanja papira, a kirigami umijeće izrezivanja papira. Iako tehnike dolaze sa Dalekog istoka, Japana i Kine, razvija se i domaći, hrvatski origami dizajn. Prije nego uronite u stvaranje vlastitih origami modela, na radionici ćemo se poigrati s tradicionalnim i modernim tehnikama presavijanja i izrezivanja i različitim vrstama materijala poput vlažnog papira i uštirkane tkanine.

SAKURA
(cherry blossom - cvijet japanske trešnje)
Ne slažu se svi modeli od papira kvadratnog oblika. Naučite kako s par savijanja i jednim rezom dobiti peterokut i od njega saviti zanimljivu dimenzionalnu verziju cvijeta trešnje bez trunke ljepila. Iskoristite cvjetove za izradu nakita ili neka kasnije posluže kao cvjetna dekoracija grančice.

ZDJELICA 3u1
(zdjelica/ceker/torbica)
Kako od različitih dimenzija pravokutnika saviti zdjelicu koja može postati ceker za plac ili večernja torbica. Isprobat ćemo čvršće i mekše materijale i po želji dodati ručke i zatvarače. U savijanju će nam pomoći CP (crease pattern) i dijagrami. Dotaknut ćemo se i kirigami tehnike u službi šabloniranja uzoraka.
 
Osiguran sav materijal za svakog polaznika i upute za doma, samo ponesite prste i prstohvat strpljenja ;)
Autorica izvornih modela: Sanja Srbljinović-Čuček, entuzijastica presavijanja i promotorica origamija u Hrvatskoj.
Voditeljica radionice: Marija Pupić - Kami


Bit će mi drago ako se na radionicu prijave i neki koji modele znaju saviti, ali su željni novih materijala i varijacija...
Broj polaznika je ograničen pa nemojte odugovlačiti s prijavom :)
Prijaviti se možete mailom na vivakreativa@yahoo.com ili komentarom na fejsu : Viva kreativa ili origami radionica

Lajkajte i shareajte na fejsu i slobodno objavite najavu negdje na webu...

Ako se ne vidimo na radionici, posjetite Kreativnu događalicu i podržite izlagače Smile



Jasno vam je koliko zaostajem s objavama radova ako spomenem da su cvjetići s fotki "ostaci" od jedne krsne svijeće za kumče koja se krstila prije 5 mjeseci Embarrassed
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 18:35
ovo je divno i kako drugi kažu neznam što je bolje...bravo za umjetnicu
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 19:12
Žao mi je da me ovako dugo nema, ali sam se odmakla od foruma, blog nisam otvorila, slike skupljaju prašinu po photobucketima...

U međuvremenu sam sudjelovala u prvim brojevima Do!ts magazina - prvog hrvatskog online magazina za handmade kulturu i imam malu pauzu od sljedećeg, zato mu se posebno veselim LOL

         

U njima ćete naći par mojih origami i papirnatih tutorijala i oduševiti se svim ostalim - do!ts ekipa je divna, marljiva i maštovita Embarrassed

Ono zašto sam ovdje je jer mi je došlo žao da nigdje nisam objavila fotografije mog prošlogodišnjeg jesenjeg swapa s veselom Bensedin art





















Uživajte u jeseni dok traje...
Autumn, the year's last, loveliest smile :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 202122
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.