Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ciklame - Cyclamen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ciklame - Cyclamen

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 37>
Korisnik
Poruka
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2008 u 13:46
Jedno pitanje: Ima neko iskustva sa divljim ciklamama?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2008 u 14:17
One se nesmije uzimati iz prirode(zaštićene su) tako da imam iskustva samo sa gledanjem i slikanjem istihLOL
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2008 u 14:19
Znam da su zaštićene ali meni ju je tata donio pa... Sad ćete me pokopat ali... 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2008 u 14:32
ma nebumo  te pokopali.Ja se malo hvalim kak sam savjesnasmile156(imam ja i veći grijeh od ciklameLOL)Posadi je u dvorište,negdje u hladovini,ispod nekog drveta
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2008 u 13:51
Ali ja ju nebi u dvorištu imala, imam ju u teglici već godinu dana... Cvjetala mi je ali samo sa dva cvijeta...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2008 u 18:04

Exclamationsmile62Moje je iskustvo s ciklmama isto. Uvijek kad ih vidim onako prekrasne u cvjetarnama ne mogu a da ne kupim, ali nakon mjesec ili čak manje totalni fijasko. Ne ide i ne ide. Neću slati slike, jer su zaista jadne.

Susjeda pak ih ima vani na prozoru naveče samo zatvori prošijane-žaluzine- škure i takve su joj da padnem u depresiju kad vidim svoje.
Pokušala mi je objasniti, zaljevanje, gnojenje, čuvanje, pročitala ja sva uputstva i na žalost ne ide.
Ali kako sam "bik" i ne odustajem pokušat ću ponovo- zato ću pozorno pratiti sva vaša iskustva.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2008 u 19:38
zato i jesmo tu da jedni drugima pomognemo!!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 21:19
Čim je zatoplilo ja sam morala na terasi popiti kavu.A kako da pijem na opustošenoj terasi bez ijednog cvijeta?? E onda sam skoknula do cvjećarne i nešto si kupilasmile71Ako preko noći jako zahladi unosim ih u kuću,preko dana će biti na terasi
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 12:55
Kako i ja živim u gradu, imam samo balkon nažalost i uživam ga koristiti za kafenisanja. Balkon mi je zatvorenog tipa tako da me nekako bilo strah kako će moja ciklama....međutim eto ugodno me iznenadila. U zemlju sam joj bocnula gnojivo u štapiću koje sam nabavila u Dm-u







Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 16:35
i ja sam dobila roznu ciklamu na poklon i sad mi je ostalo svega par listića . nemam streće sa ciklamom  bojim se da mi skroz ne propadne . zalijevam je iztanjurića  i šta dalje  stavila sam je na sjeverni prozor  u umjereno toplo smile157
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 13:18
da li itko zna bi li se ciklama mogla držati u jednom malo tamnijem, moglo bi se zapravo reć manje svijetlom hodnjiku...one svijetlije dijelove sam sve popunila pa nemam više gdje stavljat biljke a htjela bih udomiti jednu ovakvu ljepoticu
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 21:38
Evo i mi se ponovili za dva nova primjerka!!!




Budući ih nikad nisam uzgajala, jeli postoji šansa da mi ostane i za drugu godinu, jeli je bolje držati vani ili unutra (unutra mi je davnih dana jedna uginula Cry) Kako je zalijevati?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 21:54
I meni su već dvije uginule...Cry - dobile su bolest tj. mislim da su to gljivice koje napadaju i uništavaju dno lista i sve ošlo...A nisam ju pretjerano zalijevala i pazila kako ju zalijevam...treba paziti da se ne polije vodom biljka jer su na to posebno osjetljive
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 23:39
Ja sam čula da nju treba zaljevati iz podloška.Kad ocvate putiti je da se osuši,prestati zaljevati.Dobro ju je staviti van negdje,čak u zemlju posaditi gomolj.U jesen staviti gomolju u teglu i početi sa zaljevanjem.Meni isto nikad nisu uspjele dočekati sljedeću godinu.Probat ću sad ovako jer mi je ona prošarana prekrasna.Sad ih držim vani na terasi(ako sutra zahladi jako maknut ću ih u kuću)a kad ocvatu posadit ću gomolj u vrt,negdje u hladovinu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 11:34
Moja prijateljica, koja živi u Omišlju na Otoku Krku je baš to napravila. Kad je ocvala posadila ju je u vrt i sada joj cvate. Evo bila sam kod nje i uslikala je:
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 15:26
ja sam mami kupila ciklamu za rodjendan u 9. mj. i tada je bila sva u cvijetu. kad su prosli ti cvjetovi vise nije cvala. ona potjera pupove i kad narastu 5-6 cm uvenu. zalijeva je potapanjem u posudu s vodom (20 min-pola sata)otprilike svaka 2 dana( ako je ne zalije 2. dan 3. dan joj klonu listovi). zna li netko mozda zasto se pupovi ne uspiju razviti u cvijet nego se osuse?
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 14:09
smile220smile220smile220smile220smile220smile220smile220
Kupila sam ciklamu tj muz kupio za dan zena i odma drugi dan su joj cjetovi klonuli. nisam ju ni  stigla uslikati!!! Jeli to zbog topline u stanu ili? Prebacila sam ju u hladniju sobu tako mi je krivo ne zelim da mi propadne....
Per aspera ad astra.



Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 21:01
Zvjezdana one ne vole toplinu.Zalij je iz podloška,stavi na hladnije(ja svoje držim vani na terasi) i oporavit će se.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 10:41
Prebacila ju odma drugi dan ali neznam hoce li se oporaviti
Per aspera ad astra.



Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 17:53
andrea01 super su ti ciklame, pogotovo ova crvena, kao da je naslikana. Ja bas nemam problema s ciklamama. Nemam puno ciklama, kao sto imam orhideja, za sada samo jednu, ali je kupljena prije 4 mjeseca, lisce je zdravo, cvrsto, prvi cvat je prosao, i jedino moram priznati da sada vise ne cvjeta kao kada sam ju kupila. To je jedina promjena koju sam primjetila, i da je cvijet sitniji. Mozda imas ti koji savjet, kako dobiti krupne cvijetove? 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.