Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ciklame - Cyclamen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ciklame - Cyclamen

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 37>
Korisnik
Poruka
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 17:57
ne mogu to izvest, nemam digitalni aparat a s mobitela ne mogu prebacit jer ga ne mogu povezat računalom.
stavit ću ja to u pitar tako da ću okrenit udubinu u zemlju pa šta bude, a ako sam falila, nadam se da će se već neko javit pa stignem to okrenit uskoro

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 21:55
izgleda da ona udubina s ''korjenčićima i stabljikama'' ide van, tako našla na forumu svetbiljaka.
smile182
ako netko ima drugu informaciju nek javi Embarrassed
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 14:03
potvrđeno ( od strane cvjećara koji sam uzgaja biljke što ih prodaje, ako mu je za vjerovati Wink ):
- obla strana gomolja ide u zemlju, a udubljena s naznakama stabljika ide van
- pola gomolja u zemlji, pola van
- zalijevati iz tanjurića, ni slučajno s gornje strane da se ne polije po gomolju, to dovodi do truljenja

eto smile182 ''mission accomplished''
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2007 u 23:41
moj gomolj još ništa ne mrda.........Cry
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 19:36
Da se pohvalim,i zahvalim još jednom Anqi,na prekrasnoj ciklami
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 08:43
Shasha, baš je lijepa, a koliko novih pupova ima
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 18:51
shasha............WOW!!! smile227

u mene stanje nepromijenjeno Cry
je li tko kad probao posaditi gomolj? kakva su iskustva?


Ažurirao Arwen - 04 Studeni 2007 u 18:53
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 22:49
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 08:09
Arwen ja gomolj nisam kupila i sadila nego mi je ostao od lani. Uglavnom kad je prestala cvasti i požutjeli joj listovi, odrezala sam sve do dna i skupa s teglom stavila sam sa strane, zaboravila potpuno na nju, cijelo ljeto bila je u debeloj sjeni i bez kapi vode. Kad je ono unazad 3 tjedna  jako zahladilo išla sam premještati biljke i našla tu vazu s gomoljem, dobro je zalila (onako za probu, jer kažu da ove uzgojene ciklame veoma rijetko ponovo potjeraju) i bome na veliko iznenađenje potjerala je listiće...
Hoće li uspjeti i potjerati pupoljke, nemam pojma

Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 08:24


Evo i sličice malih listića.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 16:26
bitno je da je ona krenula sa novim listicima
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 23:35
ma super je ovo!  mislim da bi mogla procvjetati
meni je rečeno da mi gomolj mora virit 1/3 iz zemlje, al vidim da kod tebe nije tako
možda da ga još malo više gurnem u zemlju....probat ću pa ću vidit oće li se šta dogodit

ps. držim fige tvojoj flora, da ti uspije i procvjetat


Ažurirao Arwen - 09 Studeni 2007 u 23:35
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 09:44
Da, Dina baš me obradovala...

Arwen, ako uspije izbaciti pupove, onda će to biti pravo čudo
Možda bolje da kod tvoje ne diraš više gomolj. Biljčice kao da su sretnije kad ih na početku dok se bar malo razviju pustimo na miru nego kad ih stlno čačkamo i diramo...

hvala na dobrim vibracijama  :)
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 22:38
 Večeras sam u Kauflandu vidjela da su dobili nove ciklame..lijepe su, ali ja sam morala masu toga nakupovati i , na žalost , bio mi izdatak da još i nju kupim....a u kukumar i šoldi više....
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 00:54
a ovako izgleda moja ciklama, bolje rečeno posađeni GOMOLJ ciklame LOL



zaključak: još uvijek nema pomaka Cry

Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 21:14
Arwen odlicno.
Jako lijepa lukovica..
Mogla bi iz toga krenuti lijepa biljka.Wink
Koje je boje?
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 23:21
na slici je bila roza, poput one što raste u šumama

Na vrh
montenegrina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Studeni 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje montenegrina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 14:59
Cao svima.
Prije nedjelju dana dobila sam ciklamu, stajala mi je u kuhinji kod prozora, al kako grijemo to joj nije odgovaralo pa su listopvi poceli da zute. Premjestila sam je na terasu, cijeli stan je na sjevernoj strani, sad je jos u gorem stanju, cvjetovi syu skroz pali samo jedan stoji uspravno. Zemlja joj je vlazna. Nemam bas uslove da je drzim u nekoj prostori unutra a koje nije topla. Sta mogu da uradim sa njom?
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 23:31
temperatura na kojoj ciklama može boraviti je 10-16 st. C
ne podnosi vruć i suh zrak
žućenje lišća može uzrokovati i nedovoljno zalijevanje te izravno sunce
obavezno zalijevati iz tanjurića, NIKAKO polijevati po gomolju



Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2008 u 10:10
ej, evo kako napreduje moja ciklama, ja bih rekla loše,
samo su joj narasli listovi koji su već bili na njoj kad je kupljena
i to je sve..........



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.