Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ciklame - Cyclamen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ciklame - Cyclamen

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 37>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 22:15
Presadi ju na gredicu u sjeni, ja ih svako proljeće presadim van i tamo super dočekaju jesenWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
artemida View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 11:14
Imam dvije ciklame koje mi na prozoru super uspjevaju. Već sam ih presadila u veći kalić,  ali su se namnožile opet. Ne mogu ih posaditi u veći kalić jer mi neće stati na prozor pa me zanima da li se mogu zasaditi u vrtu u sjenovitom području. Ako mogu kako se onda zalijevaju ako im se voda stavlja u tanjur?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 21:55
Možeš ih zalijevati pokraj, ne po gomolju Wink
Na vrh
artemida View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 08:41
hvala puno
Na vrh
artemida View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 08:53
da vam pokažem svoje ciklamice:


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 21:40
maja prošlogodišnja ciklama potjerala je listove koji izgledaju zdravo ali kad će konačno koji cvijetić pomozite tko zna,nisam ju prihranjivala možda bi sad trebala
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 22:27
prekrasni primjerci ciklama....ja sam puno puta dobila ciklama no nikada je nisam uspjela održati...proljetos sam si kupila dvije mini ciklame i još se drže...nadam se da će tako i ostati...

Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 02:19
Jao kako su stAri ovi postovi,pa tu nije nikog bilo god dana!
Nije mi se dalo otvarat novi topic na temu ciklame,kad vec postoji,pa valjda ce mi neko odgovorit..smile47
 
Uglavnom,dobila ja ciklame u teglici,al one male,ne ove velike sto su gore na fotkama..Dosta podsjecaju na divlje,jedino su malo vece.Cak imaju i blagi miris..Stan mi gleda na sjever,al su radijatori odma pod prozorom,znaci to mjesto odpada.Sad da li da ih stavim malo dalje od prozora,di nema bas svjetlosti i temp.je oko 20 stupnjeva,ili da je stavim na balkon,koji je zatvorenog tipa,sad dok jos nije jako hladno(u zg sam)??iako mi je zao,jer jer mi onda ne sluzi kao ukras..zimi ne boravim na balkonu..ne znamStern%20Smile
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 10:11
Massha, njima najbolje odgovara malo hladnije, zatvoreni balkon mi se čini najbolja solucijaWink
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 10:40
Massha, ako imaš dvostruke prozore i dovoljno mjesta između, možeš ih staviti u prozor. Tako ih ja držim, malo im je tijesno, ali im to lani nije smetalo da cvatu cijelu zimu Tongue
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 14:46
A nazalost nemam dvostruke prozore..A balkon je uvuceni,zatvara se zaluzinama i tu su biljke zasticene od vjetra,al ne i od niskih temperaturaUnhappy...pa ne znam kako bi im bilo na balkonu..Jedino preko dana na balkonu,a po noci unutra.Jos imam i macku pa mi to suzava mogucnost izbora,jer ne smije bit nigdje di je njoj prohodno(a takvih je malo mjesta u stanu)Wacko
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 14:51
a da joj pokušaš osigurati vlažan zrak....možda uspije opstati unatoč toplini....
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2009 u 01:28
Ma joooj danas mi je klonula(pupovi)!Nakon niti 2dana sto je kod mene..Pa sam je naspricala vodom i stavila na balkon..A sad bas najavljuju zahlađenje..Mozda da joj izimproviziram neki mali 'plastenik'samo za nju,onako od najlona,plastike..
Ako budem vidla da se muci otpremit cu je na more u stan,tamo nema grijanja u sobama i gledaju na sjever-idealno za ciklame..
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2009 u 10:03
ciklama se NE SMIJE špricti po listovima nii po gomolju....smiješ ju pažljivo zaljati......
ciklama bi se treaasavki dan po malo zaljati....ne smije se isušiti...ali prskati...NE SMIJE....pokušaj sa plastenikom...ali neznam koliko će tako izdržati.....
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2009 u 22:21
Auč!smile157Nisam znala,tj pomijesala sam nesto jer sam vidla da joj stalno treba bit vlazno i da ne smije bit na suhom zrahu,pa sam pomislila,malo cu je osvijezit!  Jao te ciklame,ima ih na svakom koraku i nisu skupe,al s njima brige ko da su od secera..Shocked
Porezacu konule pupove i nadat se da ce bit zadovoljna na balkonu..
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2009 u 22:30
istina je da vole vlažan zrak ali ne i prskanje po listovima....nemoj rezati klonule cvijetove, pupove, listove, već drži za gomolj te naglo iskini....nadam se da razumiješ...tako da batrljčić ne crpi nepotrebno biljku....
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 21:04
Pa zapravo ih i jesam otkinula,nisam rezala.Znaci otkinem te uvenule sto je dublje moguce?
Evo sto sam ja napravila(nadam se da nisam opet izvela neki neoprostivi biser):Kad sam sadila 2nova sobna brsljana u duguljastu zardinjeru,prebacila sam uz njih i ciklamu i to sve skupa stavila u haustor ispred vrata,di ima dosta svijetla,a veca je temperatura nego na balkonu.Doduse isto je ko u frizideru jer je ulaz dosta otvoren,prozracan i hladnoca ulazi na sve strane,al bar nije ko vani..
Poslacu sliku ovih dana,samo se nadam da je to ok,jer mi se cini da sad ima sve potrebne uvijete..osim ako joj ne smeta presadjivanje u ovo doba god i to sto je s dr biljkama u tegli,al stvarno ima masu mjesta i zemlje..
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 15:24
Jaoooo!! Pomagajteee!!
Nakon sto sam ih presadila u zardinjeru i iznjela na hladnije su totalno 'legle'!!Svi cvjetovi..Cry
E sad otkrila sam velike greske:zalila sam od iznad (oko 2puta) i na temperaturi su nizoj od 10 stupnjeva..Sto da sad napravim??
Da ih vratim nazad u svoju teglicu,jer dok su u zardinjeri ih ne mogu zaljevat iz tanjurica..??smile226smile43
Evo stavit cu i sliku..
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 15:25
img8989x.jpg
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 01:47
Niko me ne dozivljava tu!!Angry
Mislim stvarno ste neozbiljni.. smile43
 
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.