Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dasylirion
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dasylirion

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dasylirion
    Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 11:46
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 13:30
Ja sam je vidjela kod nas pokraj hotela i već dvije godine gledam da li će biti koja mladica, ali ništa, čudno jer bi se trbala sam razmnožavati mldicama, mislim da je neka vrsta agave.
život je more
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 21:40
da vam malo pomognem,dasylirion jest vrsta meksičke agave,raste u pustinjama Meksika kao samonikla biljka.Zovu je još i desert spoon(desertna žličica).Biljka je pogodna za xeriscamping (podnosi velike suše),neki kažu da podnosi naše zime.Što se mladica tiče,mislim da ih nema jer u njoj živi jedan kukac koji oprašuje cvjetove i tako se razmnožava,bar sam tako pročitala jer me zanima, imam jednu jako malu biljkicu u razvoju.
ps.bilo sjemenki na njuškalo.hr, ja kupila 10 sjem./30kn
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2011 u 10:56
Ja imam dasylirion u svom vrtu dvije godine, ali ne ovaj tanki koji si fotografirala, već ovaj donji. Živim u Ninu koji, iako je uz more zna imati hladne zime sa velikim mrazovima. Dakle, preporučio bih ti ovu biljku. Kupio sam ga u ovo vrijeme u MBM-u i koštao je oko 30-ak kuna (50% popust) pa malo odi do tamo ako imaš MBM u blizini.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.