Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Blaženak - Geum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Blaženak - Geum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 13:35
Rastu geumi samoniklo i u Dalmaciji :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 18:02
....samoniklo sam ih vidjela "na kontinentu"  ali ne u j.Dalm....
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 18:36
Preljepa biljka, k tome još i trajnica...Nisam je još vidijela u prodaji, morati ću je portažiti...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 18:57
A ja imam geum kao dragu uspomenu na druženje sa našom forumašicom u Senju Tongue
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 19:01

Postoji tridesetak vrsta geuma. Proširen je u Evropi, Aziji, sjevernoj i južnoj Americi te u južnoj Africi. Zavisno od vrste rastu na različitim staništima.
Neke od vrsta rastu i na našim područjima.

U vrtovima se najviše uzgajaju kultivari koji imaju krupnije cvijetove izražajnih boja.

Dosta samoniklih vrsta ima sitne i neugledne cvijetove.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 19:10
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Preljepa biljka, k tome još i trajnica...Nisam je još vidijela u prodaji, morati ću je portažiti...WinkWink
 
Jagoda, od rujna prošle godine geuma je bilo za kupiti u Bauh...Wink, tamo sam i ja kupila (par postova iznad možeš ga vidjeti, stavila sam njegovu sliku).
 
Evo da napišem što je sad s tim geumom - tijekom prosinca izgubio je i cvijet i lišće. Čekam toplije dane da se ponovno pojavi.Tongue
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 20:31
obično bude u prodaji u travnju, svako proljeće ga prodaju u MBM-u.
 
Predivna je to i vrlo zahvalna biljkaSmile.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 20:34
MOON i HOYA hvala za informaciju...Nisam do sada vidijela tu biljku u živo pa ni ne znam kako izgleda, morati ću do vas da je vidim i onda u potragu za moj novi vrt....WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 21:06
Retriver Sara hvala za informaciju za MBM ...Tamo često navratim, pa ću valjda i naći geum. Možda sam ga i ranije vidijela ali nije mi bio u glavi pa nisam obraćala pažnju. Obzirom da nije zahtjevan odgovara mi u svakom slučaju...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 07:51
Zanimljivo je promatrati kako neko poznato vrtno cvijeće padne u zaborav, a ranije ga je bilo u svakom vrtu. U međuvremenu pojave se mnogi kultivari, a oni stari se ponovno otkrivaju. Blaženak je lijep i kad cvate i bez cvijeta zimi, baš zbog vazdazelenog baršunastog lišća skupljenog u rozete.  
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 08:44
Gledajući ove prekrasne biljkice,osjećam toplinu,koja dobro dođe u ovo hladno,zimsko jutro.Smile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 17:08
Ovo je moj geum slikan danas. Vidi se nicanje mladog novog lišće ispod prošlogodišnjeg sasušenog, kojeg još nisam uklonila zbog još jednog najavljenog vala zahlađenja (kako kažu meteorolozi) pa neka novo lišće ima zaštitu. Nadam se da ćete uspjeti razaznati ga jer je stvarno jako sitno:
 
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 12:43
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Ovo je moj geum slikan danas. Vidi se nicanje mladog novog lišće ispod prošlogodišnjeg sasušenog, kojeg još nisam uklonila zbog još jednog najavljenog vala zahlađenja (kako kažu meteorolozi) pa neka novo lišće ima zaštitu. Nadam se da ćete uspjeti razaznati ga jer je stvarno jako sitno:
 
 
A kakav ti je danas draga? Daj malo sliku ovdje..Wink
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 13:55

Je, istina, lijepa je to biljka, nepravedno potisnuta u zaborav kao i mnoge trajnice. Ugodno se osjeća u sjeni, a podnijet će i sunce, ako  mora. Baršunasto zeleno lišće lijepo je i kad nema cvijeta. Nakon 20 godina ulončila sam jučer 50-ak biljaka. crveni i žuti, punih cvjetova, Mrs Bradshaw i Lady Stratheden. G. montanum  je  niska biljka 15 cm, kao stvoren za kamenjare, ali slabo klije i polagano raste. Dekorativni su i perjasti plodovi. G. rivale ima svijetložute cvjetove u obliku zvončića.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 07:00

Evo mojeg blaženka..

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 03:25
Anaida koje je boje tvoj geum? Moj je upravo otvorio prvi cvijetić...To mi je skroz nova biljka jedva sam je pronašla...Nadam se da će lijepo cvjetati i dugo opstati u mojim vrtovima...
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 04:38
Jagoda nisi dovoljno tražila LOL Upravo cvate i crveni s punim cvjetovima i "Lemon Drops".
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 09:33
Jagoda, moj je tamno crvene boje. Kod mene se pokazao jako, jako zahvalnim cvjetićem, puno sam ga već i razdijelila i svima cvate. Ako hoćeš, pošaljem ti ga u jesen.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 16:41

Jagoda me je nagovorila da ga kupim u rasadniku na Rešetarima i evo, sada sam ga zasadila. Baš je krasan!

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 17:34
Ovih dana moj blaženak (Geum coccineum) je u punom cvatu. Žuti cvjeta nešto kasnije.





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.