Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ciklame - Cyclamen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ciklame - Cyclamen

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 37>
Korisnik
Poruka
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 23:18
To je istina dmirce.Ako im odgovara neko mjesto ne treba ih premještati,samo promjeniti supstrat ako nije jednoličan odnosno ako vlaga ne dopire do svih djelova u tegli jednako jer se može dogoditi da se gornji dio isušuje a donji je mokar.To se meni dogodilo i nikako nije bilo dobro.Zato nemojte i Vi to napraviti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 22:09
Tea ja neču jer ja moje stalno zaljevam odozgo što sam već spomenuo i sav supstrat je jednako vlažan.Doslovce sve biljke zaljevam na taj način i nisam primjetio da im škodi,a ti di se uvjerila u greške koje sad nadam se nečeš ponoviti.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 22:19
Ma da, ja sam čitala da se ne zaljeva odozgo i bojala sam se da bum zeznula.Za Tebe znam da dobro radiš i sigurna sam da nećeš pogrješiti....
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 22:57
Ma neboj se nečeš pogrešiti samo malo paziš da nezaliješ pupoljke i to je to,a sad čemo čekati da nam se pohvališ sa novom ciklamom.Jesi možda razmišljala da je nabaviš?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 23:05
Da,jesam samo je sad prerano još...ja bar mislim....Čim im bude sezona jednu ću nabavit.Još nisam sigurna koju boju al smislit ću.Vjerojatno ću to znat kad bum išla u nabavku.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 22:32
Nabaviš boju koja ti se najviše bude sidjela kao i ja počeo sa jednom pa poslje nemam ovu pa ovu boju i tako se nakupilo.A nemožeš odoljeti kad su sve na svoj način ljepe.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 22:49
Znam kako je to.Kad dođem u neki vrtni centar i vidim ciklame u svim mogućim bojama,ne znam kud bi sa sobom.Najrađe bi uzela od svake boje po jednu i odma pretvorila balkon u džunglu.Al kad jednu uzmem,jedva čekam probati uzgojiti iz sjemena da vidim ja šta to Tebe muči, pa da pomognem ako mogu...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 22:56
Kod mene ti sve ide ok,a kad dođe vrijeme za sjetvu onda niknu pa po listić dva i gotovo dalje neide,ako si mislila na to da mi pomogneš.Možda tebi i uspije uzgoj iz sjemena nikad se ne zna.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 23:03
Da, napomenuo si da Ti kad niknu biljčice dalje više ne ide pa me baš sad zanima o čem se radi.Budemo vidli o čem se radi kad uzmem ciklamu.Ja ju za početak trebam znat oprašit,što mi nikako nije išlo smile96
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 21:42
Ja sam ti i ostalima članovima koji neznaju dao za primjer kako to ide i jednostavno je,a meni su se neke same oprašile valjda kad sam ih jedne kraj dugih stavljao.Neznam,ali ima i toga.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 10:48
Da,znam,probat ću čim je dobijem.Ma smijem se samoj sebi kako mi to nije uspijelo...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 20:58
Danas...Tongue
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 21:40
Silvestra Clap predivne su.Sviđa mi se kakve zdrave i lijepe listove imaju smile71
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 00:34
Tea,roza i bjela imaju po dva tri cvjetka,pa čekam da se malo bolje rascvjetaju  i da ih slikam.smile71
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 08:14
 ova Ti je divna Thumbs%20Up
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 18:03
Evo još mojih ciklame koje su se rascvjetale.Silvestra izgleda da su tvoje i moje ciklame prešle u ljetnje cvjeće.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 20:24
Dmirce i Tvoje su krasne....super izgledaju...Jedva čekam da i ja nabavim novu.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 20:57
Ma nesumljam u to nabavit češ ti nju,ali ove sad boje koje vidiš pune su cvjeta i sjemena,a imam još dvje koje su kao i kod Silvestre samo lišče nadam se da će i one dvje da procvjetaju i naravno da ih ne ureknem zdrave su,a supstrat po potrebi vlažan.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 21:13
A ipak Si pustio da odu u sjeme?Čitala sam ostale poruke gdje Ti je Silvestra rekla da ne mučiš biljke sjemenom pa sam mislila da odustaješ od toga...

Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 10:18
Tea,nasmijala sam se kad si rekla dmirce da ne muči biljke sa sjemenom,mislim da je nepotrebna gnjavaža jer ja sam u Konzumu kupila po 5 kn pred 2 mjeseca ove ciklame koje mi sad vani cvjetaju i uistinu nije potrebno gnjaviti se sa sjemenom jer ciklama sama po sebi čim je starija ima
smile78sitniji cvjet ,a ove iz sjemena mislim da bi bile kao mini vrsta po cvjetu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.