Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - InoxCimina kućica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


InoxCimina kućica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728>
Korisnik
Poruka
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2014 u 00:07
I kad sam u totalnom bedu ovi tvoji tekstovi izvuku osmijeh iz mene i poprave mi raspoloženje. Nije mi promakao ni jedan tvoj tekst do sada.Tongue
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2014 u 10:41

Ovi tvoji tekstovi su pravo osvježenje - uvijek me nasmiju !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 20:21
By David:

Prije ove velike vremenske rupe, zadnja spomenuta riječ bila je vezana uz smijeh pa nek bu tak i dalje. 

Kod mojih sam na glasu kao brbljavac. Moje ih brbljanje očito zabavlja i nasmijava jer se na prestaju kreveljiti od smijeha kada nešto kažem. Ja se trudim sa moje nepune tri godine govoriti najbolje što mogu, a oni se smiju ko bedasti. Molim Vas lijepo procijenite i sami, kaj je tu smiješno?

fufu - fifu =fučkanje

on jajn = onlajn

blejo = bijelo

kebač = kečap

kopocac = poklopac

kakadont = kaladont

fuka = frka

jojte =lojtre

plesači = pješaci

cepati se = cijepiti se

grebati =jebati

grebati po rebarcima = jebati po jebajcima...

...nesmem  dalje jer kažu da je to južno (ružno).

Hajede bok!

Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 21:04

Pa da, stvarno, ne znam kaj je tu smešno. Meni je fučkanje uvek isto bilo fufu, fifu, a i dosta toga se vrača u Davidov vokabular (pogorovo kad ostanemo bez zubi). Glavno je da se razmemo.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2015 u 23:23
Kako je sladak , ko ga nebi volijo?Djede i bako vidim da  uživajte u ljubavi koju djelite i dobijatesmile79
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 01:07
smile186preslatko
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 02:00
Slatkić mali! Heart Dobro je da djed zapisuje njegove riječi, jednoga dana će se to biti tema koja će evocirati lijepe uspomene. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2015 u 01:40
Netko je nadahnuto rekao: "Kad sam već pomislio kako je nemoguće zaljubiti se u ovom mojim poznim godinama,  postao sam djed"...i evo, ta spoznaja sada značajno utječe i na moju sadašnjost, a tomu svjedoče i ove posljednje, a vjerojatno i buduće  stranice.

"InoxCimina kućica" je postala tako po svemu Davidova InoxCimina kućica.

Baka Cimi je u svog unuka posadila LOL ljubav prema cvijeću i on, kad već ne možemo ići na grunt,neskriveno voli bakino balkonsko cvijeće.  Nježno ga dodiruje i mazi, razgovara sa njime pitajući ga je li žedno. Za njega je pravi obred zalijevati ga na našem balkonu, a kada voda procuri u podloške tegli, kaže ovo se cvijeće popiškilo.

David i  cvijeće:

...divi mu se,

prića sa cvijećem,

...ovo miriši,

...a ovo baš i ne,

...čudno,

...i čarobno!

...ljubav cvijećeljubaca !!



 

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2015 u 20:13
Davidov nostalgični pogled prema Vukomeričkim goricama


Posljednjih smo vikenda počeli ponovno dolaziti na grunt. David to obožava i stalno pita kada ćemo ponovno ići, tako da više neće biti ovakve nostalgije.

Naš je dolazak, a meni se učinilo posebno Davidov, pozdravila ponosna glicinija iznad ulaza, jer zna koliko on voli prirodu.


...a priroda voli njega. Kako i ne bi kada se sve veseli njegovom prisustvu. Lesa manje škripi kada on ulazi, trava se klanja njegovom trčkaranju, bumbari i pčele blagonaklono zuje oko njega zanemarujući Cimino cvijeće koje se trudi još ljupkije mirisati za njega, grančice grmova šapćući se sklanjaju podatno da ga ne ogrebu, nebo iznad njega trudi se biti plavije, a oblačci se razmiču da on vidi kako mu se sunce smije. Smile
Kada je tu, teško ga je uhvatiti na jednom mjestu. Kada okinem fotićem i pogledam što sam snimio, njega više nema u kadru. Confused Možda drugi put !?


 




 
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2015 u 18:50
....."...a priroda voli njega. Kako i ne bi kada se sve veseli njegovom prisustvu. Lesa manje škripi kada on ulazi, trava se klanja njegovom trčkaranju, bumbari i pčele blagonaklono zuje oko njega zanemarujući Cimino cvijeće koje se trudi još ljupkije mirisati za njega, grančice grmova šapćući se sklanjaju podatno da ga ne ogrebu, nebo iznad njega trudi se biti plavije, a oblačci se razmiču da on vidi kako mu se sunce smije....", a ovako to izgleda gledano djedovim očima punim ljubavi za Davida Heart
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2015 u 18:44
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

....."...a priroda voli njega. Kako i ne bi kada se sve veseli njegovom prisustvu. Lesa manje škripi kada on ulazi, trava se klanja njegovom trčkaranju, bumbari i pčele blagonaklono zuje oko njega zanemarujući Cimino cvijeće koje se trudi još ljupkije mirisati za njega, grančice grmova šapćući se sklanjaju podatno da ga ne ogrebu, nebo iznad njega trudi se biti plavije, a oblačci se razmiču da on vidi kako mu se sunce smije....", a ovako to izgleda gledano djedovim očima punim ljubavi za Davida Heart
...ma da, najčešće oči pune ljubavi i nisu najobjektivnije, ali gledanje sa njima usrećuje.

Moon, hvala na zapažanju.
Posebno zahvaljujem na intervenciji, uzroci otklonjeni.
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2015 u 18:51
Carol, blue sky i Andini isprika radi kašnjenja, hvala na posjeti i donesenoj toplini. Tongue 
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2015 u 20:48
Originalno poslano od člana Inox Inox napisao:

Originalno poslano od člana moon moon napisao:

....."...a priroda voli njega. Kako i ne bi kada se sve veseli njegovom prisustvu. Lesa manje škripi kada on ulazi, trava se klanja njegovom trčkaranju, bumbari i pčele blagonaklono zuje oko njega zanemarujući Cimino cvijeće koje se trudi još ljupkije mirisati za njega, grančice grmova šapćući se sklanjaju podatno da ga ne ogrebu, nebo iznad njega trudi se biti plavije, a oblačci se razmiču da on vidi kako mu se sunce smije....", a ovako to izgleda gledano djedovim očima punim ljubavi za Davida Heart

 
...ma da, najčešće oči pune ljubavi i nisu najobjektivnije, ali gledanje sa njima usrećuje.

Moon, hvala na zapažanju.
Posebno zahvaljujem na intervenciji, uzroci otklonjeni.

Ljubav ne traži objektivnost, ljubav usrećuje onoga koji ju pruža, onoga kome je pružena, a i onoga slučajnog promatrača (u ovom slučaju - čitača )

Hvala, drago mi je da sam pomoglaSmile

Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 00:07

Nakon skoro trogodišnjeg prekida inače kontinuiranog baravka u "našem raju" i poznatog "razloga" prekida, evo nas ovdje skoro svakodnevno. Kad kažem evo nas, mislim Cimi, moja malenkost i naravno naš mali "razlog". Znači ekipa je sada brojnija, a što zahtjeva prilagodbu i novu organizaciju na terenu. Naš David nije, istina, Golijat, ali on bi sve radio i u svemu pomagao. To znači da nam je sada sve puno lakše. LOL
Ah da: prilagodba i nova organizacija na terenu ?!  Prvi su se problemi pojavili sa prilagodbom moje patuljačke škvadre. Onakvi kakvi jesu, navikli da su glavni zabavljači na našem gruntu, odmah na startu su odbili konkurenciju. Oni kao neće da im se tu mota neki brbljavi "smrdljivko u pelenama". David je tu sam pomalo kriv jer se okolo hvali : " Kak već dobjo govojim, a još kakam u pejenu". Pokušao sam patuljačkog glasnogovornika Fučkara uvjeriti kako je to samo privremena i prolazna situacija i da baš tak ne smrdi, na što sam dobio odgovor u smislu: "neobjektivni dida" izvoli u najkraćem roku riješiti situaciju. Oni su iz protesta, do rješavanja njihovog zahtjeva, podignuli šator na brdu u najudaljenijem dijelu grunta. Mislim si, još sam dobro prošao, nisu tražili moju ostavku. Ne znam jel' bu vrijeme samo od sebe riješilo neugodnu situaciju il' bum moral nekaj smisliti. Za sada pokušavam Davida na razne načine podmititi bez korupcije, samo čokoladnim kuglicama, Ledo kremšnitama i pokojom "lizom", a on lukavac mali sve to prihvaća i samo diže palac u zrak, što predstavlja njegov znak za SUPER. Kak vidite nije mi lako ni sa gipsanim ni sa pravim patuljkom... A tu je još i baka-Cimi od koje redovno i uredno dobivam špotancije radi "slatkog mita". Unhappy
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 08:10
Svijetski sam etablirani dizajner i konstruktor luksuznih automobila pa mi je kao takvom moj unuk David osobno zapovijedio da mu izradim ludi automobil. Sa ponosom zaključujem da mi je to uspjelo, a akcent je na ludi.


Ponosni vlasnik ga isprobava i čini mi se zadovoljan.

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 12:23
Što sve neće napraviti djedovi i bake za svoje slatkiše.... Znam kako to ide jer imamo isto toliko "veliku tj. staru" unuku......i godinu i pol starog njezinog brata....Ovaj vaš momčić je pravi slatkiš....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2015 u 14:29
Uživajte u vašem slatkišu predivnih dugih trepavica i kuštrave kose. Automobl je ne samo "ludi" već i ekološki. Čestitke Inox uvijek si pun ideja koje za razliku od nekih ti i realiziraš. Često ovdje navratim iako uvijek ne ostavim trag, ali uživam čitati predobre tekstove i gledati fotke vašeg lijepog i uređenog grunta na kojem se u svakom kutku vidi trud i ljubav vlasnika.
Samo da se zna, ja već pravim popis za moju unuku i David je na njemu Wink 
smile79
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 19:04
milice7 i lana2, obje spominjete slatkiše pa tako da znate, ja ga odavno zovem MEDENKO.
Hvala vam na vašem viđenju i komentarima. 
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2015 u 08:27
Nakon trogodišnjeg prekida odlučili smo obnoviti  povrtnjak, ali smanjenog obima nego ranije. Cimi je odabrala osnovno povrće i za eduktivne svrhe kako bi naš unuk mogao pratiti u rastu napredovanje  povrća koje voli jesti : paradajz, blitvu i salatu. Mladi luk nikako ne spada u nešto što voli jesti, ali je zato pitao gdje će "jasti" "čokojada", jer on bi ju "zajevao" da ne bude "zedna".
Da biljke nebi bile žedne improviziran je sistem zalijevanja "kap po kap".

povrtnjak u nastanku

Experiment našeg zeta sa mladim lukom u flaši.

Improvizirano zalijevanje "kap po kap"



bačva sa "sofisticiranim" ventilom. U nju se ulijeva kišnica iz cisterne, a ventil zaustavlja dotok vode u bačvu dok je puna. (Sistem wc vodokotlića iz kojeg potjeće i moj ventil.)


Timer za regulaciju intervala zalijevanja
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2015 u 01:56
                                             smile219
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.