Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesti kaktusa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesti kaktusa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
Korisnik
Poruka
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2011 u 22:29
Ovaj ni jedan ni drugi rod ne podnosi neke minuse, samo nekoliko vrsta Mammillaria podnosi minuse oko -10 stupnjeva, ali u idealnim uvjetima
Možda je ipak vlaga u pitanju, moguče je da se pod najlonom stvarala kondenzacija i eto vlage koja im je pogubna s nižim temperaturama
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 19:38
Joj ljudi, očajna sam, ne znam šta da radim...
Naime, ima misec dana da sam na opuntii impricati uočila bijele crtice (zaključila sam da su štitaste uši). Taj kaktus je prošao žestok tretman i čini mi se da je sad ok. Uši nisu bile u zemlji ni korijenu, al je on cijeli bio pokriven njima. Kako ću znat da su one koje su ostale na njemu mrtve?
Uh milijun pitanja mi sad prolazi glavom...
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 19:42
Dalje... da je ostalo na tome ne bi mi bio problem, kaktuse na kojima sam našla par ušiju sam stavila u karantenu, nasprejala ih bijelim uljem i ovi su ok, osim ovoga na slici, on mi je preko noći počeo truniti! A čak nije ni bio puno zaražen Cry
 
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 19:42
Ne brini joope, sad ce nas strucnjak ....
Gospod e GOLEM!
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 19:43
Ima još.... samo da učitam sliku Cry
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 19:47
Na ovome su se udomačile uši sa vunicama!!! I to sam slučajno skontala ima tri dana, a kaktus imam već dugo! Pomirila sam se da ću vodit rat sa štitastima, al sad i vunaste!! Još nek uleti pauk i mogu prodavat karte za zoološki!! Osječam se tako.... ušljivo, a stvarno ih pazim i čuvam :(((
 
 
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 19:48
Hvala ti Astrophytum, al mislim da meni triba čarobnjak, ....ili roj bubamara
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 21:34
Bjelo ulje ti je kontaktni insekticid i da bi njime uništila uši treba otrov direktno doći u kontakt s uši, što je kod štitastih i vunastih uši malo vjerojatno jer su zaštičene vunaste vunom a štitaste od izmeta grde štiteve
Trebala bi biljke tretirati nekim od sistemskih insekticida
Ja sam koristio Confidor i dobro se pokazao, njime možeš i zaljevati biljke, uništi napasnike i oko korjena
Strogo se pridržavaj omjera kod pripreme za tretiranje jer s večom koncetracijom ne poboljšavaš djelovanje, a postoji mogučnost da ubiješ biljku
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 22:26
Fala, nadam se da ću upalit. Kupit ću ga odma sutra, al da pričekam koji dan jer sam ih prošli tjedan zalivala uljem pa da im možda ne bi bilo previše?
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 22:38
Bjelo ulje i Confidor se mogu kombinirati zajedno
Ovih dana samo ih poprskaj sa Cofidorom pa nakon dva tjedna ih ponovo poprskaj, a tada ih možeš i zalit
Pazi na koncentraciju, bolje da je nešto manja nego da prejakom uništiš biljke
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 12:25
Originalno poslano od člana joope joope napisao:

Hvala ti Astrophytum, al mislim da meni triba čarobnjak, ....ili roj bubamara
 
Rekao sam ti da ne brines! Imas dobrog smile51!
Gospod e GOLEM!
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 13:25
smile55
Svakako ste me bar malo utješili, još se samo nadam da će upalit i da će moji kaktusići ostat na broju.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 16:57
Eto i mene s problemom. Moji ostali kaktusi su na hladnom izdvojeni.Jedino sam ovu vazu ostavila u sobi na polici, baš kao i  lani. U njoj su 4 kaktusa. Prvo sam primjetila da ovaj jedan "trune".Pomislila sam možda zato jer je u toplom i odnesla ga u hladnu špajzu. Sreća ne i tamo gdje su ostali, u šupu.
Sad,čitajući ovu temu od početka posumnjala sam da je neka bolest.
 
  
 
Kad sam uzela vazu da ju slikam, čini mi se da je i ovaj drugi "dobio" nešto. Teško mi je reći, ali kao da na nekoliko mjesta ima male bijele vatice za uši (ljudske) točno ta veličina.
Jesu li to ove vunaste...? I ima li veze ono smeđe s ovim? 
 
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 06:46
Bako ja kad sam prošla čačkalicom po toj vunici ona se odma diže, malo je ljepljiva, a i uočila sam male sive bubice- i na kaktusu i u vunici.
E i moj kaktus je počeo smeđiti, možda je vrijeme sa se oprostim od njega i bacim ga?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 08:19
Pa ovi koji su posmeđili, bar moj, je doista za bacanje. Štogod je... izgleda kao da je istrulio.
A ono bijeli na drugom....moram danas pogledati.Confused
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 14:39
Sretno! Nadam se da ti neće i on uginuti...
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 19:01
Originalno poslano od člana joope joope napisao:

al mislim da meni triba čarobnjak, ....
 
Sad vise ni carobnjak nece pomoci!Cry
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 16:03
Moj problem je u epifiliumu, inače ima prekrasne, listove, lani sam dobila mali pelcerić i zaista je brzo narastao, a sada po lišću ima sve više ovakvih smeđih, suhih fleka.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Aishaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aishaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 21:18
Bok svima! Imam jedno pitanje u vezi kaktusa. Naime, kaktus mi je dobio nesto kao plikove po sebi-kao da ce se oljustiti! Ako netko zna o cemu se radi neka mi pomogne! Cry 
Na vrh
vesna34 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 21:30
Originalno poslano od člana Aishaa Aishaa napisao:

Bok svima! Imam jedno pitanje u vezi kaktusa. Naime, kaktus mi je dobio nesto kao plikove po sebi-kao da ce se oljustiti! Ako netko zna o cemu se radi neka mi pomogne! [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley19.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Cry" /> 

Pošalji sliku, pa da vidimo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.