Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Festa  sv Vlaha
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Festa sv Vlaha

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 13:29
Manči gledala sam baš ovih dana reportažu popodne na HTV1 i govorili su i o tradicionalnim jelima koja se pripremaju u Dubrovniku tih dana a između ostalog su rekli i tortu od škorupa, baš me interesira kakva je ta torta jer škorup inače ne volim...
Lijepa vam je ta festa a imali ste ove godine i posebnog gosta biskupa iz Armenije....Clap
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 14:50
Manči baš lijepo da si nam slikama i opisima približila malo feštu i običaje Clap
ajmeee vidi sunca Hug jednom sam bila u Dubrovniku i baš sam ručala u onoj maloj, uskoj uličici koju si slikala Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 15:40
...drago  mi  je da  ste  prošetale....slike nisu  baš-baš  jer  sam  bila  u  hrpi  ljudi  u  zadnjem  redu....
 
Kontesa...to  nije  mala  uličicaApprove   -  to  je  Prijeko.....ima  i  puno   manjihLOL...
 
Tija...pa  nema  baš  nešto  specijalno    što  mora  bit  na  trpezi  za  sv  Vlaha..uobičajena   zimska   jela  od  feste  (  bilo  koje )   ovog  kraja ...
 
 
Korjenko...torta  od  skorupa  je  poznata  i    tradicionalana   za   Dbk-...volim    skorup....kao  dijete  sam  ga  jela  sa  cukarom   a  none  bi  ga  stavljala  u  bijelu  kafu....
 
...imam  recept ......   skorup  se   ne  osjeća    ništa  previše...više  kao  maslo  ili  slatko  vrhnje....vrlo  je  jednostavna,  idu  oguljeni  mjenduli ,      (   bademi  )..... 
 
...kad  sam  vidjela  Armenskog  biskupa  vrlo  me  fascinirao...inače  su  mi  kao   narod  tako  tajanstveni  i   nesretni  zbog  progona  koji  je  vršen  nad  njima ,   prvi  narod  koji  je  prihvatio  kršćanstvo.... 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 15:48
...biskup  iz  Armenije  nosi  relikviju  sveca....
 
 
....relikvija  -  glava  sv  Vlaha...
 
 
....ljudi  su  prije  ljubili  relikvije....danas  se  samo  dodiruje  rukom...
 
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 15:53
Hvala Bogu za Dubrovnik i za vašega parca
a ona slika s fikusom je nešto posebno
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 15:54
 
 
....relikvija  ispod  baldahina...
 
 
...vidite  li  barba  Luku  kako  se  češka  ????   desno  gore
 
 
 
...ne  znam  ko  su  oni...  templari???
 
...da,  malo  sam  guglala...ovo  je  red  Templara sv  Marija Magdalena....smile39 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 15:59
...u  pozadini  je  katedrala...ispred  nje  je  sve  počelo  i  sad  završava....
 
 
 
 
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 16:00
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 16:05
....narodna  nošnja  Župe  Dubrovačke....nošnja  mojih  predaka...
 
 
 
...ovu  sam  sliku  "posudila"...nije  moja...molim  autora  da  se  ne  jedi....
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 17:18
Thumbs%20Upne smije se ljutiti!Wink 
Bravo Manči baš si nam lijepo dočarala festu.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 17:29
Moja mama zimu provede kod nas u Rijeci, ali ove je godine nikako nismo mogli zaustaviti: Morala je ići -  u Dubrovnik ! I ona se poklonila Sv. Vlahi.
U toliko sam pažljivije promatrala tvoju reportažu.
Bravo manči, predivno si nama to dočarala.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 18:04
Bravo manči, ma i očekivala sam izvještaj iz prve ruke - fantastično, šteta što ste tako daleko, i mi bi se rado pridružili.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 20:56
....hvala  vam  od  srca  na  posjeti....jednom   biste  mogle  i  u  stvarnosti  prošetati....smile78
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 21:16
manci:)divna reportaza,imam osjecaj kao da sam prosetala Dubrovnikom:)
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 21:28
Predivne slike manči..Dubrovnik je zaista predivan grad..
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 09:19
...drage moje,  drago  mi  je  da  vam   se   svidjelo...smile78 
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 22:29
Tek sam sad pronašla ove slike (a prozivala te i ja da slikaš Wink)...
Prekrasno si nam dočarala festu Manči. Inače,veliki sam zaljubljenik u tradiciju i folkolor pa sam s pozornošću gledala i narodne nošnje.Prelijepe su mi,gospodske Clap. Inače,ove godine na festi su sudjelovali i moji slavonci,vidjela sam ih na tv-u u povorci (mjesto pokraj mojeg,odakle sam inače porijeklom).Ne znam koju bih fotku mogla izdvojiti,svaka je posebna stvarno.Hvala ti Manči za šetnju Thumbs%20Up.
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 07:21
Jako lijepa reportaža!
Bila sam par puta na domak Dubrovnika, ali nikad u njemu i sad vidim da je to velika greška koju ću uskoro morati ispraviti.
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 09:10
....ivna,  nažalost Slavonce  nisam  "uhitila"   zbog  gužve...drago  mi  je da  i  ti  voliš  naše   običaje...
 
...Primorka,  put  će  te  dovest  opet  -  pa  svrati.....Smile
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 09:16
...još  samo  par  riječi  o  običaju   grličanja...
...sv Vlaho  je  bio  liječnik  i  postoji   predaja o  dječaku  kojeg  je  spasio  kad  mu  je  riblja   kost  zaglavila  u  grlu...  u  sjećanje  na  taj  događaj  do  danas   se  zadržao običaj  grličanja  u  dane  proslave sv Vlaha...svećenik  postavi  dvije  svijeće  koje   su  isprepletene  u  donjem  dijelu  a  u  gornjem  čine  V  u  koje  nagnemo  glavu  tj   vrat  :   "  Po  zagovoru  sv  Vlaha ,  biskupa  i  mučenika,  oslobodio  te  Bog  bolesti  grla  i  svakog  drugog  zla !   Amen.  "
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.