Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ciklame - Cyclamen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ciklame - Cyclamen

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 37>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 09:51
ajme moja ciklama se super drzala cijelu jesen pa i dobar dio zime
ja sve cekam kad ce procvjetati - bila je puna pupoljaka
i cekam ja cekam...

i nista Unhappy
i kad sam kontrolirala sto bi moglo biti vidjela sam da joj je skoro sve pupove nesto pojelo pa sam neki dan ceprkala po zemlji i nasla nekog debelog crva smile39

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 11:24
 Nisam joj odolela...Wink uselila se kod nas!
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 12:04
prekrasna ti je
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 14:12
Kako je lijepa i ja bih joj rado pružila dom.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 15:07
predivna je!
Per aspera ad astra.



Na vrh
NERI View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Studeni 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NERI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 14:31
Wink super jeWink
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 15:01
Kako mi je savo promaklo oku....
 
mimar predivna je stvarno...
 
jeli prezivjela i dali ponovo cvijeta???
 
ps. Neri hvala i tebi na sto si pronasla ovu ljepotu...
Na vrh
Jasenka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 505
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jasenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 08:14
Stvarno je posebna smile93
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 18:41
Mimar tek sad vidim-predivna je!
Moja se napokon probudila, a vec sam skoro odustala od nje, prestala se nadat da ce opet cvjetati ali jučer me ugodno iznenadila pupovima koje zasad još skriva ispod listova, dale bit ce nešto!smile126
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
Teehee(R) View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Teehee(R) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 16:40
Zna li netko kako razmnoziti ciklamu iz gomolja?
Procitao sam da se gomolj prepolovi, al me strah da ne krepa.

A drugo, na originalnom gomolju imam tri mala, kako sa njima?
Sesvete/Zagreb
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 12:27
Zašto mi ciklama vene,mjesec dana je bila prekrasna,ogromna i imala je cvijet do cvijeta i sad prije tri dana lišće je počelo žutjeti. Kako ju spasiti????
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 17:39
Pogledaj da li lišće trune pri gomolju...može biti da je previše zalijevaš, po gomolju, možda je na pretoplom, a i tad se često zarazi nekim gljivicama koje ju unište. Stavi ju na hladnije, zalijevaj samo ispod, a čim zatopli posadi van na gredicu u polusjenu sve do jeseni.
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 17:49
Držim ju u ukrasnoj tegli i u nju nalijem vode,jedino je moguće da joj je prevruče. Za sad ne trune,samo je lišče požutilo. Stavit ću ju van,možda se oporavi
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 15:06
danas sam kupila ciklamu namjenila sam da je moj sin odnese nani(mojoj svekrvi) povodom osmog marta.Cjena joj je 4,5 eura da li je to skupo
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 15:30
Originalno poslano od člana inaja inaja napisao:

danas sam kupila ciklamu namjenila sam da je moj sin odnese nani(mojoj svekrvi) povodom osmog marta.Cjena joj je 4,5 eura da li je to skupo

Inaja tako se krece cijena ciklama kod nas..od nekih 6km-10km
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 16:13
PA ETO TAKO SAMJE I NAŠLA 9 KM.KO MENI ŠTO BI REKLI
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 20:40
Moja je uspjela da prezivi zimu ,tj.polovica je jos uvijek lijepa dok se ona druga osusila..Big%20smile..jest da sam je drzala u stakleniku ali prije toga je bila koji dan na minusu jer sam bila zaboravila za nju EmbarrassedEmbarrassed..
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 22:52
Ja sam dobila dvije ciklame.


Nadam se da će dugo biti kod mene.
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 20:40
Nuna lipe su ti! Evo moje, ovo je druga godina da me veseli
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 17:24
spašavajte mene i moju ciklamu mene od tuge a njoj je potrebna pomoć za život naime od osmog marta nikako da joj je lijepo kod mene prvo sam je stavila i dnevni boravak bilo je toplo pa su listovi počeli žutiti,zatim je preselim u stubište gdje ima jedam prozor ali ona i dalje sve više žuti i sad joj počnub i cvjetovi venuti ,ja je potom premjestim na balkon koji je osunčan cjeli dan a ono sve samo klonulo na dolje i listovi i cvjetovi u međuvremenu ja joj poskidam uvele cvjetove i žute listove i sad je stavim na balkon koji je u haladu cjeli dan,da i zalila sam je malo u podložak ,naravno da sam je i presadila nekad iznmeđu preseljavanja ,i dsad su joj preostali listovi zeleni ali nekako klonuli šta da radim pomozite,kod jetrve isti dan je dobila kao i ja ima prelijep i grm i cvjet stoji joj u stubištu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.