Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vanilija -Vanilla
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vanilija -Vanilla

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
GeaGP View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GeaGP Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vanilija -Vanilla
    Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 14:40
Pozdrav...
vidjela sam na internetu da postoji biljka Vanilla,da spada u Orhideje..(ima raznih vrsta-npr.Vanilla planifolia,Vanilla fragrans) http://www.cvijet.info/Forums/viewtopic/t=9660/postdays=0/postorder=asc/start=0.html
..vidim da je ljudi uzgajaju u stanovima...da li netko mozda zna gdje bi je u Zagrebu mogla kupiti?
Hvala unaprijed....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 16:20
da rod vanilija ti spada pod orhideje...

u bauhausu je nedvano ih bilo... bilo je kasnije i ocvjetanih u pola cijene.. neznam ima li jos i kada ce opet dobivati ih... mozda da tamo pitas?
Per aspera ad astra.



Na vrh
GeaGP View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GeaGP Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 09:59
Otici cu do Bauhausa,hvala..
inace...narucila sam si vanillu planifoliu  na e-bayu,trebala bi stici za koji dan...ako netko zna kako baratati njome :) i kaj joj pase...bilo kakva iskustva...molim vas :)
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 12:02
hm neznam stvarno pogledat cu u knjiz ako stignem...malcu mi zubi rastu pa je nervozan non stop
Per aspera ad astra.



Na vrh
ninca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ninca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 01:20
Smile POZDRAV!zanima me dal je tko nabavio vanillu,kako ide uzgoj,razmnožavanje i dal ima koja mladica za prodat???kod mene toga fakat nema a ostavlja me bez daha.obožavam orhideje mada nemam sreće u uzgoju al vanillu bi htjela...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 13:11
ovako ja sam malo citala za vaniliju...tj rod vanilija... ako mislite uzgojiti bas onu koja daje mahune vanilije u kuci bas i ne ide da se one uzgoje tj moze ona kao biljka ali je tesko dobiti mahune... neznam gdje ih ima bila sam bas neki dan u bauhausu nisu ih dobili... ali vjerovatno oni vrte razne vrste svako malo...


Per aspera ad astra.



Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 19:34
Evo da oživim malo temu...
Imam ja vanillu planifoliu, raste dosta brzo Tongue 
Navodno ne cvjeta u kućnim uvjetima, no tko zna LOL



Da li je netko nabavio koju u međuvremenu?
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 23:26
si ju kupila u bauhausu ili?
ja sam htjela tu u bauhausu kupit ali bila je sva jadna kad ej bila na rasprodaji pa nisam a kasnij ih nisam vidjela a i pročitala da ne cvjetaju doma pa sam odustala
Per aspera ad astra.



Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 23:43
Nisam, poslala mi ju je Tamara (Syd)
Svako ljeto izbaci novu grančicu, tako da je sad već dosta porasla Tongue
Nagodinu ću ju morat presaditi i složiti joj nešto višlje za penjanje. Nekako se i dalje nadam da bi mogla procvjetati...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 08:05
hehe a u nadi je spasSmile

ma ja iskreno ni nemam više držat di dok mi mm ne napravi police a i onda neznam koliko ću ih moći imati jer jedino im je u dnevnom dobrom i u sobu od malog stavim ove koje ne cvjetaju  hodnik mi je na sjevernoj strani ima jedan mali prozorčić ( na njemu mi je ludisia i kućna sreća) po ormarićima u hodniku je premračno za njih tamo jedino zamić može biti) u svoju spavaću nemogu stavit jer mi se neda non stop skidat da mogu prozor otvorit.. ako dobim na lotu onda ću si sagradit kuću sa staklenikom pa ću imat di stavljat LOLLOLLOL
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 09:51
Zanimljiva biljčicaWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.