Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kami, origami i ostalo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kami, origami i ostalo

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 22>
Korisnik
Poruka
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 11:44
Ja u ovaj dio foruma zalutam svake "prestupne godine" ali zbog ovog je vrijedilo "skrenuti s puta" , meni je ovo SF .... blago tvojim prijateljima koji dobiju ovakve poklone .... prekrasno mi je apsolutno sve
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 18:35
Hvala svim slijepim putnicima, slučajnim prolaznicama i redovitim gostima moje galerije, počašćena sam vašim posjetama smile89
Inače, opet se moram pohvaliti svojim poznavanjem materijala, danas sam ugledala pakiranje das mase u nekoj knjižari i uvidjela da je to zapravo glinamol, dosad mi je to bio totalno mističan naziv LOL Nikako na zelenu granu sa svim tim vrstama gline, sve je počelo s polimernom Embarrassed

Nemojte se brinuti ako vas malo ostavim nasamo s dosadašnjim origami radovima neko vrijeme jer ću biti u karanteni i doslovce se baviti višom matematikom i modeliranjem Tongue
Na vrh
valliSa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje valliSa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 20:47
počeli kolokviji....Smile
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2009 u 10:57

Iskreno mislim da bi mi godinu dana trebalo da tak nesto savinem, prelijepo nisam zamisljala bas tak origami uf nemam rijeci svaka cast
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2009 u 23:57
[QUOTE=kami] Evo malo i nešto prostorno geometrijsko...
Bila sam se dosta zakopala u modularni origami i razne mobile i poklanjala ih svuda naokolo...
Imam slikica, ali samo da neku vremensku rupu nađem da ih stignem složiti...

Pet isprepletenih tetraedara (Thomas Hull)...
Svaka stranica svake piramide je složena od po 1 pravokutnika i sve je spajano bez lijepila mukotrpno za mene koja se ne snalazi u 3D prostoru...
[/QUOTEsmile181
 ja nemam riječi na ovo

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 18:14
Kami, ovo je fantastično.
Jako, jako davno pokušavala sam nešto napraviti, ali nisam daleko odmakla.
Sad si me opet zagolicala ....
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 21:09
Linaaa, frida i OTOK: drago mi je ako sam vas bar malo nagnala da se same upustite u origamiranje (u,to mi je neka nova izvedenica) Heart

evo slikica da ne pretrpavamo galeriju slovima...
nije božićno, ali je u blagdanskim crveno-zelenim tonovima (poklon jednoj meni dragoj obožavateljici Formule1)...
bilo je printanja šablone,rezanja i mukotrpnog lijepljenja koje sljedeći put mora biti puno učinkovitije (to sve ne preferiram tak da je ovo rijetkost)...

(autor Robert Sweeney, 20 dijelova izrezanih i presavijanih po šabloni)





osim albumeka sa ferrari slikicama, mene su ovi zavoji na modelu podsjećali na trkaću stazu Tongue
Na vrh
prila View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 551
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 22:57
kami stvarno prekrasno!smile79izgledaju poput velikih mašni.cvijetići,leptirići sve crveno i vrlo božićno.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 23:04
 
Na vrh
Dorina View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 834
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 09:19
Kami mogu samo reći smile93
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 20:34
kami, gledam već danima ove tvoje uratke i ne mogu im se nadiviti, predivni su
                                smile93
nekoć sam se i ja bavila ovom tehnikom samo sam izrađivala jednostavne likove pa me zanima gdje si nabavila potrebnu literaturu? knjige ili internet?
hvala!

Na vrh
valliSa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje valliSa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 22:46
smile93
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 08:01
hvala svima kaj skupljate jezike s poda... LOL
@Arwen: imam 2 knjige doma hrvatske prijevode (makar rijetko čitam upute ispod slika) i hrpu toga s weba (internet je stvarno pandorina kutija za takve stvari)...
postoje dijagrami za sve živo, a često se nađe i tutorijala na blogovima...
javi se na pm ako želiš da te uputim gdje tražiti Wink
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 15:21
Iskopala sam još starih fotkica...
Jednostavne i praktične ktijice koje radim po potrebi od prikladnog papira...

Kutijice spremalice od letaka iz ljekarne da vidite kakve varijacije na temu postoje kod sklapanja kutija...
(Tomoko fuse kutije, po 4 dijela za bazu i poklopac)


Ovo me oduševilo jer su pravilne, a stane u njih dosta, imaju otvor između 2 vrha zvijezde koji se može zatvoriti...
(Star Container (David Brill), 1 komad A5 ili A4 papira)

zvjezdicama se malo pomutilo :P


paketići veličine dlana za nećake od frendice, unutra su keksići od đumbira
(u obliku anđela i zvonca ak se dobro sjećam) ;)

Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 16:37
fantastično! Big%20WOW Hots%20for%20you
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 16:50
pa da JEDNOSTAVNE kutijice smile215pisofkejksmile202
Kamismile78
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 16:59
dalo bi se napraviti i da komad kolača stane nutra Cool

dvoumih se stavljati opće ovakve minimalističke stvari kad gledam
one trendovske visilice i ostalo, a ja tu bez škara i ljepila kemijam...
@rose: fala...
@mare, komplimentiram onu tvoju JEDNOSTAVNU kutiju s vjenčićem Big%20smile

inače, stavim uskoro nekaj kaj ću naglasiti da je komplicirano LOL


Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 17:24
 
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 18:59
Kami, prava si majstorica! Prelijepo!smile91
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
nada-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1087
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 19:11
jako lijepo, ali neznam ništa o tome i izgleda mi nesavladivo, ćini mi se ad bi se i božični ukrasi mogli napraviti tom tehnikom , bravo na ideji i strpljenju
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.