Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - printanje na rizin papir
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


printanje na rizin papir

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
marinnera View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinnera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: printanje na rizin papir
    Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 22:06
dobra vecer, ima jedno pitnjce, printala san jedan motiv na rizin papir, kad sam ga isla zalijepiti lak ljepilom boja mi se razmazivala, zna li tko u cemu je problem i kako to sprijecit?hvala unaprijed!Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 22:27
Printala si motiv na ink jet printeru, zato se boja razmazivala... I kad se printa na papir malčice se razmazuje...Pokušaj prije nanošenja ljepila presprejati motiv lakom u spreju (možda mat najbolje) ili ne prelaziti puno puta kistom preko motiva...
Ja sam printala samo na papir, sigurna sam da će se javiti cure koje su radile s printanim rižinim! Thumbs%20Up I dobro nam došla Marinnera!
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
marinnera View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinnera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 22:34
izzy fala na savjetima, printala sam na ink jet printeru, tako su mi rekli da je najbolje za rizin papir i za decoupage, pokusala sam i na tankom papiru, također se malo razmazuje......ma najbolje pustit da se osuši preko noći.....ali nije loše kad se malo boja razmaže, lijepo izgleda....
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 22:39
Ma nema frke! Ink jetovi su ionako jedini printeri koje imamo doma, laserski su preskupi za ovaj naš hobi! Ovisi ti i o rižinom papiru - ima ih skroz tankih ("paperjastih") i onih malo "tvrđih"... Eksperimentiraj i sretno! Nadam se da ćeš i svoju galeriju otvoriti ovdje uskoro! Wink
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
marinnera View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinnera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 22:58
sto se tiće galerije čim uhvtim vrimena stavit cu slikice, vec se cca 2 god  bavin decoupagom,imam dosta obaveza tako da  se ne mogu tome posvetit koliko bi želila.... ma sad sam se ponovo  uhvatila  radit... u pripremi je stolić u dnevnom boravku....

Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 15:49
marinnera, ja sam printala ink jet printerom na rižin papir i naravno da se razmazivala boja. čak i nakon nekoliko dana nakon printanja. znači duuugo sušenje ništa ne pomaže. nisam još probala sprejati lakom.
jedino mi se nije razmazivalo kad sam radila ispod stakla jer onda ljepilom mažeš poleđinu printa. prvo sam premazala ljepilom staklo, stavila rižin papir, dobro ga potapkala rukama da se dobro primi i onda još prešla ljepilom...
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 18:55
Problem je u ink jetu, na laseru se ne razmazuje.
Probaj posprejati lakom prije ljepljenja kao što su ti cure rekle.
Trebalo bi funkcionirati.
Na vrh
marinnera View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinnera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 23:06
ajme za poludit, jucer kupila novi printer, i to jos mi pojedine osobe koje se bave decoupagom rekle da je najbolji ink jet printer, pa za ne povjerovat, smrc!!!!curke fala na savjetima, probat ću posprejat
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 23:35
probala sam steviti rižin papir između dva papira za pečenje kolača i peglom fiksirati boju......puno mi se manje boja razmazivala,gotovo nigdje.....možda sam još duže trebala "peglati"
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 09:16
Pa možda je peglanje rješenje, jer je razlika između lasera i inka u tome što laser zapeče boju.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 10:12
Elza neznam kako je raditi s laserskim printom ali ovo s peglanjem je dosta dobro......mislim da svejedno ovisi i o kvaliteti rižinog papira
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 14:54
Ja imam laser i print možete slobodno namočiti u vodi, isto kao decoupage papir, boja ne silazi uopće.
 
Možda je malo teže sa njim raditi, jer meni ne će povući ni pelir papir sam, već ga moram isto kao i salveti zalijepiti na obični papir na oko 3 cm niže od papira i još malo pridržati (najbolji mi je dugi kist za radijator) dok ga ne povuče valjak.
Ne znam kako je sa inkom, možda je jednostavnije.ž
Sve ti ima prednosti i mane.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 15:04
i s inkom je isto problem,ne povlači ni on uvijek kako treba....ja isto lijepim rižin na obični i ako ima samo mala faltica na traki tu  printer malo zapne i zna se dogoditi da baci malo tinte na tom mjestu......našla sam nešto malo 60g papira i printala na njega bez problema a i ljepi se dobro......a rubove malo više potapkam bojom da se ne vide
Ma kako se snalazimo na sve moguće načineWinkClap
Na vrh
marinnera View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinnera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2009 u 19:46
mare- fala na savjetu za peglanje, probat ću svakako....joj cure moram se malo raspisat jer san presretna, bila san danas u lumosa i  još neke hobby shopove, potrosila  love i love....svašta nakupovala..... jedva čekam sutra da počmem  radit i uživat!!!!
Na vrh
marinnera View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinnera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2009 u 17:18
evo ovako drage moje,motiv printan na rižinom papiru sam ispeglala, a kad san ga išla ljepit prvo san namazala podlogu lak ljepilom , prislonila r. papir , prešla preko njega spužvenim  malim valjkomzatim još jednom ljepilom i super je, ne razmazuje se, ajme šta san hepiiiiiiiiiiii!!!!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 09:39
 Ja sam printala na salvetu i ona valjda upije boju pa se ne razmazuje...malo je komplicirano jer treba odvojiti samo jedan sloj salvete pa selotejpom zalijepiti ga na običan papir i onda tako u printer...ponekad se zgužva, ali uglavnom uspije...
Na vrh
turinka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje turinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 20:07
Pozdrav svima, nova sam ovdje, nova sam i na forumu općenito- jedva sam uspjela! Vaša mi iskustva puno znače, hvala!!!!!!!!
Na vrh
Maja 30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maja 30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 23:10
Bok svima, nova sam na forumu i oslikavanju s decupageom pa me zanima ovo printanje na rižin papir. Sve sam napravila kako ste rekle: isprintala, peglala i opet se razmazalo nakon ljepljenja. Koliko se dugo mora peglati print?
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2010 u 19:46
majo dobro nam doslasmile73..zao mi je da ti se ipak razmazalo nakon peglanja..ja isto peglan print,hvala mare na savjetuHug,i skoro nista se ne razmaze..a stvarno ti ne bi tocno znala rec koliko dugo peglan,nisan obracala paznju na vrijeme,mozda minutu dvije..Wink
Na vrh
Maja 30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maja 30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2010 u 22:16
Sada sam probala printati na onu glatku stranu papira i čini mi se da se malo manje razmaže. Nadam se da ću uspjeti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.