Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachira - Money tree
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachira - Money tree

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
Korisnik
Poruka
Satori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Satori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 12:42
Ja sam svoju prvu, veliku pachiru ubila zalijevanjem... istrunula je.
Sad ovu novu, malu - zalijevam svakih 3-4 tjedna i super napreduje. Divna je, zelena, bujna, povremeno je prskam, barem 2-3 puta tjedno i to je to.

Tak da - stvarno pachira ne voli previše vode... smile210
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2011 u 21:02
Prekjučer i ja kupila ovu zanimljivu biljčicu. Poklonit ću je kćerki kad se vrati s godišnjeg jer je to za nju idealna biljka što se tiče zalijevanja. Naime, one dvije koje je do sada imala umrle su jadne žeđajući! Brine me samo to što mi se čini da su joj dvije grane odumrle, čak izgleda kao da trunu odozdo (valjda je zato i bila na sniženju). Evo slike:



Uploaded with ImageShack.us

Nisam je zalila jer je zemlja bila vlažna još u trgovini. Ima li nade da se oporavi? Trebam li je presaditi u veću teglu ili pričekati neko vrijeme da se prilagodi u kćerkinom stanu?
Na vrh
SanKa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SanKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 11:15
Bok ekipa.

Dakle, imam problema s biljkom koja se zove Moneytree, to je kao neka mjesavina fikusa i bonsaia...Vi znate bolje o cemu se radi..

E sad...biljka mi stoji u kutu sobe, pored tv-a, zalijevam ju jednom tjedno tj. onda kad je zemlja suha, i ne dobiva previse svjetla...tako internet kaze da se treba brinuti za tu biljku...no biljka malo zivne i onda sljedecih par dana se obijesi, listovi neki požute, neki imaju točkice..ima dosta novih listova, ali strah me za biljku...

jel joj mozda smeta zračenje od tv-a ili? :( tv mi radi jedino navečer..

stvarno vas molim za pomoć, ne zelim da mi krepa biljka...skupo sam ju platio i jako mi se svidja..

evo slika:

hvala



Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 12:54
SanKa, dobrodošla na forum.

Da je to moja Pachira prvo bi izvadio Pachiru iz ukrasnog lonca. Zalijevanje jednom tjedno je u redu ali voda ne smije ostati u tegli. Izvadio bi iz ukrasnog lonca pregledao korijen i presadio u novi propustni supstrat. Umjesto ukrasne tegle bi stavio plastični podložak. Na taj način mogu bolje kontrolirati vlagu.

Drugo što bi učinio je premještanje Pachire negdje blizu izvora svjetlosti. Što bi bilo više difuznog svijetla to bi bio jači i zdraviji rast a time i ljepši izgled pachire.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 13:49
Ona pachira sa slike dva posta iznad ovoga je sada kod moje kćerke. Ne znam je li ju presadila. Zalijeva je možda jednom mjesečno, udaljena je od prozora oko 2m, nikad na nju ne dođe direktno sunčevo svjetlo (ima dosta difuznog) i izvrsno se drži. Mislim da je u ovim zimskim danima prečesto zalijevati jednom tjedno. Možda jednom u dva ili čak tri tjedna bi bilo dovoljno.
Na vrh
SanKa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SanKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 15:17
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

SanKa, dobrodošla na forum.

Da je to moja Pachira prvo bi izvadio Pachiru iz ukrasnog lonca. Zalijevanje jednom tjedno je u redu ali voda ne smije ostati u tegli. Izvadio bi iz ukrasnog lonca pregledao korijen i presadio u novi propustni supstrat. Umjesto ukrasne tegle bi stavio plastični podložak. Na taj način mogu bolje kontrolirati vlagu.

Drugo što bi učinio je premještanje Pachire negdje blizu izvora svjetlosti. Što bi bilo više difuznog svijetla to bi bio jači i zdraviji rast a time i ljepši izgled pachire.


btw, musko sam :D

voda ne ostaje u loncu, pazljivo zalijevam...i svakih par dana opipavam vlagu zemlje bar 15 cm unutra....sto se tice svjetla, dakle ona stoji na ovom drvenom ormariću u pozadini koji je udaljen cca 5 m od prozora..na 10. sam katu, imam dosta svjetla, dignem sve rolete kad idem na posao da ima dosta svjetla...mislis da mu to nije dosta?

u svakom slucaju hvala puno na savjetima, primjenit cu ih svakako ako zelim da mi biljka prezivi.. mozes mi samo malo objasnit ovo novi propustni supstrat ? ne kuzim se bas u te stvari :S

hvala
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 15:50
Pretpostavljam da je jedan dio problema u ukrasnoj tegli. Vlaga se dugo zadržava oko korijena, nema cirkulacije zraka, sve su to idealni uvjeti za razvoj gljivičnih bolesti. Kada sam napisao novi mislio sam da promijeniš supstrat. Propustan znači da zrak može doći do korijena . Kupi perlit i izmiješaj ga sa supstratom prilikom presađivanja. A ovo 5 m od prozora je definitivno predaleko za tvoju Pachiru .
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 21:54
stavila sam grančicu u vodu na zakorjenjivanje, prije sam imala jednu veliku koju sam upropastila  previše zalijevajuć
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 23:40
   ljudi...pomoooc! moja pachira je donedavno izgledala tako a sada su joj samo dva stabalca ziva...ostala su mrtva...sto da radim!!!!smile226
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:25
evo svima koga zanima..pachira u plodinama 159 ,00 kn...visoka negdje 1.5 m...predivna,ja nemam srece s njom...Unhappy
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:38
onaj moj u vodi ni trc , neznam koliko mu treba da pusti korjenčiće ako ih uopće i pusti 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 22:34
ja sam svoju kupila na snizenju u slabom stanju proslog proljeca...oporavila se donekle,nisam je zalijevala puno ni cesto..najedanput su svi listovi otpali...sve grane osim jedne istrunule,sad imam tu jednu granu,razmisljam da uzmem opet ali me strah...a i cijena je malo skakljiva ....neznam...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 22:16
Pachira koju sam dala kćerki sad je pokojna. Došli joj gosti i zalili biljku bez njezina znanja. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 08:53
Molim jedan odgovor.
Koliko listova ima pachira?
Pitam,jer moja ima i 5 i 7!?Shocked
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 11:45
Molim malu pomoć! Muku mučim s pachirom zadnja 2 mjeseca. Bila je lijepa,zdrava i bujna. Onda ju je nešto napalo. Nikakve bube se ne vide, ali su neki listovi i stapke nekako ljepljivi. Prskala sam je bio insekticidima, otopinom duhana. Ne smijem ničim agresivnijim jer imam psa u stanu. Sad jadna pachira izgleda otužno, jedva par listova joj ostalo. smile85
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2013 u 22:08
ima dva problema u vezi ovoga, ako je biljka ljepljiva onda je rijeć uglavnom o lisnim ušima, one sišu sok i ispuštaju ljepljivi sok. ali ako nema buba onda već imamo zagonetku...
 
imaš sliku neku da mi to malo pogledamo
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2013 u 22:21
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/pachira/65566.aspx -
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2013 u 22:25
Slikano mobitelom,pa i nije neka slika. Da li da odrežem ove izdanke što idu iz debla?

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2013 u 18:19
evo mog nestručnog savjeta, al najčešće uspijem spasiti biljku....potrgam svo lišće i u nekoliko navrata prebrišem stabljiku i grančice sa otopinom detergenta za suđe...kroz neko vrijeme mi protjera nove zdrave listiće...i pachira mi je nedavno bila bez lišća, al sam ja pretjerala sa vodom!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2013 u 19:10
Hvala Lovro! Pokušat ću i to. Javim ako je spasim.Smile

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.