Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Graptopetalum Paraquayense
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Graptopetalum Paraquayense

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 18:10
Nisa, prekrasna kamenica Clap
obožavam kad su pomiješani
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 18:13
e, da, moj tata drži svoj GP cijelu zimu vani, u jednoj maloj kamenici, nenatkriven. dakle zalije ga i kiša, ali se ne zadržava dugo, pogotovo što jadničak ima nevjerojatno malo zemlje. Ne buni se, naravno. i baš sam gledala neki dan, iako je moj presađen od tog njegovog, njegov ima nekako deblje i manje listove, ko bomboni izgledaju, a zimi, kako su na hladnijem od mojih, poprime neku roskastu boju, a moji ostanu plavičasti.
Ovu se biljku stvarno isplati rasaditi i držati u različitim uvjetima - dobiješ različite biljke. 
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 02:50
Originalno poslano od člana tangerina tangerina napisao:

onda se s tim neću igrati :) tražim boljeg kandidata. Crassula?
 
Možda bi mogla pokušati sa kojom euphorbiom ili Pachipodium-om. Oni vole nešto toplije.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 14:54


U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 14:56

Presadila sam ga samoga u teglu i razmišljam da ga ostavim vani cijelu zimu, na natkrivenoj terasi okrenutoj na jug.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 16:36
 kod mene zimuje vani  nekoliko godina zaredom zaštićen od kiše

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 18:12
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

 kod mene zimuje vani  nekoliko godina zaredom zaštićen od kiše

 
Dali bi mogao onda kod mene zimiti u plasteniku????
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 18:53
Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Dali bi mogao onda kod mene zimiti u plasteniku????
izvan plastenika prezimi a dali bi mogao u plasteniku ?  Kaj ti misliš @majcka ?  može ili ne može ? Confused
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 18:58

Pinus hvala, onda bum probala.
Nadam se da ga nebum izgubila, to mi je jedini.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 19:06
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

izvan plastenika prezimi a dali bi mogao u plasteniku ?  Kaj ti misliš @majcka ?  može ili ne može ? Confused
 
Kaj ja znam kakve imaš ti zime????
Eksotika je kul
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2013 u 21:20
Pinus, Majcka - e baš ste me nasmijali! LOL
Anastazija, krasan ti je taj graptopetalum. I ja sam svoga ostavila na natkrivenom balkonu, a zalijevanje sam mu smanjila na minimum minimuma, uskoro ću ga i ukinuti. Za svaki slučaj, ipak ću uzeti listić-dva i unijeti na toplo da se zakorijene - za slučaj da mi se onaj vani smrzne.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 12:06

Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 18:32
Glikice, mislim da je tvoj graptopetalum u stvari hibrid  graptopetaluma i echeveria . Vjerojatno je to Graptoveria. Čini mi se da ima preveliko lišče za graptopetalum. Možda Graptoveria Fred Ives. Što je da je, krasna je.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 19:55
Ne znam ni ja , dobila sam ju od naše MK, evo koliko su velike rozete:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

(ps: tegla nije prljava, nego izgrebana)
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 20:37

Glikice, mislim da je to ipak preveliko lišče za graptopetalum.  No, hibrida ima puno i točna ID je mali problem.  Za svog sam siguran da je graptopetalum paraguayense.  Oblik lista i veličina rozete su bitno drugačiji od ovog sa tvoje slike.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 21:23

Ja nisam stručnjak pa zato nisam komentirala, ali kad sam vidjela sliku od Glikice odmah sam pomislila da se zeznula i da je to echeveria  Confused.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 22:04
E sad sam baš zbunjena. 
Našla sam sliku kad je cvao, 10. 04. ove godine, pa vidite što je to ?



...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 09:23
Glikice, sada kada si pokazala njezin cvijet recimo da sam 101 %  LOL  siguran u ID - Graptoveria Fred Ives.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 09:38
Dakle, riješena dilema, Pinus hvala. Gledala sam i sama na netu GP ima bijeli zvjezdoliki cvijetić. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 12:38
evo na ovoj mojoj slici su obadva pa se može vidjeti razlika

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.