Početna stranica Početna stranica > mojcvijet.com - cvijet.info > Za GOSTE Foruma
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Molim za pomoć poznavaoce flore
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Molim za pomoć poznavaoce flore

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
tucakovic View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tucakovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Molim za pomoć poznavaoce flore
    Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 04:10
Pozdravljam Vas poštovana gospodo.
Molim Vas, poznavaoce flore, da mi odgovorite na jedno jako jednostavno pitanje ali vrlo teško, bar meni.
Naime, igram jednu igru, i to već 2 godine.  Sad si možete zamisliti koliko je truda tu uloženo.  Nedavno sam odlučio napraviti sebi grb, himnu i sl.
Pjesmu već imam pa sam počeo razmišljati o grbu.  Većina grbova ima životinju i to neku jako opasnu zvijerku: vuka, orla, tigra i sl.  Zbog toga sam se odlučio uzeti biljku na svoj grb.  Dalje sam htio da ta biljka ima poruku o meni.  Da govori nešto o meni.  Ali šta?  Ja sam običan čovjek.  Onda mi je palo na pamet da jedino po čem se izdvajam je moje ima i porijeklo.  Ime mi nemože biljka izreći ali porijeklo može.  Naime, ja sma iz BiH, i želim na grbu neku biljku autohtonu za BiH, neki endem ak opostoji takva biljka.  Tad bi svako ko pogleda moj grb znao jednu stvar o meni koju mu biljke mogu reći a to je odakle sam.  Malo sma tražio po netu ali nisam uspio naći no naletjeh na ovaj Vaš forum, pa Vas molim da mi pomognete.  Dakle, postoji li takva biljka u BiH?  A ako postoji (ili više njih) molim za ime, sliku ili link.
Hvala Vam.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 08:13
evo pare endemskih vrsta iz BIH
 
Viola beckiana Fiala ili Bekova ljubica jedna je od rijetkih endemskih biljaka čije je stanište pronađeno na području općine Žepče. Riječ je o stenoendemu koji se jedino može naći na prostoru BiH,
i jos dvije biljke: Bosanskoj zvončiki i Gregersenovoj mlječiki
 
Halacsya sendtneri Dorfer ili Halačija  je biljka čija je starost, prema procjenama, i milijun godina i preživjela je ledeno doba.
Na vrh
tucakovic View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tucakovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 12:03
Zahvaljujem, zahvaljujem.  Svako dobro tebi i tvojima.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.