Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Rezano cvijeće i aranžiranje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zivi cvjetni vjencic
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zivi cvjetni vjencic

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: zivi cvjetni vjencic
    Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 18:28
Cao svima,
 
Neki dan sam otkrila tu ideju na netu, i toliko se odusevila da sam odmah napravila nekoliko. Evo da i sa vama podijelim:
Ukratko,napravi se vjencic od mahovine, u kojemu je zemlja. U to se bockaju sukulenti ili neke druge biljke. Ostavi se nekoliko mjeseci da se te biljke dobro zakorijene, i onda se vjencic moze ili objesiti, ili drzati na sredini stola. Ja sam napravila dva za sunce od graptopetaluma  i seduma, i jedan za sjenu sa tradescantiae tricolor. Sve se biljke super brzo zakorjenjuju, tako da se nadam da ce za nekoliko mjeseci to biti to, ali vec sada super izgleda.
Evo link da vidite kako se radi, na dnu ove stranice je video.
Ja nisam imala metalni obruc, ali sam napravila obruce od divlje lozice, i nisam imala ovu cvjecarsku zicu, ali sam imala jednu drugu mekanu, i super je ispala i sa njom, jer je mahovina debela i zica upadne u nju i ne vidi se. Mahovina je direktno iz sume.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 18:49
Ovo je super ideja.I ja ću je,na proljeće,probati napraviti.
Mogao bi se taj vjenčić i objesiti?Njima ionako ne treba puno vode pa se kod zaljevanja skine na pola sata,recimo,i opet vrati.Ili se samo povremeno poprska!?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 19:30
Prekrasno izgleda, ali me brine kolika će biti trajnost vjenčića, obzirom da ima jako malo zemlje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 19:43
Triša,sukulentima(koliko vidim većinom su od njih rađeni)ne treba puno zemlje.Ne brini za zemlju,kad se oni ukorjene,rast će i samo na mahovini.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 20:38
Ovo je genijalna ideja,zagolicala je i mene Wink.
Nbjelovu bilo bi lijepo ako možeš staviti svoje fotkice da vidimo kako izgledaju ili nas bar izvještavati kako napreduju.Možda se i ja odvažim uskoro ali mene jedino zanima kako bi mi amateri mogli ovo napraviti, tj. s kojim materijalom jer ovo što je ona radila izgleda mi vrlo profi Wacko.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 22:14
A ja sam danas sva u pričama o sedumima i sukulentima i našla sam na netu ovu sličicu. Isto mi je simpa ideja:
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 23:42
Hoya kako je ova kornjača napravljena,ne kužim?Pišu li ikakva objašnjenja?
Na isti princip kao i ovi vjenčići gore ili?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 23:54
Ivna,improvizacijaWink
Evo i Nina je već ubacila "zamjenski materijal" Gle,bitno je da imaš mahovine(napravi izlet u šumu),zemlje i neke žice.U mahovinu umotaš zemlju,žicom povežeš i onda radiš male rupice di ćeš biljku staviti.Sve one su sa malim korjenom a i primi se grančica koju samo pikneš u zemlju,a ne trebaju puno mjesta,za korjenje, ni vode pa su stoga sukulentići idealni za to.(eto teme za sutrašnju kavuSmile)
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 09:16
ivna, na žalost nisam na ti sa engleskim, tražila sam slike po netu pa mi je uletila ova slika.
shasha je ovim objašnjenjem meni dosta pomogla. Jedva čekam da stanu kiše da se uputim u šumu tražiti interesantno deblo i mahovinu.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 10:01
ovo je prekrasno, nadam se da ću nešto uspjeti iskemijati...samo da ode snijeg da mogu do mahovine.....cure hvala vam ovo je stvarno osvježenje u ove tmurne zimske dane
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 10:02
Predivni su aranžmani..
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 10:26
nina kažeš da si ih napravila ajd ih uslikaj..molim te..
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 16:01
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 16:02
Uslikala, ali za slike morate cekati da se vratim u Split da ih mogu skinuti na komp.
Sasha, zalijevanje kazu da ili skines vjencic i zalijes ga na vodoravnoj plohi i pustis da se ocijedi, ili prskas prskalicom, ako su sukulenti pretpostavljam da moze kako hoces. 
 
I meni se cinilo tesko, ali je zapravo vrlo lagano. Osnovni obruc bi trebalo da je od necega cvrstoga, jer je cijeli vijenac kad je gotov dosta tezak, pa ako ga mislite objesiti da visi, trakica za vjesanje mora biti zavezana za nesto cvrsto. Ako ce stajati na vodoravnoj plohi, onda to nije bitno.  Umjesto zice moze cak posluziti i konopcic, jer se biljkama to moze vrlo lagano zakamuflirati, a kad korijenje ucvsti sve to, on moze i istrunuti.
Bitno je da je mahovina onako u komadima, jer je lakse zamotati zemlju u to. Bitno je takodjer da su sukulentici sa dugackim drskicama, i bez korijena, i da su im drskice ravne, jer je drugacije vrlo tesko zabiti u tu debelu mahovinu.
Ja sam za sada stavila samo najobicnije sukulente, da mi se to dobro "uhvati", a onda cu tu i tamo staviti i poneki vrijedniji, malo za boju.
Kazu takodjer da moze trajati godinama. Mislim da treba paziti sta se u njega stavlja, ne bi trebalo neke biljke koje rastu ravno uvis i koje jako rastu, jer kad se objesi, one onda streme gore, pa to nece dobro izgledati.
 
Uglavnom, ja sam se toliko dobro zabavljala dok sam ih pravila!
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 16:28
cure ovo je predivno, loduševila sam se kad sam ovo vidjela. Istina onako na videu i meni je to izgledalo dosta komplicirano, a i koriste se profi materijali.
Nina ova tvoja ideja s mahovinom iz šume je stvarno super. Thumbs%20Up
Jedva čekam da vidim tvoje sličice.
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 21:20
oduševila me ideja mislim da du probat to napravit
AB100
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 01:13
Da,dobro sam te onda ja skužila Nina.Baš smo to i na kavi danas raspravljali,kako i od čega ih napraviti.I meni se čini da treba najviše dobre volje jer je ideja tu a ostalo se lako zamjeni nečim drugim,ako nemamo baš tog materijala.
Veliš da ih je teško zabiti.Ja sam mislila da se,kod sadnje,malo nekim skalpelom razreže(onako samo crtica mala)mahovina.Ionako će se to sve,kad se ukorijeni,spojiti.Kako si ti to izvela,ili si ih sadila na spoju mahovine?
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2010 u 02:19
Sukulente i inače obožavam, a vjenčići od njih su pravo osvježenje.
Njihova ljepota i elegancija došla je do punog izražaja u ovoj genijalnoj ideji. Zaista prekrasno osvježenje i pravi užitak za oči.
Neki dan sam bila u Bauhausu na Jankomiru, imali su dosta dobar izbor sukulenata, ali strašno skupih. Jedan mali komadić-picmoljak-40 kn!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2010 u 14:59
Sasha, moze se relativno lagano ubaciti peteljka sukulenta bez korijena, mahovina se lagano probije ostrim predmetom kao debela olovka, ili slicno. Ali, sa korijenom, to vec moras maknuti dio mahovine, pa je onda moras ponovo prikaciti, oni imaju neke super zicane hvataljke, to isto spada u cvjecarski pribor, pa pomocu toga lagano uhvate te pokidane djelove djeteline, ali ja to nisam imala, a i zica mi se vidi (pogledaj pazljivo sliku), pa nisam htjela tu mahovinu trgati.
Evo vam slika. Tu i tamo se vidi zica, ali to ce se sakriti kad se popuni. Takodjer, kad se malo zakorijeni, dodat cu jos poneku vrijedniju sukulentu.
 
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2010 u 15:26
prekrasno si to napravila..možeš mi reći koje su ovo biljke na trećem krugu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.