Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Proizvodi - što sve koristimo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Proizvodi - što sve koristimo?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 13:54
KIT ZA DRVO koristim u 3D tehnici, kao zamena za 3D masu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 09:30
koliko košta taj kit za drvo i kakvo je pakovanje?
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 19:12
kosta oko 10 kn,pakovcanje 150 grama, gust je JUB proizvodi,ima u beloj boje
Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 11:13
idem odmah danas tražiti :)
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 13:26
Veliki pozdrav za sve vasSmile.Nisam sigurna da sam u dobroj temi ali moram da se konsultujem s nekim. Prvi put sam kupila pebeo dvokomponentni lak za ispucavanje,ali ispucavanja NEMAConfused. Sve radim po uputstvu i opet nista.Moze li mi neko reci sta da radim i da li je neko radio sa ovim proizvodom? Sa obicnim jednokomponentnim lakom nikad nisam imala problema. Rijec je o ovom proizvodu,stavicu link jer sam zaboravila kako se stavljaju slike Embarrassed  http://www.artifolk.co.uk/catalog/products/craft_paints/pebeo_vitrail_glass_paint_crackling_set.htm
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 12:55
Dugo se nitko ne javlja valjda zato jer nemamo iskustva sa kraklom na staklu.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 13:47
Originalno poslano od člana Kiki-ko? Kiki-ko? napisao:

Dugo se nitko ne javlja valjda zato jer nemamo iskustva sa kraklom na staklu.

jojo taj krecle ima puno proizvođaca i firme, mislim da na nasim podrucju vecina koristi iz HobiArta ili tako te koje uvozimo, a sa drugima proizvođacama nemamo iskustvo
Na vrh
missbabaloo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje missbabaloo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 20:01
Pozdrav!
Zujim po ovom vašem forumu već par dana, oduševljena sam! Nikada nisam ništa radila u ovoj tehnici, pa su mi vaše upute jedne drugoj većinom neshvatljive, te bi molila neku dobru dušu da mi sastavi nekakv jednostavan početnički popis pribora koje bi trebala kupiti da polako počnem. Iskreno, pogubih se u tim vašim nazivima lakova, ljepila, papira i tko zna čega, pa ne znam otkud bih počela.
Hvala
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 10:17
Kao prvo Missbabaloo - želim ti dobrodošlicu!
Ne znam da li ću uspjeti sve jer sam i ja relativno nova ovdje, ali nekako ovako bi ti trebalo:
Zamjenski materijali:
1. Drvofix
2. Akrilna boja za fasade ili beton (0,7 l i kupuju se u dućanima boje i lakovi)
2. Kistovi - raznih veličina, ali jedan svakako kupi plosnati od umjetnih materijala koji ćeš koristiti samo za lijepljenje salveta (imaš ih u hobby centrima ali se nađe i u Mulleru, Intersparu i sl..)
3. Završni lak  - akrilni lak (također zamjenski - meni je savjetovala Mima i jako sam zadovoljna) Chromos Svjetlost Lužani
4. Ljepilo za salvete - ima ih raznoraznih, ali meni se nekako najviše sviđa raditi s Art Potch - specijalno ljepilo za salvete - isto hobby centri
5. Spužvice za suđe koje ćeš izrezati na manje komade (za bojanje tzv. tupkanjem površina bojama)
Mislim da bi ti za početak to bilo dovoljno! I onda na YouTube i malo pogledaj video zapise, proučavaj, a također i na svim stranicam hobby centara imaš raznorazna uputstva kako i što raditi.....
Sretno i samo pitaj što te zanima!
Na vrh
altea View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje altea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 11:39
vidjela sam jednu vazu obično staklo i kao da je premazana sa lakom za raspucavanje te se dobio izgled komadića prozirnog stakla, malo je ukrašena sa bordurom i gotovo, pa me zanima jer to samo to ili je to nešto drugo
Na vrh
Julija D View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 176
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Julija D Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 12:54
Na vrh
tifany View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tifany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 22:22
kupila sam ovaj craquele i nigdi ni P od pukotina iako radim po uputstvu tamnija podloga,osušim,namažem craquele,osušim i onda svijetla boja.
pa di griješim?Hobby%20Art%20-%20Medium%20do%20spękań%20Craquele%20250ml
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 10:27
Originalno poslano od člana tifany tifany napisao:

kupila sam ovaj craquele i nigdi ni P od pukotina iako radim po uputstvu tamnija podloga,osušim,namažem craquele,osušim i onda svijetla boja.
mozda ga PRESUŠIŠ!!
Na vrh
sanja 1734 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 302
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja 1734 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 11:51
Tifaniy ja ti taj krek stalno koristim i on mi je super. Ako staviš tanki sloj male pukotine, deblji sloj velike pukotine i osušin fenom za tren oka. Probaj, pogledaj moju solnicu i ostalo sve ti je s tin krekon.
Vidiš a ja neki dan probavala šablonu raditi i nikako nikako mi ne uspijeva, nekome to nije problem, a meni ogroman. Sad upravo počinjen sebi raditi jedan ormar starinski za postole i tila bi ga cilog napraviti u shabby i sa šablonama bez salveta. Ne znan kako ću. Koju ti smjestu koristiš za punjenje šablona, ja san probala kit za drvo ili je ostarija ili šta je ne ide nikako. Pomoć molin vas bilo ko smile226
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 12:59
Sanja - ja sam neki dan prvi puta radila sa šablonom i radila sam sa kitom za drvo. Nije bilo nikakvih problema! Probala sam nakon toga sama isprintati šablonu na termo foliju - rezuckala, patila se i na kraju nakon mukotrpnog posla učinak lošUnhappy, tako da sam odustala....
Ova šablonica koju sam kupila je mala, metalna i baš sam bila zadovoljna, nije uopće bilo nikakvih problema (možeš pogledati u mojoj galeriji, ona zadnja lila-bijela kutija s lavandicama).
Nadam se da sam ti barem malo pomogla!
Na vrh
sanja 1734 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 302
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja 1734 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 13:05
Vidila san ju super ti je ispala i to san ti već komentirala. Ja neki dan samo šta nisan plakala. Ali možda je problem u tome to san sama rizala šablone, obložene sa selotejpon da se ne bi papir raspa pri apliciranju, pa je možda zbog toga, a tvoja je kupljena. Šta ti misliš? A tako bi volila da to znan.
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 13:25

Draga Sanja, ja sam za sada odustala od rezanja šablona jer mi je to ipak preteško! Svoju šablonicu sam kupila i koštala je cca 20 kn i za sada mi je to dovoljno - možda jednog dana..... kada budem iskusnija ponovno pokušam...

Na vrh
sanja 1734 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 302
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja 1734 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 13:49
Di si kupila tako jeftinu šablonu da je naručin? Kakvih ima?
Na vrh
tifany View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tifany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 14:45
sanja,probala sam opet i prvi potez kista preko crackla je ostavio male pukotine,a onda  kod slijedećih poteza počele su mi se stvarati grudice,kao da se gulila boja.katastrofaCryne ide mi i ne ide....
Na vrh
tifany View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tifany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 15:42
napokon uspilasmile213uzela san skroz široki pinel i nastale su mi baš lipe sitne pukotine ,točno onakve kakve mi se sviđaju...sad moram na nečemu konkretnom isprobat pa da stavim fotkicu...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,352 sekundi.