Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije zimi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije zimi

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
majimaji View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majimaji Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pelargonije zimi
    Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 17:23
Dragi moji, pelargonije su mi najdraži cvijet, pa sam uzela reznice i usadila ih za proljeće i puno toga se primilo. Negdje sam pročitala da te mlade trebaju biti na sobnoj temperaturi, ali se meni čini da im je tu prevruće. Mogu li ih staviti u potkrovlje?
I gdje mogu kupiti one lijepe dvobojne, šarene?
Ove godine sam prvi puta sama počela uzgajati cvijeće i zaista imam veliku želju puno naučiti Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 21:05
Majimaji,za pelargonije je bolje da su na malo nižim temperaturama,preko zime,recimo oko 10-15stupnjeva.Meni najbolje budu one koje u garaži držim.Znači nije toplo ko u kući a najbitnije je da se ne smrzava,nikada nije oko 0 i niže ,a i svjetla imaju.Tako ne rastu prebrzo,na toplom se naglo izduže.Svjetla im treba više nego topline,drži ih negdje na prozoru.Onda dobiju lijepu zelenu boju,inače budu blijede i večinom se sprže kad ih van izneseš na proljeće.
Kakve su to šarene?
Na vrh
majimaji View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majimaji Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 21:11
Kad sam ovo ljeto bila na Prviću, vidjela sam jednu bijelo-plavu i žena mi je obećala dati mladicu, ali kad sam se vratila nije je bilo, netko je valjda iščupao... Takvu još nigdje nisam vidjela. Kaže da su njima pomorci sa otoka donosili cvijeće sa svih strana svijeta... Sredina žarko plava, pa okolo bijelo i onda rubovi opet plavi...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 21:17
E tako nešto nisam,ni na slici,nigdje vidjela.Ako je igdje vidiš javi mi i ja bi toBig%20smile
Na vrh
majimaji View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majimaji Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 21:23

Budem, ne brini, ma tamo sam svega vidjela što dosad nisam, svakako ću ponovo tamo i na te male otoke, tamo se krije pravo bogatstvo cvijeća... Budem poslikala u proljeće... Znači, da i ove mladice stavim u potkrovlje. Nikada nije ispod 10 stupnjeva, i ima puno svjetla?????

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 21:32
Stavi,bitno da svjetla imaju i da im nije prevruće(što u stambenom djelu obično bude)a ni prehladno.Normalno ih zaljevaj,kad se zemlja prosuši
Na vrh
majimaji View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majimaji Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 21:39
Hvala ti puno, tako ću napraviti, Smile i čekati proljećeBig%20smile
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 13:24
ja sam sebi baš ove jeseni upelcala mlade tako da mi na proljće imaju rano cvijet...stavila sam ih u podrum kod prozora čini mi se da im je ondje prilično dobro čak i cvjetaju.....   
Na vrh
majimaji View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majimaji Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 18:07

ja svoje upravo nosim iz boravka u potkrovlje Smile

Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 09:40
Da ne otvaram novu temu ovdje ću vam se i požaliti i pohvaliti.
 
Kako je kod nas i zimi dovoljno toplo za pelargonije ja svoje nisam do sad spremala, ali ovu zimu mi ih je prekrio snijeg i sve su mi otišle i stare i mlade.
 
Zato sam jučer posijala nove. Iako mnogi misle da je uzgoj pelargonija iz sjemena ne isplativ i prevelika gnjavaža, meni se pokazao kao jako dobar način za uzgoj.
Dugo im treba da niknu i zato sam ih ove godine tako rano posijala. Nadam se da će biti spremne za cvatnju negdje u petom mjesecu.
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 10:48
Ja sam samo jednom posadila priličan broj reznica na jesen. Imala sam tada predivne primjerke, šatirane, pink... i sve do jedne su mi se te zime osušile.A toliko sam se trudila na važiće napisati koje su koje boje i vrste!Confused
 Od tada po onom: sigurno je sigurno, spremam cijele biljke, takve kakve su i to na dva mjesta, malo toplije i malo hladnije (radi prostora a ne radi eksperimenta) i onda ih na proljeće "sjeckam" i umnožavam.
Primorka mi smo u istoj klimi, ali ni klima više nije...
Jedne sam ih zime zamotala u najlone... otišle....Tako da je stvarno sigurnije pospremiti ih na vrijeme, što znači kalendarski a ne  prema trenutačnim temperaturama.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 10:55
ovisi kakve:puzajuće pelargonije ostavim do proljeća pa ih onda prikratim kao i baka a one starinske velikih cvjetova možeš slobodno prikratit i one će potjerati mladice na proljeće,važno da su u prostoru gdje ne prelazi temperatura ispod nule,ne trebaju ni puno svjetla po zimi
Na vrh
lidac1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lidac1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 16:17
Ovu jesen sam prvi put pelcala pelargonije i trenutno su u sobi na 23 C uz prozor. Jedan pelc je i procvjetao. Da li je bolje da ih ostavim tu do proljeća ili da ih spremim u podrum koji je hladniji, ali je i taman? 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 18:01
...tama  im  sigurno  ne  paše,  podnose  hladno  ali  ne  i  tamu....
 
....moju  veeliku  pelargoniju  je  ošišao  vjetar  u  prosincu,  otkinuo  joj pomalo  sve  grane....sad  su  iz  tih  patrljaka  već  počele  mladice  ...uranile  zbog  blage  zime...druge  dvije  pomalo  odumiru jer  im  je  previše  kiše....sreća  lako  se  zakorjenjuju pa  ću  na  proljeće  razmnožiti.... 
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 19:28
Kao što je netko napisao, držite ih na puno svijetla i temperaturi oko 13 stupnjeva!

Bilo bi dobro omogućit strujanje zraka jer time smanjujete mogućnost nastanka bolesti....
Na vrh
amy1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amy1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 11:33
Pozdrav svima, ja sam svoje iznjela na negrijano stubište s puno svjetla, u zgradi, rastu kao lude, susjeda mi rekla da ih moram jače podrezati, naime posadila sam ih u jesen i sad sam im već drugi puta trgala vršni izbojak, kaže da mi neće bujno cvasti, a žao mi ih je, puzajuče su, istini za volju nemaju baš postrane izbojke, a visoke su oko 30 cm, može li mi itko reči od vas uspješnih uzgajivača, trebam li ih još skrati, ili će one naprosto kad krene vegetacija potjerati i postrane izbojke?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 12:11
Amy,ja ih sad nebi dirala.Sve to stigneš u proljeće.Kad ih izneseš van,vjerojatno ćeš ih presaditi,pa ih onda dotjeraš.Ako ti budu baš jako duge,a lijepe i zdrave,mlade grane,porežeš ih po vrhovima,da se razgranaju,a te vrhove možeš zapelcati.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 12:24
kako kaže Shasha...  samo vrhove pokidaj da se bolje granaju i da ne idu previse u duzinu...
Na vrh
amy1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amy1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 07:40
Hvala na odgovorima, tako sam i učinila, a u proljeće ću ih lijepo kod presađivanja urediti, već jedva čekam lijepše vrijeme, ubija me ova depresivna zima.
Na vrh
mary 74 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mary 74 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 08:55
MOLIM VAS ZA POMOĆ.. NEDAVNO SAM ČULA DA SE MUŠKATLI NAJBOLJE SAČUVAJU PREKO ZIME KAD SE OČISTE OD ZEMLJE I ZAMOTAJU U NOVINSKI PAPIR. DA LI SE ITKO SLAŽE S OVOM TEORIJOM. HVALA UNAPRIJED NA ODGOVORU..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,264 sekundi.