Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavica - moji radovi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavica - moji radovi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 55>
Korisnik
Poruka
valliSa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje valliSa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 10:34
sve je lijepo, naročito kutija koja me odmah osvojila, svaka čast
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 14:36
preljepi radovismile71,rose opet u akciji,slike sređene! Thumbs%20Up
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 15:48
hvala što ste posjetili moje stranice,drago mi je da vam se sviđaju moji radovi. [IMG]smileys/emot134.gif" align="middle" /> ROSE A ŠTA BIH JA BEZ TEBE!!!HVALA
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 19:27
Kutijica je stvarno divna, kao i svi tvoji tanjuri, ali Kaštela..Thumbs%20Up
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 22:21
I meni se najviše sviđaju Kaštela...ako je sve print, kako ga uspiješ zalijepit na onaj list da se ne gužva?
Ako nije sve print, jel onda dovrpeno bojom da bude neprozirno?
To mi je po guštu, kako ja volim-jednostavno, a tako dobro!
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 22:32
Kaštela su print.To je print jednog kaštelanskog slikara. Print malo zarežem pa ga spajam ako je potrebno. Zaljepim salvetu sa vanjske strane,premažem i pečem i to je to.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 23:24
Šta pečete? Ja ništa ne pečem kad dekupažiram!?
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 23:31
smile169 mima samo za tebe! nemoj slučajno stavljati drvenraiju u pečnicu samo staklo!
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 23:35

Aha, sad pretpostavljam da pečete lak koji stavljate za zaštitu? Kad smo već kod toga, koji lak koristite u te svrhe i koliko dugo i na kojoj temperaturi ga pečete? Salveta ne požuti od pečenja?

Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 23:39
Porculan medium  lak od marabua. Pečem na 100C oko 45 minuta ne više. Neke salvete požute,neke ne  ovisi o kvaliteti salvete a nakon toga više nema pranja boce,može se samo bacit.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 23:47
Hvala, potražit ću taj lak, to je sigurno trajnija varijanta od ovog mog koji maljam na vodenoj bazi, iako se i on dosta dobro drži. Prošle godine za Uskrs  sam napravila seriju pepeljarica koju sam poklanjala pušačima. Kako vidim, kod svih se još sasvim dobro drže iako se stalno koriste ali ne vjerujem da mogu izdržati više godina.
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 23:51
Sa ovim svojim lakom pekla 1 zdjelicu sa božićnim motivom,salveta je požutila jer sam pekla preko 120-130 i više nikad nisam s ničim,žicama,četkama skinuti već sam je prebojala i ostavila za kućnu upotrebu. Tako se dobro drži da se ni sa žicom nije uspjela izribat.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 23:30
Ok, znači nikako preko 100 C. Hvala na savjetima kako ne bih morala isprobavati "na vlastitoj koži".
Pogledala sam internet stranice Lumosa, NB-a, Chemaca i Perlice ali nisam uspjela skužiti koji bi to bio lak. Što vam točno na njemu piše? Gdje ga kupujete?
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 11:47
piše ti-porzulan medium,proizvođač je marabu,isto pakovanje kao i sve njihove boje,bočica od 50 ml i ovdje košta 35 kuna,rad se kad je sve gotovo premaže (tanki sloj) i peče.mada oni govore o temperaturi oko 150 stupnjeva(može ako je u pitanju samo boja a ne i salveta)ja pečem na 100 oko45 minuta i nemam problema,problem je jedino ako hoću nešto mjenjati-neda se više oprati.ima ih u hobyart trgovinama!
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 17:29
Koliko sam shvatila lakiraš samo sa porcelan lakom i nije više potrebno lakirati sa dodatnim lakovima?
 
I ja ponekad radim prozirne tanjure, ali ih lakram sa vodenim lakom i do sada mi se nisu odljepljivali, ali tvoji tanjuri su savršeni, a porcelan lak je stvarno jako čvrst.
 
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 19:14







Na vrh
mumica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 897
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mumica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 19:45
joj Slave što je ovo dobro, posebna mi je ona druga slika kako ju napravi, da li to sa pastom napravljen reljef
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 19:51
ovo su "friški" radovi, prvi rad je na staklu,kombinacije 2 savveta i printa.Drugi rad je print koji je dorađen bojama i strutuk pastom,raljefna je lukovi su naglašeni tankim konopom koji sam ljepila,bojala i dodavala struktur pasti,ona penjačica je isto konop a krošnja je struktur pasta,ovako se na slici baš i nevidi reljefnost rada.treći rad je isto print dorađen a okvir reljef-struktur pasta,komad ribarske mreže i školjke.na zadnjem radu sam radila od efa plasta saksije sa cvijećem!
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 19:52
hvala Mumice,taman sam objasnila,bila si brža od mene!smile78
Na vrh
mumica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 897
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mumica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 20:00
draga moja puna si ideja baš kao šipak pun koštica, veeeeeeeeeeeeeliiiiikkkka pusa
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 55>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.