Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echeveria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echeveria

 Odgovori Odgovori Stranica  123 52>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Echeveria
    Objavljeno: 16 Travanj 2017 u 19:02
Bauhaus, MBM....
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kbszeljko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kbszeljko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2017 u 15:50
A u kojoj trgovini bi se mogloo kupiti ovo cvijeće-----echeveria?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2017 u 18:52
Stvarno su lijepe i ima ih toliko vrsta da svatko može odabrati neku koju će imati, voljeti, ona što baca na roza još mi je ljepša
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2017 u 14:35
Lijepe su ti i posudice. To se može ofarbati i u neku boju kad ti dosadi ta, u skladu sa ostalim u prostoriji.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2017 u 14:34
Jako su lijepe.

Ja sam odustala o te biljke, led i hladnije noći su nekako napravile mi štetu. Dok ne nabavim plastenik ništa nema od tih biljčica.
Jedan mi je led ostavio samo stabljičice bez lišća.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2017 u 18:07
Obožavam ih. Neke su mi otišle ove zime ali ću nabaviti nove, bar nekoliko vrsta..

echeveria glauca ( mislim da je to ta vrsta a ne elegans)



Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2016 u 13:09
na internetu nailazim na ovu moju i pod imenom echeveria glauca, a ja sam pod tim imenom kod Bešlića kupila ovu: http://www.kaktusi-beslic.hr/detail.php?id=373
koja mi je, btw, fantastična, mala je skroz i raste u jednom malo brdašcu od echeverija, moram vam uslikat :)
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 21:09
Originalno poslano od člana tangerina tangerina napisao:

I evo jedna od meni dražih, od svih vrsta koje imam, ova definitivno najbrže raste i baca najviše mladica, ne znam točno koja je sorta, ali obožavam je

-

-





echeveria elegants

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 14:16
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 14:14
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 14:13
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 13:37
Prelijepa je...cvijet isto Smile
     
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 12:16
I evo jedna od meni dražih, od svih vrsta koje imam, ova definitivno najbrže raste i baca najviše mladica, ne znam točno koja je sorta, ali obožavam je

-

-



Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 09:37
meni u Splitu većinu zime budu vani. Na natkrivenom, bez zalijevanja. Unesem ih samo kad zovu hladna jutra, oko nule, a to je prošlu zimu bilo možda 2-3 dana. 
u zadnje 4 godine, jedna mi se echeverija smrzla, zaboravila sam je unijet, a bilo je -6. skinila sam listove, ostala je stabljika, i na proljeće se omladila sa preko 20 mladica :)

sukulenti su po meni dušu dali za uzgajanje u Dalmaciji uz more
zime su blage pa nema puno unošenja (meni bi to bio problem, jer nemam kamo s njima)
a ljeti im ne smeta milijun stupnjeva, ne smeta im bura ni jugo jer su niski i čvrsti.. od puno biljaka sam odustala, ali sukulenti mi se samo množe i množe :)


nego, na temu, u subotu sam u Bauhausu našla echeveriu red nešto, oblika je kao perle von nurnberg, ali boja je crveno-zelena, nisam je dosad vidila :)
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 22:13
Originalno poslano od člana kosjenkaSB kosjenkaSB napisao:

Pregledala sam sve vase slike i moram ptiznati da sam gustala, a ne moram posebno spominjati da sam se i ja navukla,molim da me netko ispravi ali jesam li ja dobro shvatila da one mogu prezimiti i vani, lp svim ljubiteljima ovih prekrasnih biljaka


Ne ne mogu prezimiti vani, pogotovo na kontinentu, trpe kratkotrajne minuse i to ako su suhi, prezime na svjetlom i hladnom mjestu najbolje temp. oko 7 C , zimi se zalijevaju jako rijetko recimo mjesečno jedanput , u Dalmaciji (ako je zima blaga kakve su bile ovih godina)  mogu opstati vani suhi i prekriveni agrofoliom
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
kosjenkaSB View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2015
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 150
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kosjenkaSB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 19:35
Pregledala sam sve vase slike i moram ptiznati da sam gustala, a ne moram posebno spominjati da sam se i ja navukla,molim da me netko ispravi ali jesam li ja dobro shvatila da one mogu prezimiti i vani, lp svim ljubiteljima ovih prekrasnih biljaka
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 14:59
Hvala...Wink
     
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 07:48
Kada sam došla na forum, nisam niti znala za njih ... za mene su sva ta debeljuškasta stvorenja bile čuvarkuće. Grozno ! Embarrassed Imam ih nekoliko i prava su uživancija pogotovo zimi kada vani sve utihne.
Odličan izbor za početak i želim ti puno uspjeha sa njima. Thumbs Up

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 00:21
Mislim da ste me zarazile sukulentima i kaktusima...terapiju sam počela ovom ljepoticom

     
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2016 u 22:12
Prelijepo cvate! Shocked
     
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.