Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kada sijati Lobeliju i Verbenu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kada sijati Lobeliju i Verbenu

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: kada sijati Lobeliju i Verbenu
    Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 20:01
Trebam savjet kada sijati Verbenu i Lobeliju.Staviti ju sada u čašice na prozor ili direktno u vrt kad zatopli.Imam već Verbenu,ne znam dali moram požuriti sa nabavkom Lobelije,jer za sada ju nisam našla.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 20:06
http://www.cvijet.info/images/galleries/172-198/ac4df930-d0d3-4e33-acc7-ba656aab48fc-lobelia.jpghttp://www.cvijet.info/images/galleries/200-150/10e73074-DSC09190.JPG
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 21:05
Moje skromno iskustvo je da je verbene prerano sijati jer brzo i lako niču, a onda i brzo rastu tako da mislim da ih je najbolje sijati krajem 3. ili u 4. mjesecu.
 
Što se tiče lobelije, tu nisam tako sretne ruke, naime već dvije godine mi niti jedna nije nikla iz sjemena.
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 09:47
Pozdrav Marina, ja sam sijala prošle godine Lobeliju, nikla mi je al toliko je sitna i nježna da jednostavno mislim da ju se neisplati sijati ponovno, jer mi je propala.
postupak: sjeme posijati po supstartu i lagano utisnuti prstima da "osjeti" kontakt sa zemljom. Pokriti pvc folijom - staviti na toplo i svijetlo mijesto. Niknit će za nekih 10tak dana.
Držim ti figeSmile
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 18:02
ja sam posijala lobeliju prije 15 dana u lončanice i pokrila folijom,nikla je davno ali kao da je stala s rastom,uopce ne kuzim sto se dogadja ni zasto ne raste jos...ima taman po dva majusna listica...
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 19:41
nikad LOLtj nikad vise..cemu sijat kad mozes biljku kupit za 5-6 kn 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 20:16
Originalno poslano od člana 24crogirl 24crogirl napisao:

ja sam posijala lobeliju prije 15 dana u lončanice i pokrila folijom,nikla je davno ali kao da je stala s rastom,uopce ne kuzim sto se dogadja ni zasto ne raste jos...ima taman po dva majusna listica...
kolika je temperatura u kojoj boravi i kakvo je stanje sa vlagom u tlu????
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 21:28
ne znam tocnu temperaturu,svako jutro ju poprskam da se zemlja ne posusi,ali cini mi se da ima dovoljno vlage jer je folija pokrivena kapljicama...ujutro oko 9 (kad sunce krene na balkonu koji je sav na juznoj strani) iznesem ju iz kuce,i navecer unesem...sve drugo mi je lijepo i raste,imam svakakvoga cvijeca iz sjemena posadjenog i svi na pocetku dobiju isti tretman i vidim dobro su...recimo zvjezdan je vec oko4 cm ''veliki'',samo mi ta ljubicasta lobelija nesto stala Wacko ludo malo cvijece hahasmile173 valjda ce mi netko reci sto mu je heh 
Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 23:10


Ista stvar i meni sa lobelijom ,lijepo izašla i stala sa rastom,,ima li možda nešto s čime bi zalijala da počne sa rastom?





Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 14:13
ja sam ju onak minijaturnu posadila vani...pa ak prezivi super ak ne,necu zalit jer imam drugoga...ali bas me zanima sto se dogadja...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.