Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Blaženak - Geum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Blaženak - Geum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 10:48
smile94
Prekrasno!

Da vam pokažem svoju ljepoticu!



Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 20:12
Stvarno je ljepotica.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 16:28
I ja svakodnevno uživam u pogledu..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 23:16
Waterlili mislim da si mi poslala jedan stručak  koji raste od prošle godine Tongue kod mene.
Mali je još ,bori se za opstanak ,ako je taj onda sam prava sretnica Embarrassed
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 23:25
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Ovih dana moj blaženak (Geum coccineum) je u punom cvatu. Žuti cvjeta nešto kasnije.





ja sam ovakav kupila u Decori
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 07:28
Posijala sam Geum chiloense 'Mrs. Bradshaw' i lijepo mi je niknuo. Ima već prve prave listiće pa pretpostavljam da ga mogu pikirati. Je li tko uzgojio ovaj cvijetak iz sjemena i postoji li šansa da ove godine procvjeta?


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 08:46
Kako ne, uzgojila sam ga prije 18 godina, pa ponovila prošle godine. Ni "Mrs Bradshow" ni "Lady Stratheden" nije cvao iste godine.  Inače, cvate redovito godinama, bez obzira na sušu, hladnoću, nikakvih posebnih uvjeta ne traže. Rasli su na suncu  i u djelomičnoj sjeni. Cvjetovi s nekoliko redova latica zanimljivi, kao i baršunasto lišće. Jedini nedostatak im je visina. Bolje su se pokazali oni koji su rasli na siromašnijem tlu s više sunca...
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 12:29
rijetko koja trajnica cvijeta prve godine nakon sjetve, to je u biti i neko pravilo. ali mogu se prevariti pada u vremenski godinu dana procvijetaju.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 19:18
Baka Bea, Dado - hvala na objašnjenju. Posadit ću je na sunčanu gredicu i strpiti se godinu dana do cvjetanja, a što se tiče visine, dovoljno bi bilo i 30 cm. Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 19:23
Moj geum je počeo cvjetati. Prepolovila sam ga da bih imala taj divan neumorni cvijetak na još jednom mjestu. Sad se malo vidi da ga mu dio nedostaje, no popunit će se on.
 
 
 
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 19:35
Nije problem u maloj visini nego u velikoj, 60 cm. Točno je da se neke trajnice mogu "nagovoriti" da procvjetaju ranije, taj postupak se zove pospješivanje. Kupujemo biljke u cvatu kad ostale ne cvatu, npr. hortenzije, a onda se smrznu jer imaju mekano nezrelo tkivo. Ako hoćemo da nam cvatu iste godine kupujemo biljke razmnožene dijeljenjem. I reznicama razmnožene biljke cvatu ranije od uzgojenih od sjemena.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 20:59
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Posadit ću je na sunčanu gredicu 


geumi nisu trajnice za cisto sunce niti za kamenjare jer niti u prirodi ne rastu na takvim mjestima. Uvjek je pozeljno da su dio dana zasjenjene necim ili drugim biljkama. Na jakom suncu u skrtoj zemlji i bez vode obole i dobiju pepelnicu, a redovno im izgore listovi. JEdino je Geum montanum otporan na cisto sunce i skrtu zemlju, ali on jako sporo raste.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 21:22
Dado, prve hibridne geume vidjela sam posađene u jednom vrtu uz niske javore, posađene ispod ukrasnih šljiva da im i jednima i drugima osiguraju dovoljno sjene i oduševili su me. Jesi li ih uzgajao u svom vrtu?
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 22:10
hoće li ovaj moj cvjetati ove godine ?


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 22:20
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

hoće li ovaj moj cvjetati ove godine ?




ovo izgleda kao potentilla a ne geum
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 22:22
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Dado, prve hibridne geume vidjela sam posađene u jednom vrtu uz niske javore, posađene ispod ukrasnih šljiva da im i jednima i drugima osiguraju dovoljno sjene i oduševili su me. Jesi li ih uzgajao u svom vrtu?


da imam par sorti i vrsta koje rastu kod mene: Geum rivale, Geum urbanum, Geum montanum, Geum coccineum, Geum Blazing sunset i Geum MRS Bradshaw. Sve sta pisem, govorim iz svog iskustva. :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 22:26
I ja. Kad dođeš vidjet ćeš gdje rastu.

EN to nije blaženak.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 22:54
Gredica na koju bih zasadila geum je cijeli dan izložena suncu, ali ima stabla (rekli su mi da su to "ukrasne trešnje") koja u dijelu dana prave sjenu. Tlo je rahlo, jesenas dobro pognojeno.
Visina od 60cm mi jest problem jer sam ga htjela staviti uz stazicu u kombinaciji s nevenima. Sad mi se srušila cijela koncepcija. Očito ću morati dobro razmisliti o mjestu sadnje i o tome koje još biljke posaditi uz geum da bi bile više od njega i da bi ga malo zasjenile. Može neki prijedlog?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 00:25
Samo cvijetovi geuma narastu toliko u vis, rozeta listova se nalazi pri tlu a niti neveni nisu toliko niski, 30 - 40 cm narastu i oni u vis. Geumi lijepo uspjevaju u podnozju grmova i stabala.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 01:54
ja imam jednu vrstu, ima narančasti cvijet i mislim da je geum coccineum. Počeo je cvjetati na jednom mjestu...Wink Jako je simpa biljka i lijepo bi bilo imati i druge vrste, odnosno druge boje...
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.