Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Senecio
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Senecio

 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Senecio
    Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 21:03




Senecio crassissimus

Lijepa sukulentna biljka, zeleno-sivih listova koji su obrubljeni tankim rubom
ljubičaste boje. Stabljika ima isti takav ljubičasti ton.

Zahtijeva uvjete kao i ostali sukulenti - dobro drenirano tlo, sunčani ili malo sjenoviti položaj. U ljeti, ako je na punom suncu traži češće zalijevanje, jer se zemlja brzo suši.
Razmnoćava se reznicama.


























Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 21:06
Moj senecio ima sada tri godine i prvi put ima pupoljke



Veselim se cvijetu. Očekivala sam da će cvijet biti bijele ili ružičaste, pa sam se iznenadila, jer sam na slikama vidjela da je cvijet - žut.

Pronašla sam podatak da podnosi minimalnu temperaturu od 3-7 stupnjeva
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 21:38


Senecio cuneatus

Sukulent, zelenkasto-sivo lišće u obliku koplja.
Cvjeta u rano ljeto.


Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2010 u 20:50


@Pronašla sam podatak da podnosi minimalnu temperaturu od 3-7 stupnjeva

 -Žao mi je da ovaj podatak nisam prije znala, naime onog jednog dana kad je kod nas snježilo senecio  crassissimus mi se smrznuo iako je bio zaštićen od snjega i vjetra ali se temperatura ipak spustila do 0 što ga je ubilo.  Cry

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2010 u 21:43
Otok, super si teme započela jer nam je očito nedostajalo informacija za sukulente pošto baš nisu zastupljeni previše kao teme na forumu..samo naprijed Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2010 u 06:17
Otok, osvježiš mi svako jutro! Hvala na poduci i sličicama, a ja idem dalje promatrati svoje i tražiti nove jer sam - otkrila Ameriku LOL!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 21:31
Vrijedna je naša Otok u svakom pgledu, lijepo opisano, popraćeno slikama 
život je more
Na vrh
Jurica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jurica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 08:22
Kako prvi put čujem za ove sukulente,ja ih poznam samo iz porodice Crasulacceae(rod Crassula,sedum,sempervivum,kalanchoe,echeveria,aeonimum)sam potražila Senecio.U tu porodicu spadaju i nesukulentne biljke,a od sukulenata sam našla Senecio rowleyanus koji me oduševio,no ne znam može li se uopče naći kod nas?Navodno i cineraria je senecio(poludrvenasti grm).Ove koje si Otok spomenula ne mogu naći pod senecio za sad.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 08:35
Ima ih jako puno vrsta. Senecio rowleyanus vidjela sam tu na forumu, ima ga netko od forumaša.
Ja imam još neke za koje sumnjam da spadaju u tu grupu, ali još ih moram dešifrirati, jer taman kad mislim da sam ga pronašla, nađem nešto jako slično pod drugim imenom
Na vrh
Jurica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jurica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 08:43
Našla sam da Senecio spada u porodicu Compositae/Asteraceae.
Ako netko ima S.rowleyanus,neka se pliz javi,a ja bum se bacila u potragu dalje.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 12:00
Ja sam nekoliko godina imala senecio haworthii, ali mi je prošle godine uginuo. Ne znam zašto, ali znam da mi ga je baš žao. I rado bih ga opet imala. Ako ga neko ima, možemo smisliti način za kakvu razmjenu. 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 21:27
Dobi sam na poklon ovaj lijepi mali sukulentić . Pročitao sam što ste napisali o Seneciu . Nitko nije napomenuo ništa o mirisu njegovog cvijeta. Pomirisao sam kako miriši cvijet njegove mame . Čini mi se da su muhe jedine obožavateljice njegovog mirisa.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 16:59
Dali bi možda ovaj moj spadao u senecie
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 19:31
Senecio je jedan od najvećih rodova kod sukulenata i identifikacija je vrlo teška. Da ne kažem nemoguća. Tvoj sukulentić mi sliči Seneciu ali daleko od toga da bi bio siguran u to. Onoliko koliko ja poznam Senecio (malo) znam da svi imaju cvijet žute boje.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 19:45
Dakle hvala ti meni sliči na onaj od Otok na trećoj slici, iako su možda malo uži listovi, ali vrlo slični - možda se i malo izdužio ove zime.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 20:12
Ah ta identifikacija!

Mogao bi biti s. cuneatus, a pogledaj malo pod s. kleiniiformis
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 20:35
....Senecio je jako raznolik  rod,  inace   porodica  Asteraceae    ...sjecate  se  zute penjacice Lantanine......slucajno sam  nasla slicnu penjacicu za koju  je  prijateljica  mislila  da  je  kupila  brsljan    sve  dok  nije  procvjetao  sa  divnim  zuckastim  cvjetovima  tipa  neke  ivancice...
 
 
...tesko  je  bez  cvijeta  odrediti  sto  ima  Trisa....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 21:27
Hvala cure svejedno, bit će da je u toj porodici, a čekat ćemo cvijet, ako bude sreće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 20:52
. .

Senecio articulatus
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 12:14
otok i pinus divne su vam biljke Heart

najesen sam bila dobila listić nekog senecia, ali nije mi išlo zakorjenjivanje, vidim da je otok napisala da ide samo s reznicama, sad mi je lakše, mislila sam da sam ja nešto zeznula, jer sam puno sukulenata uzgojila iz listića

imam krunicu tj. onaj rowley.... nešto LOL, ne znam kako se točno piše i to već par godina, ali užasno sporo napreduje, praktično nikako

ne znam u čemu griješim, voljela bih kad bi se javili brbe i vule, vidjela sam njihove predivne, raskošne primjerke na slikama i podijelili "tajnu" uspjeha u uzgoju krunice
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.