Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hladni porculan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hladni porculan

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Hladni porculan
    Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 00:09
Može li mi netko objasniti šta je to ustvari, kako se s tim radi, je li to kupujete ili ga radite same?..itd.itd...štagod vam padne na pamet, jer ja ne znam ništa o tome (osim da su mi Monnini svijećnjaci prekasni s tim porculanom). Voljela bih probat...a mislim, bilo bi to daleko od spomenutih svijećnjaka, ali me stvarno zanima...bar da malo brljam..pa sad,možda me bude išlo, možda ne..al da mi ne bude žao što nisam probala.
Hvala svima unaprijedsmile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 00:20
ja samo znam da su cure same probavale raditi..na drugim forumima i super im je..ja sam probala doma i uzas mi je ispalo,zagorila zdjelica...skoro sam sve bacila...pa ako saznas sta javi svakako i meni...
Na vrh
mumica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 897
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mumica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 18:31
ja sam sama pravila hladni porcelan na ovaj način:
šalica drvofixa
šalica gustina
1 žlica parafinskog ulja
1 žlica soka od limuna
sve sam to kuhala u teflonskoj tavi i kad se počelo odvajati od dna maknula sam sa vatre, kada se ohladilo da se može uzeti u ruke mjesila sam dok nisam dobila glatku masu, tako pripremljenu spremila sam u najlon vrečicu i dobro umotala  i već ga čuvam mjesec dana i još uvijek je dobar
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 01:42
Hvala na receptu mumicasmile79
Ako mi još možeš reći: kako se s njime radi? Pretpostavljam da se to može razvaljati ili rukama odvajati od mase količina po potrebi  kad se rade neki oblici...ili griješim?Da li se suši, peče...kako se boja-naknadno, ili se u masu umiješa neka boja?....Nekako, gledajući na slikama gotove radove, čini mi se da nije naknadno bojano, ali, kao što sam rekla-nemam blage veze o tome, pa volim pitat o postupku od samog početka...i to parafinsko ulje-nisam ga koristila, di to ima uopće, u kakvim trgovinama? A baš sam i ja uvatila pilat!!!smile180Sorry!!!!!
Puno hvala još jednom!
Na vrh
marinnera View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinnera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 01:48
[QUOTE=mumica]ja sam sama pravila hladni porcelan na ovaj način:
šalica drvofixa
šalica gustina
1 žlica parafinskog ulja
1 žlica soka od limuna


mumica, možeš li mi napisat gdje se može nabavit ovo parafinsko ulje i otprilike koliko košta....koliko se peče i na kojoj temperaturi?
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2010 u 13:26
i mene zanima to parafinsko ulje...svida mi se rad sa time al rado bi pokusala opet zamijesiti
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2010 u 01:49
..ja opet nikako do uputa o radu s tim...šmrc:(((
Ni kako se boja, koja se boja miješa....daj pomagajtesmile226...može li netko od početka objasnit postupak, ili mi reći di to mogu naći?
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2010 u 08:30
nisam radila ništa s hladnim porculanom ali parafinsko ulje se kupuje u apotekama......a mislim da sam negdje pročitala da se može raditi i s glicerinom....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2010 u 11:22
Ja još nisam radila sa njim no mogu vam reći nešto osnovno,moja šogorica radi sa njime.Ona isto stavi glicerin.I da,ne peče ništa,samo se suši.Zavisi naravno od debljine vrijeme sušenja.

http://www.artinyourhands.com/blog/index.php/tag/cold-porcelain-paste/
Ima ovdje i o bojanju i nekoliko recepata.Ja imam ovaj sa kremom za ruke.
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 01:24
Puno hvala shasha!
Ja sam malo googlala, pa sam našla puno recepata-samo me zbunilo.
Pokušat ću s ovim tvojim preporukama, pa valjda nešto uspije.
malo ću mantrat "prvi mačići se u vodu bacaju" da se ne snervam ako mi baš ne bude išlo u početkuEmbarrassed...al, pomalo, pa valjda uspijem...s vremenom.
Hvala još jednom!smile73
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 10:57
Nema na čemu.Morat ću i ja ovih dana probati.Bezveze mi je prenositi što sam čula pa kad isprobam javim.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 13:49
Umjesto parafinskog ulja, ja koristim vazelin koji kupujem u apoteci Smile
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 14:21
Monna, ti si majstorica hladnog porculana, pa te molim, prosvijetli nas početnike, da li one tvoje prekrasne ružice bojiš naknadno ili stavljaš neku boju u masu dok se kuha?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2010 u 23:35
Dok se Monna ne javi ,obojiti možeš naknadno.Kad skuhaš,moraš još mijesiti i tu možeš onda odvojiti dio mase i dodati boju(od raznih jestivih boja do tempera) i tako si složiti  mase u bojama.Ili možeš već gotov uradak bojiti dio po dio.
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2010 u 18:32
Hvala, probat ću, ali zbunjuju me razni recepti.
Imate li neki provjereni?
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 11:34

Kad se smjesa "skuha", mjesite je duže vrijeme da postane glatka, dobro zamotajte u najlonsku vrećicu ili neku posudu koja ne propušta zrak (jer se onda počinje stvrdnjavati i ne valja) i koristite po potrebi. Ja uvijek bojam onoliko smjese koliko mi treba akrilnim bojama, a može i tempera ili neki jači pigment.

"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 19:02
Hvala Monna, to mi je sada jasno.
Molim još savjet kako napraviš smjesu, jer sam tu našla puno recepata, jedan mi je ispao pretvrd, a drugi možda malo premekan, pa me zanima baš isproban recept.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 19:53
Evo, ja radim po isto po ovom receptu šo ga je Mumica napisala:
šalica drvofixa
šalica gustina
1 žlica parafinskog ulja
1 žlica soka od limuna
 
...samo umjesto parafinskog ulja stavim 1 žličicu vazelina
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2010 u 10:49
Hvala, probat ću.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 23:54
Ja sam našla recept gdje ide žlica baby ulja.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.