Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mušice u zemlji
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mušice u zemlji

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Kathryn View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kathryn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 10:09
Pozdrav svima.. samo da prijavim rezultate.. Musice i njihove licinke su nestale vec 4 dana nakon sto sam nasula Compo-Acoris Insekten-frei Quick granulat.
2 tjedna kasnije njih i dalje nema. Samo da nadodam da nisam mjenjala zemlju. Licinke je unistio granulat, a zute ljepljive trake su se pobrinule za letece napasti. Granulat je i neka vrsta gnojiva tako da ne bi trebao izazvati nikakve probleme biljcicama.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 15:36

a gdje ima za kupit taj granulat, u poljoprivrednim ljekarnama ili??? i meni su se pojavile mušice na cvijeću koje mi je na prozoru, za početak ću smanjiti zalijevanje, i zaliti sa vodom u kojoj su natopljene cigarete, ali da znam ako mi zatreba za svaki slučaj.

Na vrh
rakitic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rakitic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 21:25
kathryn gdije si nabavila taj quick i koja je cjena
Na vrh
Kathryn View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kathryn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2011 u 14:20
Bok svima.. ovako, ja zivim u Becu, tu ima za kupiti u svakom Bau ili Gartenhausu, ali mislim da se da i naruciti preko interneta. Samo da kazem da zveri i dalje nema. Normalno zaljevam kao u uvijek, ali zvercine se nisu vise pojavile. P.s u drugom djelu stana, su mi isto tako napale jednu biljku..i na nju sam nasipala ovaj Compo..i tamo su istu izginule u par dana.. Naljepila sam ja i zute trake..a to je za letece napasti..
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 20:31
Imam jedno pitanjce u vezi onog nikotina pomješanog s vodom.Ako s time zalije biljke, neće s njima smetati ta otopina?
I moje biljke su napadale te crne mušice koje idu po zemlji i lete oko bilja ali ih u zadnje vrijeme nisam baš viđala ali ako se pojave bi probala s nikotinskom otopinom.Neće mi se biljke pobuniti ako ih s tim zalijem?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 13:53
Nisam znala kam da strpam to pitanje a mislim da ne vrijedi zbog toga otvarati novu temu.
Kad smo već kod pepela i cigareta, mene zanima šteti li dim cigareta biljkama i koliko?Biljke su mi na balkonu na kojem se puši ali se i provjetrava tako da nikad nije zadimljeno ali me stvarno zanima može li se naštetiti mojim biljčicama tim dimom?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 14:56

Tea,nažalost smeta,kod mene se već godinu dana ne puši u kući i vidi se razlika na biljkama.

Što se tiče nikotina i zaljevanja to neznam,ali znam da se tom otopinom prskaju kaktusi protiv  ušiju i vrlo dobro djeluje.

Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 19:23
Pretpostavljala sam
Na moju zalost nemam glavnu rijec u kuci pa tako ne mogu niti zabraniti pusenje,pogotovo ne na balkonu.Tak sam nesretna zbog toga.
Ja jos nisam primjetila lose znakove,jedino mozda da biljke sporije napreduju.Mozes mi reci kako si Ti primjetila te lose znakove kad kazes da se vidi promjena na biljkama?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
wookowaratz View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2013
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wookowaratz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 11:13
U zemlji ispod jagoda u žardinjerama se skupljaju mušice slične letećim mravima, mislim da ne jedu biljku ali primjećujem da su se nastanile u zemlji, a to sigurno ne želim. 

Ima li netko iskustva kako ih se riješiti?
mislim da nisu jagodini nametnici
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 11:50
... mislim da si ih kupila sa zemljom! Ima zemlje u prodaji koja se mora 1:1 pomjesati sa obicnom cak i malo vise! Takve zamlje jako privlace te nametnike...
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
wookowaratz View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2013
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wookowaratz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 12:45
ma nije ovo je klasmann supstrat za povrce, mislim da je mozda zbog vlage, ali ne znam kako ih se rijesiti
Na vrh
purpl View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2014
Lokacija: srbija
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje purpl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 14:20
Pozdrav svima...Vidim da ste i vi imali problem kao i ja, ja sam ga uspesno i na jednostavan nacin resila pa zelim to da podelim sa vama.Smile Izvadite biljku iz zemlje i operete je pod blagim mlazom vode. Zemlju izrucite u jedan veliki pleh  i ubacite u zagrejanu rernu 10 minuta i jednom promesajte.....Izvadite pleh i sacekajte da se zemlja ohladi,zatim je vratitite u saksije koje ste pre toga dobro oprali vrucom vodom i to je to. Vas problem je uspesno resen.Wink(ukoliko imate gliste u zemlji odstranite ih pre nego sto zemlju ubacite u pecnicu)Iskreno se nadam da sam bar nekom pomogla.
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 08:17
Pozz svima! I ja odnedavno imam taj problem sa crnim mušicama, čini mi se da je zemlja bila zaražena, plaze mi po svemu - po plumeriji, palmi, kaktusima! Ovako sam se borila: presadila u drugu zemlju, sipala cimet, papar, špricala otopinom duhana, zamatala u najlon ali uzalud! Angry 
Mislim da ću morati kupiti neku kemiju ili opet sve presaditi s tim da detaljno sve operem i dezinficiram. Mogu si opet zamisliti "radost" svojih ukućana kada razvućem sve to po stanu od 40 kv! Wacko
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 08:26
...prvo i najvažnije... odmah treba smanjiti zalijevanje, pustiti da se zemlja na površini skroz prosuši...onda će i cimet, duhan i sve drugo djelovatiWinkLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 11:34
I ja volim brege zelene! Smile Jel bi pomogel pitroid?
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 13:12
...drago mi je da voliš brege zeleneWink...pomoći će bilo što od navedenog samo u slučaju da nema na zemlji previše vlageLOL
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 13:41
upravo kao što i RS kaže, puno vode i od tuda mušice... probaj prosušiti zemlju, malo ju pročeprkaj da se bolje prosuši,, možeš čak dio i promjeniti

a tek onda kreni sa kemijom, pitroid ili tapekki, mospilan i sl.
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 14:51
Super, hvala na savjetima! Smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 15:31
Evo ponovit ću jedan savjet osobe koja je laik za biljke.
Žena je uzela vreću za smeće, stavila biljku u nju, posprejala sprejem za insekte (oni što djeluju na sve, možda je Raid nisam sigurna) i svezala verću. Tako je pustila koji sat. Kaže da su sve bube uginule. Bez muke ih našamarala u sat vremena.

Inače biljke uvjek zalijem tako da pročeprkam prstima i vidim je li biljki potrebna voda, bolje da presuše nego da se prezaliju. Biljke od prekomjernog zaljevanja mogu stradati. A i ne smiju plivati u vodi, mislim na podložak. Ako je u ukrasnoj posudi dobro bi bilo staviti otkuhani kamen da bilka stoji na njemu. Svaka posuda mora imati cirkulaciju zraka, ne valja kad se ukrasna posuda i posuda od biljke preklope bez mogućnosti cirkulacije zraka.

Najbolji način isušivanja zemlje bi bio da je staviš na sunce, al da zaštitiš biljku da ne stada (kao zasjenu). Možeš i izvaditi zemlju iz posuda i prepržit je u rerni. Ako je nova zašto je bacati.
Inače to se može desiti ako zemlje za kućno bilje ne dezinficira. To je savjet moje mame koja kaže ako nije upržila zemlju da je redovito imala stradavanja kućnih biljaka.
Jer ti insekti često dođu iz same zemlje. I prije sadnje ubaciti u rernu da zapuši, sve pobije.

Bilo bi bolje i brže prosušiti biljku da ne strune korjen, ako je prezaljeveno.
Površinu prosušene zemlje napraši neopitroidom, možeš napraviti i ovo sa vrečom i sprejem što sam prvo spomenula.

Možda bi se lišće moglo pošpricati biokill-om za trajniji rezultat.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 20:35
Sve ovo još mogu progurati, osim da pržim zemlju u pečnici, to mi neće dati nikako!
Naime ja sam jedina u svom brlogu luda za cvijećem i biljkama, a ostali to jedva podnose nažalost.
Tako da mi je ovaj forum jedini spas što se tiče savjeta i dijeljenja svog iskustva i fotkica.smile43  
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.