Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimicifugin povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimicifugin povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 23:02
Hvala Cimić ,posadit ću ih u drugu subotu.
U drugu nedelju moram na put te sve moram do tada obaviti.
Pričekala bi još sa sadnjom ali se bojim da kad se vratim sa puta bude prekasno, a to je kraj ovog mjesecaEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 23:14
Dobro je da nisam odustala od sadnje pomidora. Muka mi je bila kad sam vidjela koliki su tvoji. Ajde, laknulo mi je kad sam vidjela da i druge cure imaju slične "patuljke" kao i ja.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 00:23
Hoya, ne brini, stići će narasti i tvoji paradajzi, jedino će početi nešto kasnije od mojih dozrijevati.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 08:30
cimi pa tvoj povrtnjak je za izložbu Clap
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
malamaca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malamaca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 19:21
Cimi, hvala na odgovoru. Jučer sam posadila svoje patuljaste paradajze, pa što bude. Papriku ipak neću jer je jako sitna, a kako joj ionako treba dugo da dozrije, bojim se da jednostavno neće imati dovoljno vremena. Iduće godine ću sijati kasnije, pa ću vidjeti. Vrt ti je krasan.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 21:47
Paradajzi cvjetaju




A neki već imaju male zametke plodova


Razne salate napreduju




















Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 22:26
Predivno povrćeClap
Odlučila sam pomidore posaditi krajem mjeseca, kad se vratim sa puta. Padao je led na mom terenu i mještani kažu da je prerano.
I moj pomidor cvjeta na balkonu, ali kupovni flanci, moji su još mićiSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 08:43
Ajme Cimi, morala sam doći vidjeti tvoje zdravo i lijepo povrće. Ova salata je fantastična!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 21:00
U proteklom vremenu u vrtu se malo toga događalo. Paprika, paradajz, krastavci i dinje imali su, zbog prilično niskih temperatura, zastoj u rastu, a zbog obilja vlage lišće se razboljelo. Onda je zatoplilo i biljke su lijepo počele rasti i razvijati plodove. Na paradajzu sam orezala donje listove jer su bili bolesni, a pročitala sam da se ionako donji listovi odrežu i to tako da ispod prvih plodova ostane samo jedan list. Naime, kažu da plod hrane jedan list ispod i dva lista iznad ploda. Pa ako stručnjaci tako pišu, onda je valjda tako. Ujedno sam redovno otkidala zaperke na paradajzu.
S obzirom da su gredice malčirane, nema plijevljenja, okopavanja...

Salata, ona starinska je dala svoje, većim dijelom smo ju potrošili, a ostavila sam ih nekoliko za sjeme.
Ostale salate su oformile lijepe glavice i sada one dolaze na red, a trebat će ih potrošiti prije većih vrućina jer kada dođu vrućine, salata će krenuti u sjeme.
















Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 21:11
Kako je moj povrtnjak minijaturan, nema mjesta za buće, jer zauzimaju puno mjesta. Međutim, dobila sam sjeme okruglih bućica (inače su tanke, duguljaste) pa nisam mogla odoljeti da vidim kako izgledaju te sam posijala jednu "kućicu". Upravo cvjetaju, a vidi se i mali okrugli zametak ploda. Jedva čekam da vidim kako izgledaju i da li će biti praktičnije za punjenje od onih duguljastih. Naime, ja bućice ogulim, uzduž prepolovim, izdubim koščice i to udubljenje ispunim smjesom faširanog mesa sa mirodijama, zapečem i na kraju prelijem vrhnjem. (I to je to... dobar tek).

 

Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 21:12
Ovaj povrtnjak je za svaku pohvalu iz više razloga! Svega tu ima, i sve je krasno uredno i zdravo!ClapClapClap
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 02:04
""" Naime, ja bućice ogulim, uzduž prepolovim, izdubim koščice i to udubljenje ispunim smjesom faširanog mesa sa mirodijama, zapečem i na kraju prelijem vrhnjem."""smiley2579.gif

Ma Cimi povrtnjak ti je san snova, sve zdravo , uredno i puno plodova.Clap

 Mogu samo sanjati takav povrtnjak. Kod mene je sjetva totalno podbacila, ono što je niklo led je u više navrata stukao i ostatak bube pojeleCry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 03:07
Šmrcko, šteta za tvoj vrt, ali to je rizik kojem je svaki vrt izložen, - pa "kako kome padne grah" (tj. led). Ali, ne treba klonuti duhom... sutra je novi dan!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2010 u 02:52
Došlo je vrijeme da se ubiru plodovi u povrtnjaku
Paprike imaju već prilično debelo meso pa se mogu konzumirati









Prve koktel rajčice smo prošli tjedan pojeli na licu mjesta. Nove pomalo dozrijevaju




Krastavce smo kao jabuke jeli onako usput šećući po vrtu, a posebno smo uživali kad sam ih napravila na salatu sa vrhnjem




Rajčice će za koji dan biti zrele




A nove okrugle bućice će uskoro završiti na stolu filane mljevenim mesom....




Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2010 u 13:46
Cimicifuga svaka čast,praznik za oči!Moje rajčice su visoke kao ja,cvatu ima plodova,ali su još zeleni.Paprike su sitne,ali sam zato danas ubrala pola kg mahuna.Moram naučiti staviti slikice.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2010 u 22:59
ovo nisam vidjela, koja ljepota smiley2579.gif

smiley1638.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2010 u 12:25
I ja kažem, ljepše od cvijeća.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2010 u 22:31
Ponovo sam pogledala Cimin vrt i opet se divim.Zanim me, Cimicifuga da li nečim špricaš preventivno rajčice?!Ja sam malčirala,špkicala čajem od preslice i zalijevala gnojem od koprive.Ipak donji listovi dobiju fleke,suše se i ja ih pomalo obrezujem.Unatoč tome nisu loše,ima ih dosta,krupne su i počinju zoriti.To je domaće sjeme od mog bratića iz Slavonije.Evo slikica,makar se ne mogu mjeriti s tvojim vrtom-bit će bolje iduće godine.Stalno učim.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 15:40
Dok seCcimić ne javi sa savjetima evo ti na ovoj stranici smo nešto pisali o pomidorima.

<>http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4877&PN=6

Imaš moj post negdje u sredini stranice sa slikom kako se režu grane pomidora. Te donje grane koje žute se svakako trebaju odstraniti so prvih cvjetova ili plodova. Također ima savjet za špricanje, a ni juhe koje spravljaš nisu loše. Sve to treba prmjenjivati prije nego se bolesti pojave. Oko stabljike pomidora i ispod malča treba staviti smrvljene ljuskice jaja , pomidor ima potrebu za kalcijem, čak se može potražiti kalcij u prahu koji se rastopi u vodi i s tim se špricaju listovi.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 17:55
Hvala,Smrcko!Bila sam na stranici,odlično.Razjasnile su mi se neke stvari.Očito nisam dobro kidala zaperke pa su mi se razgranale, ne mogu vladati s tim granama,a sorta je visoka pa mi se ruše s premalih štapova.Kao što sam rekla,još učim,na godinu će biti bolje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.