Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Graptopetalum Paraquayense
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Graptopetalum Paraquayense

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2013 u 16:07
enrikova nona, prelijep je u košarici
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2013 u 22:46
košarice su stvarno prekrasne.
ja svoje zimujem u hladnom plasteniku a temperatura se spušta i do minus 15,budu poprilično oštečeni od hladnoče tako da ih u prolječe moram orezati skoro do zemlje ali dižu se oni ko feniks iz pepela,ljeti na pekuče sunce i vode kolko bude kiše onda budu lijepo zbijeni sa debelim listovima i voštanom prevlakom
http://s1003.photobucket.com/user/tekel_photo/media/kaktusi/DSC06791.jpg. -
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 11:56
...u maminom krilu:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 18:16


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 22:14
Jako je zahvalan taj gratopetalum. Ništa mu ne smeta, osim previše vode...Imam ga po svim posudama. Padne listić i on se zakorjeni..
Našla sam neke stare slike, jer u zadnje vrijeme ga nisam slikala...



Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 10:51
Prekrasni su!
GP je prvi sukulent koji sam nabavila,sad ih imam tridesetak, ali on mi je i dalje najdraži. Prekrasan je ljeti dok je plavičast i zimi kad porozi. Meni se isto razmnožio suludo u samo godinu dana, i dalje ne mogu odoljeti svaki put kad mi ispadne listić da ga položim na zemlju i uzgojim novu biljku.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 12:23

Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 09:46
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 15:09
Nona, baš je krasna, a bome i velika, pravi kapitalac.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2013 u 19:14
male bebice graptopetaluma


Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 13:12
kako graptopetalumi podnose zatvorene, grijane prostore? preselila sam u novi ured, uz prozor sa zapadne strane, imam dosta svjetla, pa bih si donijela neku biljčicu. GP naravno imam najviše, posvuda mi je, tako da bih ga lako mogla presaditi ovdje, ali nikad ga nisam držala unutra, oće mu se to svidjeti?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 13:56
Bojim se da mu se neće svidjeti, to je biljka koja voli hladnoću i na toplom bi ti se izdužila i izgubila svoj lijepi kompaktni izgled . 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 14:23
onda se s tim neću igrati :) tražim boljeg kandidata. Crassula?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 14:55
Sukulenti baš i ne vole tople sobe, oni zimuju na nižim temperaturama, 10-15 stupnjeva, kako koji. Nabavi si neku tipičnu sobnu biljku i uživaj !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 15:43

Ja imam drukčije iskustvo sa sukulentima.
Kako nemam hladnih a svijetlih prostora, dio sukulenata držim u spavaćoj sobi na JZ-nim prozorima.
Ispod prozora su radijatori koji su stavljeni na 2-3 (od 6). Temp. varira od 18 pa i do 28 stupnjeva pred kraj zime, ako je cijeli dan sunce. Po noći se ne grije i prozori su otvoreni na kip.
Do sada nisam niti jednog izgubila i u proljeće nisu izduženi i mogu odmah van na sunce.
Prije par godina sam dobila od prijateljice echeveriu Perle von Nurnberg i uopće ne znajući kaj je to, stavila sam je na JI blagavaonski prozor ispod kojeg je radijator koji grije na najjače.
Cijelu zimu je bila prekrasna i još sada imam hrpu njezinih beba.

To je moje iskustvo, pa možda nekome pomogne.

Kaj se tiče graptopetaluma, čini mi se da sam vidjela da ga neki niti u Zagrebu ne spremaju, ali nisam sigurna - možda se javi neko ko zna više.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 17:17
Anastazija, i moje iskustvo je kao tvoje, dok sam bila u prilici da nisam imala drugoga izbora osim toga i bili su super.

Sukulenti niti druge biljke se ne izdužuju od topline nego zbog nedostatka svjetlosti. Tad se istanje i izgube rastući kako bi došli do svjetlosti.

graptopetalum imam tek odnedavno i moji su stalno vani jer sam na Kvarneru
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 17:35
ja ih inače isto držim vani, samo u uredu sad mogu držat neku biljku, ima dosta svjetla, a u GP volim gledati (i uvijek imam nešto bebica), ma mislim da ću ja odnijet jednog manjeg, pa ako se bude bunio, vratim ga kući na terasu :)
inače sjećam se da smo unutra imali crassulu ovatu i kad je imala dosta svjetla, bila je super. 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 17:39
tahgerina, pa da, lijepo probaj, pa njih je lako uzgojiti, tako da jedna bebica može ići za probu i u ured. Crassulu ovatu možeš slobodno staviti u ured s obzirom, kako kažeš imaš puno svjetlosti. I ja sam u uredu uvijek imala nešto od sukulenata jer njih ipak najviše volim
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 17:48

U ovoj kamenici je preživio vani prošlu zimu, bilo je malo oštećenih listova, ali ne smeta mu; prošle godine je bio jedan malecki

Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 17:57
Na jednom forumu cura iz ZG veli da svoj GP drži vani cijelu zimu, ali natkrivenim i bez zalijevanja.
A što se tiče zimovanja sukulenata na toplom, moja iskustva su tu loša. Naglo su mi rasli, a donji se listovi sušili i opadali, tako su izgubili na ljepoti. Kad zimuju na hladnijem  to mi se ne dešava. Ja inače nisam veliki znalac kad su sukulenti u pitanju iako ih imam popriličan broj ( sa kaktusima puno bolje stojim po tom pitanju), samo iznosim svoja dosadašnja iskustva. I uvijek me unaprijed frka zime, baš iz straha da ne izgubim koji sukulent. A najveći problem kod njih mi je zalijevanje.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.