Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kami, origami i ostalo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kami, origami i ostalo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122>
Korisnik
Poruka
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 12:40
Evo par slikica od jučer, livada bijelih kawasaki ružica LOL kvadrat 9x9 cm -> ružica ~ 3x3 cm
Ima ih gotovih 115, u kitici će biti 1 ružica, satenska trakica i par listića od rižinog papira tako da je ovo WIP (work-in-progress)...



Ja sam jednostavno navikla i draže mi je ružicama vidljivo saviti latice jer su mi mrvicu pregeometrijske kad ih ostavim polusavinute...



Pinceta je kirurška, ovaj sedefasti papir je malčice tvrđi, a ja nemam dovoljno duge nokte Tongue



Držim se ovih ružica jer ih najbrže radim, a ostavljaju dobar dojam Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 13:10
Uff, koje prekrasno polje ružica!!!!

Ova tvoja zadnja rečenica:

"Držim se ovih ružica jer ih najbrže radim, a ostavljaju dobar dojam"...... mogu ti reći, a da ne lažem (moram ja malo trkeljat)....uglavnom-100% sam suglasna s tom rečenicom - mislim na ovaj drugi dio rečenice..

A još kad sam vidila ovu sliku s pincetom i skužila kolike, ili kolišne su te ružice....
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 13:21
Draga mare, hvala Smile Inače, pinceta ima 18cm, a ove ružice smatram "povećima"... Frendici sam za svadbu prošle godine pomagala napraviti mini kawasaki ružice od papira od 6x6cm i bile su "velike" oko 2x2cm, a radila ih je stotine i stotine bež i stotine i stotine crvenih, ja sam odradila "manji" dio Wacko
Nisam još stavila sličke tih njenih revera i kusudama koje su bile za ukras, ali jednom budem, još imam traume od njih skupa s njom LOL
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 13:38
Jako lijepo kami, tehnika savijanja je malo drugačija od moje , moja je mal više zategnuta ....i like it!
http://cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4753
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 21:11
kami, tebi stvarno cvatu ruže LOL

ajme koliko ih je! kažeš 115 gotovih? jel to konačan broj ili ih još uvijek radiš?
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 21:14
Ultra: nevjerojatno što "kozmetički" zahvat napravi tim kawasaki ružicama, par puta sam se iznenadila da uopće "ne liče na sebe" u nekim tuđim varijantama...
anastazija: bit će oko 110 gostiju tako da je ovo konačan broj jer im kumovi i roditelji ionako dobiju kitice od pravog cvijeća Embarrassed
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 10:44
jesi finiširala Ružice? ili si još u WIP fazi?
 
 
Dok budem se drugi put udavala ti budeš mi kuma Wink.
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 10:48
Tija: hvala puno što si se oglasila, ružice su nekidan gotove, ali reveri nisu uopće Tongue
Oko svake ružice treba dodati par raznobojnih zelenih listića i to pričvrstiti na satenske vrpce i tako 115 puta Cool
Muški će imati revere na ziherice, a ženske gošće će imati kitice kao narukvice Smile

Ove dane/tjedne ću biti u WIP fazi pripreme za diplomski ispit tako da kreativa čeka da to odradim pa se tek onda bacam na ostale stvarčice za to vjenčanje Wink
Na vrh
KIKA '56 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 843
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KIKA '56 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2010 u 09:14
-kami,preslatke ružice,svaka čast na izgledu a i na strpljenju
-sretno na diplomskom
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2010 u 12:09
Ti si na godišnjem odmoru???
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2010 u 15:23
KIKA, hvala na komentaru i ovome sretno Wink
Tija, nije bilo godišnjeg, bilo mi je sretno na diplomskom, nije me malo bilo jer sam osim obrane rada imala i ispitivanje nekoliko temeljnih kolegija s prvih godina pa je i sve to trebalo ponoviti, a bilo je i drugih obaveza Tongue Ili si ti to nabacila malo ironije LOL
I tako sam ja jučer (080910) diplomiralalala i sad sam magistra (financijske i poslovne) matematike Big%20smile
Sad se fino bacam u kreativne vode pa ću se aktivno "odmarati" ovih tjedana, nek sam zaslužila, a i drugi će uživati u mom "odmoru"
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2010 u 15:43
Čestitam ti , sve najbolje u životu i poslu :D
http://cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4753
Na vrh
čokolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 53
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje čokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 16:05
Ova galerija je zarazna. gledajući ove prekrasne radove, jednostavno ne možeš odoljeti da probaš nešto od toga napraviti. ne mogu ništa posebno izdvojiti, sve me očaralo. i tako sam potražila upute za izradu baby cipelica i uzela komad bijelog običnog papira za printanje i uz nekoliko pregledavanja uputa uspjela napraviti cipelicu. doduše malo mi čudno izgleda, ali za prvu je ok. dok mi prijateljica rodi krajem godine valjda ću ih usavršiti. Embarrassed
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 19:53
Nakon izvjesne vremenske distance, opet pregledao tvoje stvaralaštvo. Kami, ruke su Ti čarobni štapići, u glavi fantazija neiscrpnih ideja pa su onda, narvano i rezultati fantastično nesvakidašnji.smile55...čak i kad je torta u pitanju. Nema veze kaj se šećer rastopil, siguran sam da je bila odlična. Znaš li Ti uopće napraviti nešto loše.
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 09:48
Ultra, Čokolina, Inox: hvala vam na komentarima :)

Da još malo odgodimo kišne tmurne dane i uživamo u ovoj proljetnoj jeseni, evo žutila...

Teta me zamolila da joj napravim neko pakiranje za ovu zanimljivu ručno rađenu ogrlicu pa sam išla nabrzaka eksperimentirati...
Složila sam origami kutiju (jedva jer je papir bio malčice pretežak) i išla s ferrom bojom od Vive šablonirati poklopac,
ali zbog udubina i mog neiskustva sa špatulicom, ispalo je pomalo neuredno arheološki pa sam i šablone prilagodila tome :P



Ono zbog čeg je na dijelovima poprilično izbočeno je jer sam toplim (!) fenom išla sušiti ferro...
Tako da ako će netko htjeti 3D effekt s ferro bojom, sušite ju toplim zrakom izbliza :P









A sada nešto XXL cvjetno Big%20smile
KreativnaUdrugaSuncokret pozvala me da na HandMadeFest-u u Puli držim origami radionice pa sam se zadužila napraviti i suncokrete za scenografiju štanda...





Svi vide da mrcvarim ovu svoju šablonu do ibera pa sam ju iskoristila i za tučke suncokreta...
Sredine su zapravo odbačeni cd-i na koje sam stavila izrezane krugove debelog vatelina za poplune i obložila sve tkaninom ;)



Inače nisam radila s krep-papirom još otkad sam u OŠ s prijateljicom izvodila eko-igrokaz, a čela su nam ostala obojana u boje jaglaca i ljubičice uslijed znojenja :P Za latice je široki krep papir odličan i uz ove suncokrete sam eksperimentirala koliko ga se zapravo da modelirati...







Ovaj suncokret od tkanine nije ispao planirano jer su kanzashi/tsumami japanske latice prikladnije za sitnije cvjetne broševe i ukrase...



Dojmove i fotke s festivala možete pogledati ovdje (ZondraArt), ovdje (ArtDrops) i ovdje (fejs! fotke s radionica)...
Bilo mi je stvarno lijepo i dinamično, upoznala sam zanimljivih kreativaca i neke koji su me prepoznali po nicku s foruma :)


Na vrh
KIKA '56 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 843
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KIKA '56 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2010 u 10:54
-predivno...
Na vrh
Jasenka86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jasenka86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 16:35
kami ovo je predobro,kako ovo nisma ranije vidila

i ja bi tako da mogu
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 20:55
Kika i Jasenka: hvala na komentarima, ne stižem baš na forum Embarrassed
Jasenka, odvaži se, ima raznih uputa na webu, možeš ti puno toga što još ni ne znaš da možeš Big%20smile

ORIGAMI INFORMACIJA:
Održavaju se origami okupljanja, tj. mali origami sastanci uz kavu srijedom u Profil Megastore-u (1. kat caffe bar) u Bogovićevoj u Zagrebu.
Iako se sastanci najavljuju mailom tjedan dana prije, zasad je već nekoliko srijeda okupljanje počinjalo od 16h i trajalo do 20h. Ne dođemo svi odmah na početak i ne ostanemo svi jednako dugo, ali kog zanima može navratiti (u periodu između 17 i 19h će sigurno netko biti tamo, a nekad i 10-15 ljudi).

Tko se želi okušati u slaganju origami modela, naučiti presavijati nešto novo ili upoznati druge sa svojim origami doživljajima, neka slobodno dođe već sljedeću srijedu u 16h Smile Za dodatna pitanja i informacije javite svoj mail na pm.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 14:02
Pre pre prekrasno!!!!!!
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2010 u 10:52
Originalno poslano od člana kami kami napisao:

Kika i Jasenka: hvala na komentarima, ne stižem baš na forum Embarrassed
Jasenka, odvaži se, ima raznih uputa na webu, možeš ti puno toga što još ni ne znaš da možeš Big%20smile

ORIGAMI INFORMACIJA:
Održavaju se origami okupljanja, tj. mali origami sastanci uz kavu srijedom u Profil Megastore-u (1. kat caffe bar) u Bogovićevoj u Zagrebu.
Iako se sastanci najavljuju mailom tjedan dana prije, zasad je već nekoliko srijeda okupljanje počinjalo od 16h i trajalo do 20h. Ne dođemo svi odmah na početak i ne ostanemo svi jednako dugo, ali kog zanima može navratiti (u periodu između 17 i 19h će sigurno netko biti tamo, a nekad i 10-15 ljudi).

Tko se želi okušati u slaganju origami modela, naučiti presavijati nešto novo ili upoznati druge sa svojim origami doživljajima, neka slobodno dođe već sljedeću srijedu u 16h Smile Za dodatna pitanja i informacije javite svoj mail na pm.

Kako mi je žao što nisam u ZG da mogu doći T_T
http://cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4753
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.