Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Baobab
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Baobab

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Baobab
    Objavljeno: 06 Veljača 2010 u 21:44
Gdje mogu naći baobab i dali on uopće uspijeva u našim krajevima,Slavonija,pozdrav
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2010 u 22:08
ne uspjeva jer moze podnjeti temperaturu zimi 5*C
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2010 u 22:25

a mislim da ga ne bi mogli unositi u kuću zato što raste preko 50 metara Tongue svejedno hvala

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2011 u 20:04
Baobab ti može uspijet kao kućna biljka u posudi.
Ja imam 2 biljke. Sjeme brzo nikne i biljka relativno brzo raste. Na direktnom suncu mi je bilo cijelo ljeto. Zalijevat 2x tjedno po ljeti a po zimi 1x-2x i to tijekom cijele zime. Ako ga prezaliješ gotovo. Korijen strune.
Nije kompliciran za uzgoj. Dobro podnosi kućne uvijete. Ja sam u stanu i držim ga u svojoj sobi na polici.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2011 u 20:09
I kakvog je oblika, dali je sličan onom u divljini, gdje si pronašao sjeme...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 02:09
Jedna biljka je velika nekih 30cm a druga nekih 15cm.
Stabljike su odrvenjele i malo proširene u donjem dijelu.
Ne mogu biti odmah slični kao u divljini ali s vremenom će se stvoriti pravi baobab sa debelim deblom.
Ne znam kako stavit sliku na forum ali ako te zanima, pogledaj na mojoj web strani http://tropskovoce.webs.com , pod linkom moje bilje i naći češ sliku.
Sjeme sam dobio od susjeda. 6 sjemenki. Od 3 sjemenke 2 su nikle.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.