Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesti kaktusa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesti kaktusa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
Korisnik
Poruka
boletus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Travanj 2014
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boletus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 14:51
Poštovani,
imam jedno pitanje, pa bi vas molio za pomoć.
Radi se o kaktusu, starom oko 15godina.
Iznio sam ga van nakon zimovanja u hladnom i donekle mračnom podrumu, tempetarura se nije spuštala ispod 5supnjeva.
zalio sam da 3-4puta, s time da sam ga zalio prije nego sam ga iznio van.
Prekjučer sam primjetio da na spoju kaktusa sa zemljom po kaktusu neka čudna bijela kao plijesan, skinuo sam to sa štapićima za uši i vodom, al se je opet vratilo, ali nije više tako debeli sloj.

Stavio sam slike kako je to izgledalo, pa Vas molim za savjet što napraviti?
Na prvoj slici se vide malo fleke od sunca -  http://tinypic.com/view.php?pic=33njbfd&s=8#.U0_NfPl_u-0 - http://tinypic.com/view.php?pic=33njbfd&s=8#.U0_NfPl_u-0,
 a na drugoj je slikan spoj kaktusa sa zemljom  http://i62.tinypic.com/202m9f.jpg - http://i62.tinypic.com/202m9f.jpg

Unaprijed zahvaljujem!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
boletus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Travanj 2014
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boletus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 15:03
prva slika
http://s91.photobucket.com/user/boletus1/media/5545dc4f46b0402492c150efd8aedaf8_zps881a646c.jpg. -

druga slika
http://s91.photobucket.com/user/boletus1/media/85bb9c2407e34b0d9ee83b81ae9a6655_zps09de1d70.jpg. -
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 19:27
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Drugom, Echinocactus grusonii ima spasa. Njega je opeklo sunce. Spasa mu ima no te rane po površini su trajne tako da dugi niz godina više neće biti lijep. Nekoliko mojih grusonija je do sada završilo na kompostu baš zbog opekotina od sunca. Nakon zimskog odmora su jako osjetljivi na sunce. Ubuduće sa njima samo na jutarnje sunce, istočne prozorske police su ok.

 



Pinus, hvala ti na odgovoru Smile

Na slici dolje sam crveno označila dijelove koji me brinu... Skoro svaki vrh iz kojeg idu bodlje se smežurao i pobijelio. Na kaktusu su također rane, koje po sredini imaju crvenu crtu...

Plavo sam označila jednu od prošlogodišnjih rana od sunca. One nisu imale tu crvenu crtu kad su bile svježe...



S obzirom da sam konačno dočekala da jedan od kaktusa procvijeta, blejim stalno u njih u nadi da će se pupovi konačno otvoriti.

Zato i znam da su svi dobro izgledali prije ovog zahlađenja i kiša. Promjena se dogodila rapidno u svega par dana. Par kišnih i hladnih dana i noći, s jako malo sunca.
Jedan je skroz strulio, a ovaj je sav nikakav... Između ostalog skoro cijeli je promijenio boju u nekakvu sivkasto-maslinastu...


Na vrh
boletus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Travanj 2014
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boletus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2014 u 20:58
Ispričavam se kaj vas gnjavim, ali da li netko ima ideju što je to i kak spriječiti?
Ne bi htio izgubiti ovaj primjerak, a ne znam što napraviti? Zalijevati, ili ne? do sada je bilo suho, pa sam zalijao malo..
Molim vas pomoć Unhappy
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2014 u 06:46
Originalno poslano od člana boletus boletus napisao:

Poštovani,
imam jedno pitanje, pa bi vas molio za pomoć.
Radi se o kaktusu, starom oko 15godina.
Iznio sam ga van nakon zimovanja u hladnom i donekle mračnom podrumu, tempetarura se nije spuštala ispod 5supnjeva.
zalio sam da 3-4puta, s time da sam ga zalio prije nego sam ga iznio van.
Prekjučer sam primjetio da na spoju kaktusa sa zemljom po kaktusu neka čudna bijela kao plijesan, skinuo sam to sa štapićima za uši i vodom, al se je opet vratilo, ali nije više tako debeli sloj. 

lijepi pozdrav @boletus !
Isperi mlazom vode korijensku grudu kaktusa. Pripremi u nekoj adekvatnoj posudi otopinu sistemičnog  insekticida npr. Calypso SC 480 po uputstvu sa pakiranja. Drži kaktus potopljen u otopini insekticida nekoliko minuta. Pripremi novu teglu i friški supstrat za kaktuse. Nakon dan, dva sušenja presadi u novu čistu teglu. Vjerojatno se radi o Root mealy bugs – korijenskoj  vunastoj uši. 

Na vrh
boletus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Travanj 2014
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boletus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 20:31
Zahvaljujem na odgovoru.
Nisam stigao prije zahvaliti.
Napravio sam kako ste me savjetovali, ničega nije bilo na korijenu, ova bijela tvar je samo na dijelu koji je iznad zemlje i ne miče se, niti ni u kojem pogledu nije živo.
Samo kao plijesan, Nadam se da bude sada u redu.

Još jednom zahvaljujem na odgovoru.
Lijep pozdrav!
Na vrh
boletus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Travanj 2014
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boletus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 20:18
Još samo jedno pitanje, da li slobodno ostale kaktuse zalijem sa otopinom Calypsa, ili da za to upotrijebim nešto drugo, i ako da, sa čime i u kojem omjeru.

Znam da imam puno pitanja i da sam skroz novi ovdje, ali ne znam kome se obratiti?!
a sad se bojim za ostale kaktuse da ne bi imali isti problem ? Cry
Na vrh
Amrah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amrah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2014 u 17:56
Pozdrav,
Nešto nije uredu sa mojim božićnim kaktusima... :(...Naime, jedan se totalno smežurao (proces je trajao par mjeseci), ali je ispupao- krenuo cvjetati. Ne znam sad sta da radim sa tim?
Drugi je pak, u boljem stanju, s tim što mladi izdanci, odmah nakon izbijanja promjene boju ( požute)i počnu se sušiti oko ivica. Šta je uzrok ovome, i šta mi je činiti ?Disapprove
Na vrh
Ivana Rudnički View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana Rudnički Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2015 u 13:07
Hej društvo, nova sam ovdje pa se nadam da ću uspjeti saznati neke stvari.
Imam puno kaktusa i svi mi lijepo rastu i cvjetaju, no već 2 sam bacila zbog neke bolesti koju ne mogu odgonetnuti 
Imam slike jednoga pa evo ako mi neko može pomoći reći što je to i kako da se riješim toga sve se više bojim za druge, iako se simptomi nikakvi ne vide već to u jednom danu samo posmeđi i onako koda postane šuplje ne znam, užas preko noći rekla bi :(

Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2015 u 10:04
Originalno poslano od člana Ivana Rudnički Ivana Rudnički napisao:

Hej društvo, nova sam ovdje pa se nadam da ću uspjeti saznati neke stvari.
Imam puno kaktusa i svi mi lijepo rastu i cvjetaju, no već 2 sam bacila zbog neke bolesti koju ne mogu odgonetnuti 
Imam slike jednoga pa evo ako mi neko može pomoći reći što je to i kako da se riješim toga sve se više bojim za druge, iako se simptomi nikakvi ne vide već to u jednom danu samo posmeđi i onako koda postane šuplje ne znam, užas preko noći rekla bi :(

 
to ti se zove nevidljivi kaktus LOL.......stavi sliku pa će možda netko odgonetnuti o čemu se radi i pomoći
 
pogledaj ovdje kako staviti slike (klik), ako negdje zapne pitaj
 
dobrodošla na CIF Hug
 
imamo i temu Predstavite se ukratko 
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
magicleaf View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2015
Lokacija: wonderland
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magicleaf Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2016 u 20:13
poz

Na aloi su vrhovi listova počeli svijetliti a neki su se osušili. što da radim ?








Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.