Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - InoxCimina kućica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


InoxCimina kućica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 28>
Korisnik
Poruka
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2009 u 09:31
Realizacija Ciminih razigranih, ali sasvim egzaktnih planova u domeni hortikulture, zahtijevala je i od mene određena tehnička rješenja uvjetovana položajem parcele i konfiguracijom tla. Trebalo je učvrstiti i osigurati pokose na rubovima naših „terasa“, te sačuvati od erozije pod utjecajem padalina . Njezina vizija rustikalnog vrta bila je utkana u zajedničku opću koncepciju. Zamislili smo, da sve treba izgledati rustikalno, ali ne i primitivno. Nenametljivo, ali ne i samozatajno. Ne smije biti prestižno, ali treba biti našim očima i dušama ugodno. Nastojali smo svim elementima koje smo zatekli, raznim intervencijama kako u exterijeru, tako i interijeru, udahnuti dašak prošlog vremena i rustikalnosti. U gradskom životu preferiramo izrazito moderno, a ovdje u simbiozi sa prirodom otkrivamo i drugu stranu nas samih. Nasmijali smo se međusobno, kad smo zajednički zaključili da može proći i poneki kič. U tom se zaključku mogu pronaći i vrtni patuljci. No, to je posebna priča i doći će na red kasnije. Nadam se da me oni nisu čuli. Rastužili bi se što sam ih spomenuo u kontekstu kiča. smile43Oni su vam inaće vrlo senzibilni stvorovi.  Evo, opet ja po starom….digresija i za forum možda pre opširno.

Dakle, trebao sam osigurati i učvrstiti pokose koji su prije intervencije izgledali ovako:

naprijed



otraga






Učvršćenje pokosa betonskim žardinjerama usidrenim u tlo te međusobno povezanih šarafima sa maticama da čine jedinstvenu statičku cjelinu. U dnu svake žardinjere napravljena je drenaža od krupnog šljunka. Kada su biljke u njima u punom rastu i svom bogatstvu žardinjere se jedva vide, kako je bilo zamišljeno.






...u stražnjem planu naš panj-skulptura







U ovoj fazi su žardinjere već dobro pokrivene, a vidi se i fontana koju sam ugradio (rezervoar sa recirkulacijom je ukapan u teren)






Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2009 u 10:21
Sve što bih ja rekla na ovo što si napisao Inox bilo bi preskromno i preusko na ovo prekrasno izlaganje o vašem malom dijeliću raja.Jer meni to i jest...
Ova predzadnja fotkica sa malom fontanicom(mislim da sam dobro shvatila) je prekrasna Clap.
E da,iskreno nisam vidjela te patuljke,ali mogu reći da djelim  mišljenje o njima(psssst,nadam se da me neće čuti,ipak su oni nježne dušice Wink)!
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2009 u 10:30
predivno, gotovo nestvarno...imam osjećaj da sudjelujem u priči koliko sam se uživjela..
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2009 u 18:35
Uživam čitajući kao da čitam roman, a tvoji opisi su tako "plastični" da imam osječaj da sam tamo, prisutna u svem događanju.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2009 u 19:04
Ma skoro da mi je žao svojim upadicama prekidati ovu prekrasnu priču, ali moram jer baš uživam. Prekrasno je gledati ovu preobrazbu krajolika koji usprkos intervencijama ostaje tako prirodan.

A najbolje u svemu ovome je što tu nema čiča-miča, gotova je priča, ova priča na sreću nema kraja.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2009 u 19:09
Sve što je već lijepo rečeno i ja potpisujem.I još nešto,niste preopširni,a digresije su dobrodošle!poz!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2009 u 19:31
Inox i Cimi, ja sam malo je reči oduševljena, s vama, s vašom pričom, sa svime što ste nam pokazali. Toliko sklada, ljepote, prirode, skulptura od modernog uređenog stana do prekrasne kućice u prirodi. Ipak dvije slike su mi se najviše urezale u sjećanje ona prekrasna terasa i fontana sa cvijećem.
Svaka čast, čekamo nastavak Clap
život je more
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2009 u 19:35
Da je bez struje u kućici i  na gruntu romantično, je. Egzotični ples svijetla od baklje ili svijeće, ne smeta ni zvijezdama na blistavom nebu ljetne noći, a kako bi smetao dvjema srodnim dušama, spretno izmigoljenim iz sparnog grada, pri uživanju u slobodi svog grunta. Zaista smo punim plućima uživali u svemu oko nas i dogovarali dnevne planove rada, te kovali tjedne planove. No, naša je pragmatičnost ipak dovela struju u našu kućicu. Uživali smo njezine dnevne blagodati (štednjak, ledenica, hladnjak, moji el. radni strojevi), a većernje romantike na opisani naćin nije nedostajalo, kad smo ju god poželjeli. Tih se dana Cimi bavila pozamašnim radovima u vrtu i povrtnjaku, a ja sam definirao prilazne stube sa bet. žardinjerom i kamenjarom u njoj.

Ovo je situacija koju jetrebalo definirati: srušiti stari bet. zidić,  i pripremiti…



…betonirane ostatka prilaznih stuba i žardinjere uz nih.



Na kraju je oblikovano ovako. Rukohvati su ponikli u obližnjoj šumi.




Došla je na red rekonstrukcija lese koja je, osim što nam se nije uklapala vizualno, bila u jadnom stanju. Godine i rđa učinili su svoje. (tada sam odlučio, ako ikad uđem u neki forum, nick će mI biti Inox).  Za mene je rekonstrukcija lese bila zahtjevna akcija. Naime, nisam znao variti, a tvrdoglav kakav jesam, na samom početku nakon kupovine kućice, odlučio sam sve osim gradnje terase i nadstrešnice, raditi sam. Iskustva u grđevini nije mi nedostajalo, u radu sa drvetom također. Ostalo: bravarija, vodovod, kanalizacija, el. Instalacije – samo teoretski. Uz pomoć Peveca (pokoj mu duši) i mog prijatelja WWW za svoje sam potrebe savladao i ta područja.
Dakle „naučio“ sam variti. Izbacio sam trule, rđave dijelove i ubacio nove željezne cijevi, gradio nove pante, prilagodio bravu, zavario nosače drvenih poluoblica, učvrstio poluoblice i sve na kraju oličio. U toku rada, neću tajit,  bilo je i petljanja, ali je na kraju ipak sve dobro ispalo. Ja zadovoljan i Cimi isto.

početno stanje




nakon rekonstrukcije






Nakon rada na lesi nagradio sam se manje zahtjevnim poslom. Ugradnja fontane u usporedbi sa radom na lesi, bila je pravi užitak, a Feng-Shui efekt, nagrada.









Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2009 u 19:49
Krasna priča....prekrasne fotke....savršena vikendica....jedva čekam nastavak ClapBig%20smile
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2009 u 21:55
pravo bajkovito mjesto
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2009 u 21:55
Baš sam se uživila, kao da sam s vama radila na ostvarenju vaših snova.
Predivne slikice, krajolik, cvijeće i kućica je baš u cvijeću. Zaslužili ste malo odmora. Puštam vas na miru, a sutra dolazim vidjeti nastavak.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 10:03
Svaki dan ovdje navratim. Pozorno (što je za mene malo neobično) pročitam svaku riječ. Jutros sam još jednom navratila i znate li kako sam se osijećala? Isto onako čarobno kako se Inox osijećao dok je šetao gruntom sa šalicom kave u ruci.
Nestrpljivo čekam nastavak!
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 11:01
Dani su se redali, a mi radili i radili, kako se kaže od jutra do sutra, a susjedi se čudili i čudili. „Pa dobro ljudi kad vas dvoje odmarate i spavate“ pitali su. Mi odgovaramo jednoglasno…“noću..“, ali vidi se, ne vjeruju. Ma i ne čudi me, viđali su me raditi pod reflektorom i iza ponoći. Takvi smo mi, pomalo „ćaknuti  fanatici“: Da ovo vidi Cimi, sigurno  bi reagirala u stilu….nemoj mene trpati u te svoje navodnike…
Nećaknuto i nefanatično Cimi je radila i stvarala svoj „raj“, a ja ćaknuto i fanatično radio po potrebi: u našoj kućici i u njezinom raju. Naravno „Cimicifugin raj“ je samo sintagma, on je naš zajednički raj, pa i više od toga. Rezultati njezinog stvaralaštva su ovdje http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4121, a ja ću rezultate svoga rada „samozatajno“ pokazati ovdje.

staze od stare cigle







vrtne stube





iskorištena je stara građa i daske zatečene na gruntu:

Stara je klupa dobila novi život.



Upotpunjen izgled i fukcija sudopera. Građi i daskama koje nisu bile baš jako stare, raznim sam intervecijama dao stari rustikalni izgled.



vrata koja skrivaju moj uradak "postrojenje za vodoopskrbu"



"postrojenje" uradi sam (funkcionira!)



Moj je rad ponekad praćen od više ili manje zainteresiranog auditorija.
Mlada se vjeverica, jednog sunčanog dana, neopeženo popela na ogradni stup u mojoj blizini i bez straha promatrala moj rad.



daj, daj brže s tim, to se neda izdržat, zaspat ću od dosade



vjeverica me potsjetila da će doći zima, a za pobjediti hladnoću potrebna je peć, pa je i to sređeno.



Postolje je sazidano od šemotne cigle sa šamotnim mortom koji podnosi visoke temperature. Horizontalna je ploča od armiranog betona i obložena šamotnim ciglama. Peć je iz Peveca, demontirane su nogice te je postavljena na ploču. (bila je teška ko vrag)



Isprobano! Grije odlično, a efekt otvorenog kamina je potpun. Čovjek si brzo dočara i tigrovo krzno rasprostrto ispred njega i.....a misli vrludaju...






Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 11:40
Ima puno lijepih kutaka na forumu, puno lijepih vrtaova, ali mislim da će se svi složiti da je ovaj vaš komadić raja jedinstven.
Toliko puno toga ste napravili, sami, tako lijepo iskoristili okružje...
A slike s vjevericom Thumbs%20Up
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 11:45
Ma dat ću ti ja "... "a misli vrludaju"...  
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 18:20
Jest da boli glava, ali gledat još mogu i vidim da od pojave ove „drage“ toljage nitko ni da priviri u ovu temu.


P.Ssmile188
Nadam se da nas nećete optužiti da privatiziramo ovaj forum, jer svima je već pun kufer privatizacija svih vrsta.
Vidim, da vas je velika većina sa izrazitim smislom za humor, pa znajte, sve što radimo je radi igre, dobrodušnog druženja, zabave i smijeha kao najboljeg lijeka.

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 20:53
Ma,to su Cimi misli odvrludale u ono vrijeme krzna pored logorske vatre,kad je toljaga bila osnovno sredstvo za obranu od možebitnih uljeza...
Ovo sve do sada prikazano je ...kapa dolje!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 21:14
joj  super ste oboje LOLLOLLOL i sad bi trebalo kao nekaj pametno napisati? Neide....ako ikad zatrebam pomoć stručnjaka mogu li se obratiti vama g. Inox? Imate zlatne ruke kak i Cimi...
 
a ovo za toljagu...dobro veli Rain LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 22:13
Pa dragi moj ovo je čudesno. Najradje bih spakirala torbu, sjela u auto i došla to vidjeti u živo. Staze od cigle, vrtne stepenice, postolje za peć, klupa fantastično.
Cimi me nasmijala kako je odmah skočila kad je skužila da "misli vrludaju" - pa naravno i moje su vrludale kad si spomenuo krzno ispred kaminu, pa čije nebi?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 06:53
To, tooo!....cure e fakat ste me oborile s nogu hahahaaa...smile96
Zafrkancija u ovom kutku foruma. To sam želio postići. Pršti od duhovitosti.
A jesam li ja to dobro osjetio da me malo branite od iskonskih toljagasmile79 zbog ovog riskiram opet toljagu, da znate! No, kad je batina iz raja potekla, nek se uživa.

Triša, nadam se da ćeš jednog dana i spakirati torbu s tim razlogom.
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,232 sekundi.