Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mušice u zemlji
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mušice u zemlji

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mušice u zemlji
    Objavljeno: 05 Siječanj 2010 u 13:35
Skoro svake zime imam isti problem a ne znam mu doskočiti na kraj. Negdje u sredini zime mi se u zemlji u lončanicama počinju stvarati mušice koje su nevidljive oku dok se zemlja ne zalijeva ili ne čeprka,tada se razlete.Što je to ,kako ih uništiti ili moram biljke presaditi u novu zemlju da se ne bi dalje širile?
Napominjem da sam zasad ovaj put ih uočila jedino kod monstere ali pošto je velik teško je baratati s njime u zatvorenom, da li da mijenjam zemlju ili što ?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2010 u 17:43
Meni se je to desilo kad sam iala neku drugu zemlju.Ne znam koju,mislim onu OK iz baumaxa.Kad sam presadila u  zemlju koju stalno koristim bilo je dobro.Ako stalno istu koristiš i do sad je bilo dobro,onda ne znam,trebala bi pogledati u teglu.Možda nekim"čajem"zaliti.Kamilica,kopriva i sl,to ne može štetiti a ubija insekte.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2010 u 18:58
I meni se to dogodilo prošle godine, sitni bijeli crvići i mušice, i to radi zemlje kako kaže Shasha, baš isto ona OK iz Baumaxa, evo teme:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1265

Dobar instant recept je i otopina namočene cigarete, jer nikotin je insekticidWink
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2010 u 20:13
Malo sam surfala po netu u vezi ovih napasti i riješila to na najbezbolniji način(bar mislim da sam riješila) tako da mi se druge biljke ne "zaraze".
Našla sam sranicu gdje se žena žalila na iste simptome i najtemeljitije joj je odgovorio Voki,mislim da sam sretala njegovo ime i kod nas na forumu.Navodno je riječ o fungus gnat mušicama,koje opstaju u mokroj zemlji,napadaju korijen biljke,najbezbolnije riješenje je da se biljka preseli i posuda dezinficira a ako je broj biljaka veći i ovo prvo nemoguće trenutno postoji insekticid Actara(Silvek,zatvori okice,koliko sam skužila ti ovo ne podržavaš Wink) a da se može pokušati i s nikotinskom otopinom ili zabadanjem glava od šibica pokraj biljaka u zemlju jer im sumpor smeta.Ja sam primjenila ovo prvo riješenje,očistila korijen od zemlje,oprala ga u mlakoj vodi,dezinficirala posudu i sad čekam da vidim rezultat Approve.
Na vrh
anoxia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anoxia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2010 u 18:03
Probaj smanjiti zalijevanje- čim ima previše vlage u zemlji, pojavljuju se mušice, a često insekticidi ni ne pomažu previše. Uglavnom , meni je suša zemlja upalila. Da ne spominjem da više ne kupujem jeftinu zemlju za sadnju- postoji razlog zbog čega je supstral skup(lji)- naučila sam to na teži način Unhappy
Na vrh
alexandra_zg View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra_zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 13:56

Dragi moji, to se upravo i meni dogodilo i to gotovo na svom cvijeću jer sam ih sve presadila u "novu" zemlju a da problem bude veći, većina tog cvijeća upravo počinje cvjetati (npr. voštani cvijet) i umrijet ću od tuge ako mi mušice unište mezimice.. ne znam što ću.. presađivanje vjerojatno ne dolazi u obzir jer je većina počela cvjetati.. Zna li netko da li ova nikotinska otopina smeta biljkama u cvatu? Nikotinska otopina je pretpostavljam duhan močen u vodi cca. 24h?
@ Anoxia slažem se s tobom.. Jeftina zemlja je preskupa i promašena ideja.. Ja sam kupila veliku količinu zemlje jer sam presađivala sobno i sadila balkonsko bilje i sve ih posadila u zemlju koju sam kupila u Metrou.. Terru i Aro.. Užas, ne samo da ću morati ponovno presaditi balkonsko bilje već ću biti sretna ako mi ove trajnice koje cvatu ne prožive veću štetu..
Na vrh
alexandra_zg View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra_zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 11:03
Pitanje za forumaše..
Mušice se sve više razmnožavaju usprkos nikotinskoj otopini a i šibicama pa vas molim za savjet.. Ostaviti cvijeće da bude u takvoj zemlji ili (usprkos cvatu) presaditi u novu zemlju? Molim Vas, hitno je...
Na vrh
Papilio View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Srpanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Papilio Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 11:39
Dosla sam danas na forum sa namjerom da pitam o musicama u zemlji i koliko mi je drago cuti da vas ima jos sa tim problemom toliko mi je i zao. 
Meni se to javilo kod dracene i ne znam koliko je do zemlje jer mi je sve sobno cvijece posadjeno u istu zemlju a samo se kod dracene nalaze tako da mi je jedino logicno da je mozda ipak malo previse vlazna zemlja.
Posto biljka lijepo napreduje nekako mi je zao ici je sad mucit i presadjivat pa me zanima dal neko misli dal bi bilo dovoljno da pustim da se isusi zemlja. Mozda se musice povuku.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 11:45
Ako sumljate da dolazi izkupovne zemlje sterilizirajte ( to se obavezno radi za kupovno cvijeće) pečenjem ili preljevanjem vrele vode.

Možda mušice dolaze i iz vana, kod mene su se pojavljivale ali nisam vidjela štetu.

Zemlja se može popapriti, pocimetiti ili nasuti neopitroid.

 A evo i jedan savjet koji se može primjeniti možda i na mušice.

Lovor - prirodni insekticid

Ako se ne možete riješiti mrava kuhajte lovor list, u većoj šerpi šalica lovor lista. Zakuhati 5 minuta i smanjiti da se dokuhava na slaboj vatri oko 2 sata. Što se duže kuha isekticid je jači.  Zalijte tom tekućinom mrave i oni će pakirati kofereSmile

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2010 u 00:40
I ja sam imala problema sa musicama ! Unistile su mi u jednom sanducicu Astern (mi ih zovemo "Lepe Kate"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2010 u 01:10
Nedavno sam čula od žene da koristi onaj PIPS sprej za insekte, i da se riješila kukaca sa biljke. E možda nasprejati i prekriti vrćicom da pocrkajuEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2010 u 22:55
Ovo sam kopirala ,nije to moje iskustvo ,možda nekome pomogne jer ja nemam pelin ....
 
 
Nije ništa novo ni posebno, no pomaže naravno uz češće špricanje time nego nakim kemijskim preparatima.

Znamo da te bijele mušice najčešće napadaju fuksije,uz ostalo vrtno cvijeće i biljke, i da ih se strašno teško riješiti. Od prošle godine koristim jednu prirodnu otopinu i djeluje.

Otopina pelina. Radi se klasično ko i večina njih.Dakle 1k.svježeg pelina preliti sa 10l.vode i ostaviti da odstoji na sunčanom mjestu 2-3 tjedna.Procijediti i na 1l.otopine dodati 1l.vode.

Naravno da ima i ona brža varijanta:

Pelin preliti sa 1l.kipuće vode i ostaviti par sati pokriveno.Procijediti i isto tako prorijedii.Špricati zaražene biljke predvečer.

Budući da je prirodo,može se svakodnevno špricati bez da šteti biljci.

A gdje da nađem pelin ?  Confused
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
marela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2011 u 14:36
Bok, evo ja sam nova na forumu, malo sam čitala vaše postove i moram vas pohvalit, ima jako korisnih savjeta. Kao i ostali i ja imam problema s mravima i malim mušicama, ali bijelim i crnim. Ove crne su očajne, kad ugrizu odma plikovi izbace......lako mi je za nas velike nego imam bebu koja je najosjetljivija i to ga strašno češe. Nisu to komarci već male crne mušice, cijelu sam kuću ispremetala i očistila, sve oprala klorom i opet ih ima. Molim vas ako znate nešto o ovim stvorenjima, kako ih se riješiti da mi odgovorite. Veliko hvala.
Još jedno pitanje za smrcka koliko vode treba s tim lovorovim lišćem stavit? Hvala!
 
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2011 u 15:49
Marela , dobrodošla na forum,,,Iako nisi do kraja objasnila gdje se nalaze mušice,predpostavljam da se nalaze na zemlji lončanica,pokušaj sa običnim insekticidom  za leteće zvijeri.Dobar se pokazao Neopitroid,nije otrovan za ljude i sigurno češ se riješiti mrava.Neopitroidom napraši površinski sloj lončanica. Crna mušica koja se obično razmnožava na zemji /supstratu/ lončanice, napušta mjesto nanošenja i nema daljnjeg razmnožavanja.Mravima ga nanosiš direktno na kućicu. 
Na vrh
marela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 01:25
Baš vam hvala na odgovoru, pokušat ću s tim pesticidom. Javit ću se dal je bilo uspješno. Zahvaljujem još jednom.
Na vrh
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 21:50
pozdrav svima...molim za pomoc...i ja sam kao gospodja s pocetka na monsteri primjetila nesto cudno...tacnije po povrsini zemlje hoda nesto uzasno sitno i bijelo i ponekad skoci  kad ga dotaknem...ma jedva se vidi ako se ne sagnem i ne zagledam ne bi ni vidjela nego brisala listove i saksiju i slucajno ugledala ,,,ma jedva vidljivo..da li ko zna sta je i kako ga se rijesiti...prskala sam nekom tekucinom sto su mi dali u cvjecari ali nista...danas sam zabola i sibice...a zao mi je velika i prelijepa....mada u svemu tome ne primjecujem nikakva ostecenja na listovima...
Na vrh
marela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 22:31
bok, i kod mene su bila ista ta mala stvorenja, u jednoj tegli sam ih uspjela istrjebit tako što sam zemju poparila vrućom vodom i nasula cimeta u zemju, ali u drugoj tegli nisam uspjela i nemam pojma zašto....a te male bubice uništavaju korjen biljke pa se ona ne razvija kako treba....bar je kod mene tako....pokušat ću napravit ovu otopinu s pelinom i vidjet kako će bit....samo nemogu pronać pelina....
Na vrh
marela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 21:00
jeeeeee uspjela sam, uspjela sam stati na kraj ovim malim bijelim stvorenjima......evo jednostavnog recepta.....pošto smo i suprug i ja pušači, nikotina nikad ne manjka....e pa ja sam skupljala pepeo od cigara i pomješala ga sa zemljom u teglama i nema više mušica.....jeeeeeees
Na vrh
Kathryn View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kathryn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 13:00
Pozdrav svima...
Nova sam na forumu, ali vec imam problem!! Naime, i moje prekrasne dracenice napale su ove crne musice. Zivim u Austriji, ali gledam po svim mogucim forumima ne bi li nesto nasla da spasim svoje mezimice. Zasada sam poljepila zute trake i nasula nesto sto bi trebalo unistiti licinke (sad s enemogu tocno sjetit sto)..i sad cekam koji dan.. Medutim, naisla sam na pojam SF Nematode-Steinernema feltiae..koje se navodno hrane upravo licinkama ovih stetocina.. Dali je itko od vas isprobao te SF Nematode i da li djeluju?
Hvalaaaa
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 20:06
Dobro došla na forum,
smanji zaljevanje,pogledaj poruku prije tvoje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.