Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echeveria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echeveria

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 52>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2010 u 21:55


Evo moja nova prinova kovrčavog plavog lišća, nije tako slaba ali mama vas ostavi bez riječi, prava ljepotica.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 09:16
ova je baš simpa Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 09:30
Jučer sam vidla u kauflandu jednu sa doslovno crnim lišćem.Kao da je polakirana.Ali jako skupa.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 10:54
Pinus tvoja najnovija prinova je prelijepa. Vrlo neobična....Clap
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 11:18
smile227 pinus prekrasna je tako posebna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 12:04
kiki mislim da je ona u kauflandu ofarbana, katastrofa...
ja sam lani naletila na cijelu šarenu paletu i u prvi mah se šokirala - koliko boja postoji, a one su samo posprejane s nekom bojom, u stvari su sve zelene, baš mi ih je žao bilo
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 12:04
pinus ova tvoja je predivna, vjerujem da je uživo još ljepša
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 12:11
Kiki, je li baš crna ili ovakva


Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 18:33
od kad sam na cifu otkrila echeverie, zaljubila sam se u njih.
 pinus prvi puta vidim da ima i kovrčavih, predivan ti je, kao i ostala kolekcija koja je velika s obzirom da ih imaš tek godinu dana.
ovo su za sada moji jedini primjerci




zanima me kako i kada ih je najbolje razmnožavati?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 18:38
Matilda i tvoje su posebno lijepe,ovu zadnju sam i ja jednom  vidjela poharbanu na crveno i skoro se sa svoijm MM zakačila dal je prava ili nijeWink
Ja mislim da je dobro razmnožavati ih na proljeće,onda obično i mlade protjerajuTongue
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 21:57
Matilda, smjestila si ih u super teglice Thumbs%20Up ova buckasta je baš fora Thumbs%20Up
ma ne znam kome je palo na pamet farbati jadne biljke Stern%20Smile samo se pate
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 09:02



U šumi sukulenata Echeverie vjerojatno pripadaju među najljepše sukulente. Nakon što ste vidjeli sliku mislim da se slažete sa mojom konstatacijom.
Ovo je Echeveria moje susjede. Ona je kaktusarka par ekselans. Takovi su i njeni sukulenti !
Malo se tješim da je svijetlo vjerojatno jedan od razloga zašto njeni sukulenti imaju tako lijepu boju. Svoje sukulente drži u zimskom vrtu a ja u podrumskim prostorima.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 12:23
Pinus ovo je moja koju sam kupila ovo proljeće,lijepo je narasla,sad ju držim na sunčanom prozoru.Imam još nekoliko koje sam dobila ovu jesen ,ali one su sve male,nadam se da će preživjeti zimu i da ću imati kaj slikati
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 18:06
Predivna je, što i to je esheveria, ima cvijet kao i graptopetalom, no ja se tako i tako ne kužim previše, osim za ono malo što ih i sama imam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 18:16
Triša nemam pojma,možda će me pravi znalci ispravitiThumbs%20Down
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 19:07
Prekrasni primjerci!Clap
 
I ja imam problem identifikacije! NeznalicaEmbarrassed. Mislim da imam dvije, jedna je od Otok, a drugu sam kupila.Ne slikam ih posebno da se ne sramotim....LOL Radije u grupi s odtalim sukulentima!Big%20smile
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 19:30
Ak sam se osramotila nek sam se,tak mi treba!Embarrassed
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 19:52
Ma daj molim te, koliko ih ja imam, a tako je teško razlikovati imena, e taman nešto naučim i onda me netko ispravi i kaže da to nije to. Ustvari nebi se trebalo s tim zamarati, imati lijepe kolekcije, a kako se zovu vrlo važno, no meni uvijek neki crv neda mira.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 20:02
Slažem se sa Trišom, nema razloga za to. Sličnost sa Echeveriom je velika barem meni. Vrag je što sami uzgojivaći ne žele napisati o kojoj biljci se radi.
Nbjelovu je postavila sliku Graptopetaluma na forum ovdje (desno dolje od Aeoniuma druga slika). Triša je vjerojatno u pravu radi se o Graptopetalumu, procijenite sami....
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 20:07
OK predajem se
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.