Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachira - Money tree
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachira - Money tree

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 121314
Korisnik
Poruka
m21000 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Veljača 2014
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje m21000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 22:21
Pozdrav,

dakle imam navedenu biljku u stanu, već pola godine, najprije sam prijetio da biljka stagnira ali sad mi se čini da lagano propada i suši se.

Mislio sam da je previše zaljevam, pa sam smanjio na 1- 1,5 put mjesečno - nema poboljšanja.

Moguće da je tegla u kojoj stoji prevelika, da je presadim?

Ako netko želi vidjeti sliku nek pogleda sliku 
http://s21.postimg.org/bpjxvwcqv/IMG_0233.jpg - http://s21.postimg.org/bpjxvwcqv/IMG_0233.jpg

primjetit će te da su 2,3 grane već suhe, dakle nema smisla da pletem oko njih?

molim Vas savjet što krivo radim i kako joj pomoći - da je presadim u manju teglu??

hvala svima
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 23:14

Mislim da je glavni problem u zalijevanju. Supstrat treba biti stalno vlažan ali ne mokar. Zalijevaj po potrebi 1 – 2 puta tjedno u zavisnosti od sunca i toplote. Prihranjuj često  uravnoteženim NPK sa mikroelementima  ali sa blagom koncentracijom gnojiva. Sada preko zime čim više sunca.  Slabo zimsko sunce joj odgovara. Preko ljeta u svijetlu sjenu sa njom.

ps. ukrasne tegle nisu dobre za biljke. 

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 23:15
Najprije pozdrav i dobro došao. Pa evo moje iskustvo, Pachira je biljka koja voli vodu, i više strada ako se ne zaljeva, naravno zimi ređe a, recimo ja je zaljevam jednom tjedno. Ona voli svjetlo mjesto ali ne direktno sunce, ne voli suh zrak pa ju je preporučljivo prskati ako je prostorija pregrijana. Kad krene vegetacija voli prehranu, (sad zimi ne). Ne mislim da joj je tegla prevelika.Vidim da ti je u ukrasnoj tegli pa mislim da kad je zaliješ voda ostaje , rekla sam voli vodu ali ne voli mokre noge pa zato kad se zalije nakon pola sata vodu izliti iz podloška. Moja preporuka je da je presadiš u novu zemlju i da vidiš da li je korjenova bala istrulila, ako je onda sve odstraniti do zdravog dijela i oporavit će se jer nije pretjerano teška za uzgoj, Ove grančice sto su istrulile odsjeci do zdravog dijele, ja na odsječen dio pospem cimet, sa strane trebala bi pustit grančice. Nadam se da sam bar malo pomogla a vjerijem da će i drugi podjeliti iskustvo, i zaboravih ne voli propuh
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 23:19
Eto Pinus zajedno smo pisali i oboje slično, možda pomogne
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 23:40
@aralija, trebalo bi. Meni je kćerka donesla svoju pachiru na rehabilitaciju u još slabijem stanju. LOL Za sada ne kaže dobroDead

 

Na vrh
m21000 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Veljača 2014
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje m21000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 22:02
ovako, zaljevane 1-2 puta tjedno otpada jer sam je do sada zaljevao max 2 puta mjesečno i to je previše. naime, izvadio sam biljku iz zemlje i vidio da je oko korjena nataložena vlaga i čak neke bijele točkice, valjda gljivice. očistio sam rukom, da što manje korjen oštetim i prebacio u drugu zemlju koju sam imao i u manji lonac (pitar).

od tad je nisam zalijevao, planiram max 2 puta mjesečno. 

sumnjam da joj je prevelika svjetlost jer je sad zima i sunce nije jako, orijentacija je na istok i nema predugo a zbog zgrada ispred mene ni direktnog sunca. 

pustit ćemo je još neko vrijeme pa vam javim i slikam, najviše me brinu grane koje su pri dnu na mjestima jako mekane, ne znam hoće li se to moći oporaviti S) 

pozdrav
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 09:18
Ovako velikim boldanim slovima nisam pisao tekst. Ovo je naknadno boldano i uvećano. Mogu li znati zašto ?

Na vrh
IvaFree View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Prosinac 2014
Lokacija: ZAGREB
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvaFree Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2014 u 15:35
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/pachira_3/75822.aspx -

Imam ogromnu pachiru u uredu i htjela bi je orezati i rasaditi.Molim sve koji imaju iskustva sa tim drvom , za savjet !
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2015 u 16:45
Dugo nikoga nije bilo na temi...  moja nova ljepotica Heart
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2015 u 10:40
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 121314
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.