Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kami, origami i ostalo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kami, origami i ostalo

 Odgovori Odgovori Stranica  123 22>
Korisnik
Poruka
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: kami, origami i ostalo
    Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 20:15
Ah, evo, nabrzaka sam prokopala neke slikice pa da ih smjestim u prigodnu temu... (decoupage poklonice, one papučice ipak spadaju tu)

Nisam nikad sortirala sve svoje origami radove i slike kak spada i većinom su to mobitel fotke (Embarrassed), ali kog zanima, preživjet će...

Sad sam se zapalila za salvetiranje pa origamiju posvećujem samo mrvice (papučice, šišmiši, žabice, leptirići...), ali nikad ga se ne bi odrekla jer
mene će uvijek veseliti 1 papirnati kvadrat za koji mi ne treba ni škare ni ljepilo, nego samo funkcionalni prstići...

Ako netko sluuučajno nije čuo za origami, to je drevna japanska vještina savijanja papira...
Najbolji origami majstori su većinom Azijci, ali ima i Europljana i Amerikanaca i rade čuda...Postoje modeli toliko kompleksni da ne mogu ni zamisliti kojim proces je autor došao do sistema slaganja (dovoljno je reći da se od npr.kvadrata od 0,5mx0,5m dođe do modela od 10-15cm visine nakon preko 100-200 koraka, tj. presavijanja)...

Uglavnom, sve što vidite na mojim fotkama možete probati izgooglati i vrlo vjerojatno ćete naletjeti ili na direktne upute (dijagrame za izradu) ili na ime knjige i autora u kojoj se nalaze, a dosta tog su tradicionalni modeli bez poznatog autora...

U skladu s forumom, počinjem jednostavno i cvjetno...

...tulipani (dekoracija na tatinom rođendanu i poklon)...



...ljiljani (rođendanski poklon frendici, skupljala sam ljubičaste nijanse tjednima)..



...kawasaki ruže u buketu (poklon za vjenčanje uz omotnicu)...


Svaki cvijetak je napravljen od 1 kvadrata papira...
I ja više volim živo cvijeće i vrtove i puno ljudi nemre smislit ikakav umjetni buket, ali je divno kako papir može oponašati neke cvjetne vrste i unijeti živosti...

Još malo papučica...



Čak sam se jednom uhvatila fima (zasad prvi i zadnji put uz jedan croissant broš...)... detalji se baš ne vide, ali ima ih... LOL



Uz šlapice uvijek i čestitkica...




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
valliSa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje valliSa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 21:11
Sve ti je prekrasno i baš super što si nam pokazala Smile
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 21:21
Evo malo i nešto prostorno geometrijsko...
Bila sam se dosta zakopala u modularni origami i razne mobile i poklanjala ih svuda naokolo...
Imam slikica, ali samo da neku vremensku rupu nađem da ih stignem složiti...

Pet isprepletenih tetraedara (Thomas Hull)...
Svaka stranica svake piramide je složena od po 1 pravokutnika i sve je spajano bez lijepila mukotrpno za mene koja se ne snalazi u 3D prostoru...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 21:22
 ovo je prekrasno....
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 21:34
Kami,ovo su prave majstorije.Daj još malo prekopaj mobač,strašno mi se sviđa.Nikad čula za modularni origami,nevjerojatno,bez ljepila...ja imam 2 lijeve noge za to!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 08:52
Nakon reakcije na papučice u decoupage galeriji, sve me strah kak će ovo krenut...LOL

Većina tih kugli i formi modularnog origamija se radi tako da se prvo izreže 30 jednakih kvadrata ili traka (ili 30/60 pravokutnika), slože se iste forme i onda se spajaju jedan po jedan naokolo po nekom principu. Dijagrami su potrebni za složiti svaki od tih dijelova, a njihovo spajanje dalje je logička igrica za um, prstiće i živčeke WackoConfusedApprove

I osim toga nema drugog rezuckanja ili ičega, sve je samo foldanje i spajanje (ljepilom učvršćujem samo one kugle koje ne bi podnijele loptanje po sobi smile125)...
Onda ja izaberem i složim još neke origami dekoracije, lego kockice, puzzle, perlice, mašnice i sve to spajam u mobil...
Šišmiši i leptiri su moji omiljeni mali origami modeli i već sam ih usavršila tak da bi neki sa slika danas bili puno bolje složeni...

(možete ih naći kao HappyGoodLuckBat i AlexanderSwallowtailButterfly
na ovoj stranici gdje autor Michael LaFosse demonstrira slaganje)

(što se tiče oznaka, pisat ću za one znatiželjne ovim redom
naziv modela (broj dijelova, ng(nema ljepila)/mg(učvršćeno lijepljenjem)
autora ne navodim jer mi se već sve pomiješalo koja je čija kugla;
jedino su svi FloralGlobe autorice Tomoko Fuse)

Evo nekih radova, to su sve bili pokloni (većinom rođendanski) dragim ljudima pa ima i malo žice i trakica da sve to može negdje lijepo visiti, njihati se i svjetlucati, a boje i forme su odabrane u skladu s njihovim željama i osobnostima...

Electra(30 kvadrata, ng) & RockyJardes (30 kvadrata, mg)







Jap.brokatići (6 dijelova, ng) & Electra(30 kvadrata, ng) & zeleni Maekawa(30 kvadrata,mg)








FloralGlobe (2x30 pravokutnika, ng) & FlexibleBall (30 traka, mg)







nastavak slijedi...smile100

ne znam kakve će bit vaše reakcije jer nisam imala priliku vidjeti da itko u Hrvatskoj radi i interpretira origami na moj način
a ovo sve su dosad vidjeli samo moji prijatelji i familija...
meni su dijelom inspiracija bili neki brazilski blogovi, ali kao i kod decoupage-a, imam vizije&misije koje traju danima pa su većinom ideje izvorno moje...



Na vrh
lluvia View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lluvia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 10:07
Ostadoh bez daha... a bome i bez rijeci... smile71
Love rescue me, come fort and speak to me... rise me up and don't let me fall. No man is my enemy, my own hands imprisson me. Love rescue me.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 10:30
Kami majstorice ovo je prekrasno.smile94Gledam i gledam i ok jasno mi je da je sve u presavijanju ali moje oko ne može uhvatiti kako to uspjevaš.Kod jednostavnijih likova još mi je i jasno ali ovo što ti radiš mi se čini kao SFsmile55
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 13:03
smile39smile181smile39smile181....dakle, draga Kami, ostadoh beztekstualna, da citiram našu Izzy....nevjerojatno kako dobro ovo izgleda...moja kćer je malo frkala te papire i napravila je mnoštvo uglavnom ždralova svih veličina i boja i to mi je bilo pravi SF, ali ovo...stvarno nemam riječi, a i moj muž sjedi, gleda i zijeva, ni da trepne jer obožava sve istočnjačke vještine....budući i sama radim cvijeće, čak i od fima, potpuno te razumijem po pitanju njegove izrade i ne smatram to umjetnim cvijećem nego samo slobodnom interpretacijom onoga kaj nas okružuje...naravno, da se nijedan naš rad ne može mjeriti s onim što stvori priroda.....no, mene su ovaj put definitivno na ledja bacile one piramide jedna u drugoj...stvarno, mogu se samo pokloniti tvojoj majstorskoj vještini, tim više što baš ne znam puno ljudi koji bi se bavili origamijem kod nas smile211smile211
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 14:29
Hvala moje dame, drago mi je da vam se sviđa i da vam je zanimljivo za pogledati...smile79
Volim spoj simetričnog i asimetričnog, a ima tih jin-jang odnosa na istoku na pretek...
Takva sam i ja po naravi pa se to valjda vidi i u mojim radovima...

Inače, ukrasne (cvjetne) kugle se u Japanu/Kini zovu kusudama i nema kakve se ne mogu složiti jer se od jedne vrste dijelova može napraviti više varijacija na temu sa samo 1 ili 2 dodatna presavijanja...

Izgleda nevjerojatno jer je teško zamisliti kako izgleda pojedini dio i koji je sistem "ključanja", tj. spajanja prije nego vidite dijagrame (sve je to neki skladni ćušpajz matematike, umjetnosti i japanskih mozgova LOL)...
I ja sam u OŠ/SŠ danima ubijala sate frkajući ždralove. Onda su došli studentski dani pa su mi trebali neki izazovi u origamiju i odjednom sam otkrila čitav novi svijet mogućnosti presavijanja i kombiniranja...

davni poklon bratiću, bez perlica i mašnica Tongue
FloralGlobe (2x30 pravokutnika, ng) & FlexibleBall (30 traka, mg)


Svi nasmijani šišmišeki su napravljeni od pravokutnih trokuta (1/2 kvadrata, odrezan po dijagonali) i koristi se malo tvrđi papir i  wet-folding
(presavija se i modelira dok je papir malo namočen i savitljiv, imate gore link za naći video...)
Radila sam i minijature pa ih je frendica nosila u kosi za halloween, a inače ih poklanjam kao magnetiće za frižider frendovima kad useljavaju u stan...
Na vrh
valliSa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje valliSa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 16:32
kami nešto slično je radila Arwen  samo mislim da nije stavljala slike al ja sam bila oduševljena kad sam vidila....za ovo tvoje smile227 ismile55
Na vrh
lula View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2009
Lokacija: United States
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 21:00
smile93smile211smile227ostavila si me bez teksta....mislim da ti smajlići sve govore.
 
Kao klinka učila sam i sama umjetnost savijanja papira imala sam učiteljicu ravno iz Japana moju kumu i neke osnovne oblike znam ponekad i sama posložiti kao ukras nekom poklonu ili nešto slično, ali ovo  je božanstveno. Svaka ti čast. Divim ti se....
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 21:19
divne ste smile91
@valiSa: šteta da Arwen nema fotki objavljenih, i ja bi se oduševljavala...
@lula: baš je lijepo kad ti to netko tu vještinu prenese u ranom djetinjstvu, još direktno iz japana smile124ja sam se sama u osnovnoj po knjizi nekoj učila, a zadnje 2 godine sam se baš zaludila origamijem, sad me malo pustilo konstantno foldanje jer je bio overflow svega živoga (sad samo omiljeni jednostavniji modeli kao dekoracije)...

pretjerala sam s opisivanjem i doživljajima...
...manje slova, više slika... LOL

Malo dinamike, šljokica i žalaca...
Tornillo (30 kvadrata, ng) & brokatići (6 dijelova, mg)




Poklon frendici za potkrovlje u vikendici na moru...
SeaStar (30 kvadrata, mg)




Nešto romantike, lepezica i igre svjetla...
FloralGlobe (2x30 pravokutnika, mg) & brokatići (6 dijelova, mg)




smile100
Na vrh
valliSa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje valliSa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 21:38
Sve ljepše od ljepšeg, zaista si prava umjetnica Smile
Na vrh
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2009 u 23:57
Kami, ovo je prekrasno
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 22:12
frida, rain, valliSa, lluvia, mare-nostrum, Primavera, lula, brani, sve ste mi na broju smile68 hvala vam od srca smile79
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 22:26
....smile94 wau, nove ljepotice....naprosto me fasciniraš ovom umjetnošću draga Kami....prekrasno radiš, prekokrasno, zlatne ruke imaš... smile58
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 22:36
kami stvarno si prava umijetnica,divim se tvojim origami uradcimasmile211smile141
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 00:04
Ja.....Hm.... Uopće ne znam, ali stvarno - stvarno ne znam šta da ovdje napišem što bi moglo opisati moj (pozitivni) šok!!! smile181Nikada nisam vidjela ovakve stvari niti sam mogla zamisliti da je od papira moguće napraviti ovakve divne stvari! A ti si naša origami - majstorica! Imaju li u toj disciplini kakve pojaseve - ono, crno, bijeli itd.? Svaka čast!!! smile227
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 00:10
@kaća43 & Izzy smile78
Izzy, stvarno divna i dirljiva reakcija s tvoje strane, ali titula origami majstora je ipak rezervirana za autore svih tih origami modela ;)
Ja sam više origami kreativka i izrabljivačica tehnike LOL exploited smile205
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.