Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echeveria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echeveria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 49505152>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2016 u 21:26
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2016 u 21:27
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2016 u 19:50
Pčelice ,Bugice
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2016 u 19:58
Hvala, draga moja. Hug
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2016 u 21:05
da se obnovi tema
Echeveria "Rubela giganta" u punom cvaru




Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2016 u 22:12
Prelijepo cvate! Shocked
     
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 00:21
Mislim da ste me zarazile sukulentima i kaktusima...terapiju sam počela ovom ljepoticom

     
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 07:48
Kada sam došla na forum, nisam niti znala za njih ... za mene su sva ta debeljuškasta stvorenja bile čuvarkuće. Grozno ! Embarrassed Imam ih nekoliko i prava su uživancija pogotovo zimi kada vani sve utihne.
Odličan izbor za početak i želim ti puno uspjeha sa njima. Thumbs Up

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 14:59
Hvala...Wink
     
Na vrh
kosjenkaSB View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2015
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 150
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kosjenkaSB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 19:35
Pregledala sam sve vase slike i moram ptiznati da sam gustala, a ne moram posebno spominjati da sam se i ja navukla,molim da me netko ispravi ali jesam li ja dobro shvatila da one mogu prezimiti i vani, lp svim ljubiteljima ovih prekrasnih biljaka
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 22:13
Originalno poslano od člana kosjenkaSB kosjenkaSB napisao:

Pregledala sam sve vase slike i moram ptiznati da sam gustala, a ne moram posebno spominjati da sam se i ja navukla,molim da me netko ispravi ali jesam li ja dobro shvatila da one mogu prezimiti i vani, lp svim ljubiteljima ovih prekrasnih biljaka


Ne ne mogu prezimiti vani, pogotovo na kontinentu, trpe kratkotrajne minuse i to ako su suhi, prezime na svjetlom i hladnom mjestu najbolje temp. oko 7 C , zimi se zalijevaju jako rijetko recimo mjesečno jedanput , u Dalmaciji (ako je zima blaga kakve su bile ovih godina)  mogu opstati vani suhi i prekriveni agrofoliom
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 09:37
meni u Splitu većinu zime budu vani. Na natkrivenom, bez zalijevanja. Unesem ih samo kad zovu hladna jutra, oko nule, a to je prošlu zimu bilo možda 2-3 dana. 
u zadnje 4 godine, jedna mi se echeverija smrzla, zaboravila sam je unijet, a bilo je -6. skinila sam listove, ostala je stabljika, i na proljeće se omladila sa preko 20 mladica :)

sukulenti su po meni dušu dali za uzgajanje u Dalmaciji uz more
zime su blage pa nema puno unošenja (meni bi to bio problem, jer nemam kamo s njima)
a ljeti im ne smeta milijun stupnjeva, ne smeta im bura ni jugo jer su niski i čvrsti.. od puno biljaka sam odustala, ali sukulenti mi se samo množe i množe :)


nego, na temu, u subotu sam u Bauhausu našla echeveriu red nešto, oblika je kao perle von nurnberg, ali boja je crveno-zelena, nisam je dosad vidila :)
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 12:16
I evo jedna od meni dražih, od svih vrsta koje imam, ova definitivno najbrže raste i baca najviše mladica, ne znam točno koja je sorta, ali obožavam je

-

-



Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 13:37
Prelijepa je...cvijet isto Smile
     
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 14:13
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 14:14
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 14:16
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 21:09
Originalno poslano od člana tangerina tangerina napisao:

I evo jedna od meni dražih, od svih vrsta koje imam, ova definitivno najbrže raste i baca najviše mladica, ne znam točno koja je sorta, ali obožavam je

-

-





echeveria elegants

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2016 u 13:09
na internetu nailazim na ovu moju i pod imenom echeveria glauca, a ja sam pod tim imenom kod Bešlića kupila ovu: http://www.kaktusi-beslic.hr/detail.php?id=373
koja mi je, btw, fantastična, mala je skroz i raste u jednom malo brdašcu od echeverija, moram vam uslikat :)
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2017 u 18:07
Obožavam ih. Neke su mi otišle ove zime ali ću nabaviti nove, bar nekoliko vrsta..

echeveria glauca ( mislim da je to ta vrsta a ne elegans)



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 49505152>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.