Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - InoxCimina kućica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


InoxCimina kućica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 25262728>
Korisnik
Poruka
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2015 u 19:08
Savrsenstvo bez mana,to mi je prva misao koja mi je pala na pamet,pregledavsi ovo,Inox.....za mene su ove tvoje stranice pravo nadahnuce Hug
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2015 u 20:33
Ako su stranice ove moje teme zaista bile nekome nadahnuće, a kažeš Olja da tebi jesu, onda su, drago mi je, ispunile svoju misiju. Nisu one ni savršenstvo, niti su bez mana, ali ipak hvala na iskazanim mislima.

Moj je  mah-mah prije tvoga posta imao simboliku. Paučina pa i mahovina zahvatili su pomalo ovu temu i  treba ju, kada prestane interes za nju, na vrijeme okončati. Ako je tema bila zamišljena kao oda prirodi i suživotu sa njom, onda su moji zadnji postovi zapadali u privatnosti po utjecajem opčinjenosti mojim "medenkom" ... pa je onda  tema završila sa tim "sećerom na kraju".

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2018 u 14:15
Kako sam ja tvrdoglava kao mazga, a kao majmun kada primim nešto onda neznam to ispustiti, tako olako neću ostaviti niti ovu temu začahurenu u paučinu i mahovinu kako je Inox napisao.

Jer naša kućica nije u paučini i mahovini već je ove godine, uz puno ljubavi i truda sva iznutra obnovljena našim rukama. 

Puno smo se naradili, naročito Inox koji je napravio većinu radova. 
Nismo još sve uslikali pa ću slike objaviti kasnije kada poslikam sve napravljeno.

Prije nego smo krenuli u unutarnje uređenje Inox je vani na zidu nacrtao jedno drvo jer nam je taj zid bio prazan, a kako se tu spuštaju ljestve za penjanje na tavan, na zid se nije moglo ništa staviti. Zato se zid mogao ukrasiti jedino crtežom. Evo kako izgleda

Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2018 u 05:41
Zgodno. Listiće ste radili preko šablone?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2018 u 22:43
Da, sprejom preko šablone.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2018 u 01:36
smile73
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2018 u 14:38
Slikovni rezultat za waiting smiley Čekamo druge slikice.

Drvce je predivno. Gdje ste uzimali šablone ili ste ih samo radili?

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2018 u 17:18
Inox je za lišće sam izrezao šablone u nekoj plastici, a stablo je onako od oka nacrtao. 

Druge slike tek trebam poslikati kada budemo išli na viksu jer sam ja zbog bolesti u pola radova morala napustiti vikendicu i vratiti se u stan, tako da je mm sam ostao i sve sam dovršio.


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2018 u 21:59
Ovo je jako zgodno... smile55Čekamo ostale sličice.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2018 u 14:58
Kako sam veći dio ljeta morala provesti u stanu, zatvorenih prozora i uz podosta lijekova čekati da se smanji količina peludi ambrozije, vrijeme sam između ostalog provodila i radeći na nekim uporabnim i ukrasnim predmetima za vikendicu, a koji će bojom odgovarati novom uređenju.

Prvo sam se prihvatila stolnih noćnih lampica, jeftinih ali vrlo funkcionalnih jer ne bacaju svjetlo po cijeloj sobi, širm se može usmjeriti u svakom željenom smjeru tako da ne smeta drugoj osobi koja recimo želi spavati dok (obično ja) čita ili ima u krilu laptop.

Iako su modernog, industrijskog dizajna, do sada su bojom odgovarale crvenom vezu na zavjesama spavaće sobe, a sada je tu došlo do promjene i uz smeđe-bež zavjese više nikako nisu odgovarale.
Tražila sam nešto podesno neprozirnog širma i nisam mogla pronaći pa sam se upustila u makeover izgleda svijetiljki da ih učinim da se slažu sa namještajem i zavjesama. Evo kako su izgledale i kako sada izgledaju:

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2018 u 14:59
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2018 u 15:00
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2018 u 15:01
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2018 u 15:09
Naše dekupažistice će naći sigurno primjedbi, međutim meni je to prvi rad takve vrste i morala sam otići na njihove stranice i pročitati dosta toga da shvatim kako postići pojedine efekte. Nisam htjela da mi lampa bude sjajna pa sam ovakvu površinu dobila nanoseći boju kistom od spužvice, a zlatkasti efekt sam postigla nanoseći prstom onu specijalnu boju za te efekte (nije mi pri ruci pa neznam kako se zove). Na kraju sam polakirala sa lakom svilenkastog sjaja, a unutrašnjost je ofarbana bojom iz spreja.

Nisam ju htjela ostaviti onako industrijski golu pa sam polijepila neke ukrase sa kojim sam joj dala "tač" građansko-malograđanskog stila koji sam htjela postići.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2018 u 11:08
Ma nimalo ne sumnjam u tvoju stručnost. Što ti i Inox dohvatite to posaje savršeno!
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2018 u 20:27
Drvo na zidu odlično izgleda, pravo osvježenje, posebno kad nema jesenjeg padanja lišća. Preobrazba noćne lampice, za 5. Istu takvu sam i ja imala, sada je kod kćeri.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2018 u 22:19
Vidiš Carol nisam se toga niti sjetila do sada kako ispod tog drveta neće biti sakupljanja lišća. LOL 
A kada smo kod toga, slijedeći moj posjet viksi će biti ispunjen grabanjem, grabanjem, grabanjem... lišća. Imam osjećaj da sve lišće iz svih okolnih šuma završi u mome vrtu pa ga bude kao u priči. I kada misliš da si ga svega počistio, krajem zime i početkom proljeće opet ga ima jer ga i bez obzira što imamo ogradu vjetar nanese.
Dio lišća stavim u komposter, tako da stavim sloj lišća pa sloj ostataka od ostalih biljaka i grančica grmova pa opet sloj lišća. Kompost mi bude super. Ostatak lišća bacim u obližnju šumu.

Curke, drago mi vas je vidjeti ovdje u mojoj kućici, a Carol me posebno obradovala jer nju i sestricu ne vidim baš ovdje. A tako mi je žao jer čuvam licitare koje mi je Ana nabavila i oni me svaki puta na nju i tebe kao sestru podsjete. Voljela bih vas češće sresti ovdje na forumu - kao nekada.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2018 u 16:27
Dolaskom hladnijih dana morala sam neke biljke lončanice koje ne mogu preživjeti zimu vani na kontinentu donijeti u stan.

Jedan prekrasan sobni javor se bujno rascvjetao, ali kako sam ga morala staviti na stubište malo po malo je gubio lišće i na kraju završio u smeću. Ova slika je sjećanje na njega.


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2018 u 16:31
Ukrasne koprive sam nekoliko puta pincirala i smanjivala im volumen jer su bile ogromne. Sada ih držim na prozoru i ovako izgledaju (imam još jednu ali mi se nije dalo slikati).


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2018 u 16:47
Plumbago mi je cijelo ljeto lijepo cvjetao samo sam ga morala držati u šarenom hladu jer nije podnosio puno sunce. Na punom suncu su mu cvijetovi jako brzo venuli, a u poluhladu se je jako dobro držao. I čitala sam da plumbago posađen u zemlju dobro podnosi otvoren sunčan položaj, ali ako je u tegli da mu velike vrućine ne odgovaraju jer se zemlja u posudi ugrije što on ne podnosi.

Kako sam ga donijela u stan on je tako bujno procvjetao, a kako ja obožavam cvijeće plave boje uživam gledajući te nebeskoplave skupove cvjetića.


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 25262728>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,201 sekundi.