Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tulipani - Tulipa sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tulipani - Tulipa sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Tulipani - Tulipa sp.
    Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 10:33
Već par godina pokušavam sa uzgojem tulipana, ali iz nekog razloga ne žele opstati!
Probala sam posaditi lukovice, saditi iz teglice, preseliti iz vrta sa zemljom i ništa!
Druge godine ih jednostavno nema.
Da li ih krtice pojedu ili im je hladno u zemlji ili ph ne odgovara?
Da li se treba vaditi lukovica preko zime?
smile43

O tulipanu možete pročitati ovdje:
http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/5/savjet/17.aspx

a fotografija naših tulipana  ovdje:
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=73

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 11:19
Pojedu ih voluharice,ako ih nema. Lukovice možeš vaditi no i nemoraš. One svake godine odu sve dublje u zemlju,ako ih ne vadiš, i ne smrznu se preko zime.
Šta da napraviš sa voluharicama poima nemam.Ja sam sve probala no i dalje mi ih pojedu. Pogledaj dolje pod savjete ima raznih metoda za njih,pa probaj,možda ih otjeraš(ubiješ)
E da, lukovica tulipana je slatka pa je zato vole voluharice,dok od narcisa ne vole.Ne znam jel ljuta ili slana,ali im nije finaWink
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 11:43
tak sam si i mislila da je neka živina u pitanju! Od kad ne sadim tulipane nema ni znakova voluharica, a dok sam ih sadila bile su u vrtu- krtice su niš prema njihovom kopanju! Jedne godine su toliko izbrazdale zemlju ispod snjega da je zgledalo ko da sam na bojištu!

smile207
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 19:37
Seflera, ako ne zelis da si uskratis zadovoljstvo koje nam pruzaju tulipani, probaj sledece godine nabaviti zicane korpe za sadnju lukovica. Izmdedju ostalog, stite lukovice od voluharica.
Aglaja
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 19:46
šeflera što nemaš ti mačku? nauči to da love voluharice (btw to ti je slično kao i mali miš samo je smeđkasta po leđima)... moje mačke redovito ulove neku i donesu mi pred vrata da se pohvale
Per aspera ad astra.



Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 19:47
Preporucljivo ih je izvaditi nakon dve-tri godine. Jedan od razloga je i sto se usled vegetativnog razmnozavanja jako zgusnu i zadju preduboko, pa ih posle, i da zelimo, ne mozemo izvaditi ili ih pri vadjenju ostetimo asovom.

Mnoge lukovice i ne uspiju da probiju sloj zemlje.

Od kada ih je posadila, moja mama ih uopste nije vadila. Svake godine ih je sve vise, ali su losijeg kvaliteta, cvetne stapke su nize i slabije, cvetovi sitniji.
Vade se krajem jula, pocetkom avgusta, otprilike, kada je 80% listova sasuseno.
Aglaja
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 21:35
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

šeflera što nemaš ti mačku? nauči to da love voluharice (btw to ti je slično kao i mali miš samo je smeđkasta po leđima)... moje mačke redovito ulove neku i donesu mi pred vrata da se pohvale


Ovo su ti selačka gospoda, ak vlove kaj, to je samo od strane matice majke koja je lovac - ulovi i pticu u letu, a muški ko muški- samo izležavaju! Nisi vidla novu fotku na kučnim ljubimcima koju je Miham stavio?

Probat ću s mrežama! Hvala na savjetu! Ali tek najesen!
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 19:21
tako mi je žao što ih još nisam nabavila
nadam se da ću uspjeti uskoro naići na njihove lukovice
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 21:38
Alkemičar,sad ćeš ih teško nabaviti.One se sade na jesen pa ih onda ima u prodaji.Eventualno ako ima dobrih duša da ti daju lukovice,a to je negdje krajem 5mj.kad se mogu vaditi iz zemlje.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 23:20
Imam isti problem sa tulipanima. Ostavim ih u zemlji i sve ih je manje i manje. Kod nas nema voluharica, a i ne vjerujem da se smrznu. Ne znam što im se dogodi? 
Na vrh
Jazz View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jazz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 09:56
Pozdrav !

Budući su tulipani moje najdraže cvijeće, dobila sam na poklon tulipane u teglici / pitaru kako god. Poklonjeni su mi još kao skroz zatvoreni pupoljci koji su se u roku od dva dan tako lijepo rascvjetali, međutim nakon još dva dana skroz su se otvorili, osušili i propali. Držala sam ih na prozoru u polusjeni, dakle nisu na direktnom suncu ( koje ionako nije jako ) i umjereno zalijevala svako par dana. Zašto mi se to desilo i što da radim dalje?
Molim vas pomozite da ih spasim ako je moguće.  Ima ih 5 u pitaru.
Hvala !
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 11:13
Imam i ja jedno pitanje, posadila sam 3 vrste tulipana, od jedne vrste, iz svih 10 lukovica iznikao je samo po jedan list, to mi se već dešavalo, i takvi ne cvjetaju - zašto se to događa? 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 21:44
Možda će slijedeće godine - ako ne cvatu još uvjek skupljaju energiju za rast lukovice, a možda im nešto ne paše tamo gdje si ih posadila.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 22:36
.....na taraci mi je nešto ili neko pojeo 3 zelena  pupoljka lala, za poludit.....da nije ptica?smile206
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 14:28
Otok i meni se to događa, mislim da one sitnije lukovice bace samo lišće, ali za cvijet su preslabe. Primjetila sam da su svi i žuti i crveni dosta napredni, a oni kao plavi, ljubičasti, slabije napreduju. Posađeni u identičnim uvjetima.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 01:25
moja mama ima zute i crvene,ne vadi ih i krasni su...vidi se u slikama iz mog vrta...ja ih nemam al i ih zeljela nabaviti... a za voluharice sam slusala na tv-u trik...naime da bi zastitili od voluharica uzeti osudu od sladoleda ili sl...izbusiti rupe,posaditi u njih i staviti ih u mjestu u vrtu u rupu i zatrpati...korjenje moze kroz rupe( naravno ne probusiti premale rupice) i voluharicenemogu do njih a i ako zelimo lakse ih je izvaditi...  meni se ne cini losa ideja,nisam jos probala  al cini mi se ok...
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 11:46
imam pitanje; na jesen sam posadila par vrečica lukovica i sad vidim da ih na pojedinim mjestima nema. posađeni su na dvije lokacije, a mislim da nisu voluharice?? što bi još moglo biti? dolazim u napast da krenem sa iskapanjem, pa da vidim, možda je pojedine MM preduboko posadio? smile39

i drugo pitanje; jel tulipani uopče cvjetaju prvu godinu? gledajući slike vrtova nekih forumaša, već imaju cvijet,a mojih ovih nekolicina imaju samo lišće
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 12:00
ja sam svoje lani posadila,uopće nisu niknuli. posadim ih kasno ove godine a oni veliki,imaju ljep list e sad dali ce bit cvjeta,neznam,lisne uši su mi napale cvjeće
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 15:12
Jučer na kavi Hoya mi je objasnila što se događa s nekim vrstama tulipana. Ako ih nbe izvadimo iz zemlje,a u u vrtu su ili u dubokoj posudi, one šire lukovicu prema doljei naprave još jednu lukovicu dublje u zemlji, tako se oslabi gornja lukovica, koja baca takve nedozrele listove i ne cvate. Upravo se to meni dogodila sa crvenim i žutim tulipanima, zašto pojma nemam. Lani sam imala bujan cvat, a ove godine samo po jedan veliki list, od cvijeta ništa. Ljuta sve sam raskopala i ustanovila da su sve lukovice usitnjene i krenule prema zemlji, od njih ništa. Pustila sam ih i poslušat ću Hoyu i posaditi ih u vrlo niske posude 5-6 cm kako nebi imale mogućnost širenja u dubinu. Prije toga sam imala tulipane, nisam ih vadila po nekoliko godina i uvije su mi bili lijepi. Dakle mislim da je problem u lukovicama-kakvo je to sjeme, čije je to sjeme, uglavnom ne valja.
Ove godine neću imati niti jedan cvijet tulipana.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 15:52
I ja imam isti problem s tulipanima. Puno lišća, a cvijeta ni za lijeka, tačnije jako malo. To je razlog zašto ja puno više volim stare sorte, bez obzira na koju se biljku odnosi. Mislim da uzgajivačima ide u prilog uzgajati takve sorte, jer im je s njima zagarantovana dalja prodaja.
Jedini koji su već procvjetali su divji tulipani.
Moji tulipani su bili dupli(ličili su na ruže), pa su postali obični, a sad se vide jako mali pupovi. Bit ću sretna ako uopšte uspiju procvjetati, pa makar cvijet bio jako mali.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.