Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echeveria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echeveria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 52>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 21:25
kako jednostavna biljka, a tako se lako zaljubiti u nju Thumbs%20Up
super su mi ove vaše Thumbs%20Up

jedna moja u cvatu



Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 21:29
Kontesasmile227
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 21:31
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 21:33
Uh Otok kak se ti praviš važnaWink
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 21:38
Otok pa kaj nam to radiš LOL 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 21:43
Nisam ja kriva što su one navalile cvjetati
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 21:47
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Nisam ja kriva što su one navalile cvjetati
 
smile60 nisi ti kriva.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 22:02
tak je! one su krive, a mi guštamo u toj krivici LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 22:48
kontesa divno ti cvate. Čini mi se da je to Echeveria pulvinata Ruby po izgledu listova, no po boji cvjeta ne znam. Moja „Ruby“ je imala cvijet žute boje.

Otok tvoja slika je za razglednicu!    Da si čovjek malo odmori oči.
    
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 22:19
Pinus kako to misliš imala? kaj je bilo sa tvojom Ruby? Embarrassed

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 06:40
smile39Prekrasne,echeverije,bravosmile55
Muhlenbergia i Otok,vi ste sretnice,ja imam jednu i počeka je puštati cvijetić,svaki je dan gledam,a vi ste me navukle na tu ljepotu.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 08:34
Big%20smileI ja čekam da se konačno cvjetak digne da se i ja malo "pravim važna". I to je jedina za koju sam sigurna da je echeveria jer je "dijete" od onih gore od OtokWinkLOL. S ostalima imam problem razlikovanja...ech... ili čuvar....EmbarrassedOnaj link od Pinusa je sjajan, ali  za bedaka ni to ne pomaže....Embarrassed 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 18:40
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

Pinus kako to misliš imala? kaj je bilo sa tvojom Ruby?


Sve je u redu sa mojom Ruby.
Moja je cvjetala žuto a tvoja crveno. Negdje je greška .
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 15:00
Opet se divim vašim echeverijama,i moja cvijeta,jedna jedina,još se nije raspupala,ali hoće.
Na vrh
Blu11 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Blu11 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 19:36
Skroz sam nova ovdje na forumu ali i u svijetu cvijeća pa molim za malu
pomoć. Na sajmu cvijeća prije dva mjeseca sam kupila ovu slatkicu - Echeveriu pulvinatu, no sad je pokušavam održati na životu. U dva mjeseca nije narasla nimalo, listovi su nekako skvrčeni, pupoljci su joj se osušili i skroz je izgubila crvenu boju na vrhovima listova. Cry Ne znam radim li nešto krivo ili ona jednostavno nije za ovu zagrebačku klimu i moju orijentaciju. Stan mi gleda na zapad a nju držim na prozoru sobe. Zalijevam ju samo kad se zemlja dosta posuši, u zemlju sam dodala otprilike 15% pijeska (iz Pet shopa onog sitnog za akvarije, drugog nisam našla)... Na zapadu baš nema puno sunca zimi, ali i sad loše izgleda kad ima stvarno dosta sunca. Mogu li još nešto pokušati? Help Unhappy



Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 22:08
Blu11 dobro došla na forum !
Pokušati ću pomoći koliko mislim da znam.
U tvom postu nisam nigdje pročitao podatak da ti svoju Echeveriu gnojiš. Kupila si ju prije dva mjeseca – proljeće i jesen su vremena kada su sukulenti u aktivnoj vegetaciji. Vjerojatno joj je porijeklo nizozemsko. Oni sukulente drže u tresetu a svu hranu dodaju prilikom zalijevanja. Ti joj dva mjeseca nisi dala ništa gnojiva, dodala si malo pijeska i tvoja Echeveria je na strogoj dijeti, od čega će rasti ? Za vrijeme aktivne vegetacije potrebno je prihranjivati. Kupi gnojivo za sukulente sa malim postotkom dušika.
Drugo voda, napisala si: „Zalijevam ju samo kad se zemlja dosta posuši“. To je premalo. Slobodno dobro zalij jednom tjedno ali voda ne smije zaostati u tanjuriću. Višak vode odlij.
Položaj na jakom poslije podnevnom suncu isto nije dobar. Direktno sunce ujutro a poslije podne svijetla sijena to je za nju idealno.

Ps . Ako sada izgleda kao na slici nemaš razloga za skrb.
Na vrh
Blu11 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Blu11 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 12:50
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Blu11 dobro došla na forum !
Pokušati ću pomoći koliko mislim da znam.
U tvom postu nisam nigdje pročitao podatak da ti svoju Echeveriu gnojiš. Kupila si ju prije dva mjeseca – proljeće i jesen su vremena kada su sukulenti u aktivnoj vegetaciji. Vjerojatno joj je porijeklo nizozemsko. Oni sukulente drže u tresetu a svu hranu dodaju prilikom zalijevanja. Ti joj dva mjeseca nisi dala ništa gnojiva, dodala si malo pijeska i tvoja Echeveria je na strogoj dijeti, od čega će rasti ? Za vrijeme aktivne vegetacije potrebno je prihranjivati. Kupi gnojivo za sukulente sa malim postotkom dušika.
Drugo voda, napisala si: „Zalijevam ju samo kad se zemlja dosta posuši“. To je premalo. Slobodno dobro zalij jednom tjedno ali voda ne smije zaostati u tanjuriću. Višak vode odlij.
Položaj na jakom poslije podnevnom suncu isto nije dobar. Direktno sunce ujutro a poslije podne svijetla sijena to je za nju idealno.

Ps . Ako sada izgleda kao na slici nemaš razloga za skrb.


Hvala puno, Pinus Thumbs%20Up Ajme, sve sam radila krivo, dobro da je još živa.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 08:42
predivne su vam echeverie ,moja je počela puštat bebe,bar mislim da je,mada mi čudno mjesto na kojem izlaze
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 09:17
Trenutno stanje kod mene











Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 09:24
Milina je gledati tvoje sukulentesmile71
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.