Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže stablašice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže stablašice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 15:20
Divljaci Elena, divljaci. Pokidaj to da ti ne opterećuju biljku. Sve što raste ispod kalema su divljaci.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 18:14
ok, hvala! :)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 19:33
Elena ne mora da znači da su divljaci,jer stablašice  znaju biti kalemljene   na pitomu podlogu.Vidjela sam nedavno kod Josipe stablašicu kojoj su iznikle nove grane na stablu ispod kalema i imala je divan cvjet ,nije divljak.Prebrojiš listove ako ima 7 listova na grančici to je divlja ruža ako nema pitoma je.Samo ako pustiš da i ova raste uporedo sa stablom,izgubit češ formu..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 20:55
Ako su iz zemlje- kao što se i vidi, te sve što raste iz "drveta" obavezno potrgaj, to je sve divlje.
Prava ruže je samo na cijepnom mjestu.
Iz zemlje pokušaj doći do dijela od kuda raste pa poreži, otrgaj ili što već.
LP
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 09:20
sve ono kaj tjera po stablu a nije okulirano mora se otkinuti,a ono kaj tjera iz zemlje i moći će se odvojiti sa korijenom može se ostaviti i na to okulirati stablašica(naravno tko zna i onaj koga to zanima i taj se nauči)-ja radim tak-evo pokaz
stablašica Angela
divljak
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 09:36
stablašice u cvatu
stablašica roza
stablašica fuksiameilandecor
stablašica 2,8m
stablašica bijela
stablašica bodenabend
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2013 u 08:26
mini stablašica
mini stablašica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 23:32
druga tura cvatnje ove godine, a izbacila mi je puno dugih grana


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 21:29
I moja je potjerala duge grane i to mi se baš ne sviđa ali sad kad cvate žao mi je odrezati
stablašica bodenabend
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 21:30
ova je sad lijepša
stablašica
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 20:44
Originalno poslano od člana mandevila mandevila napisao:

I moja je potjerala duge grane i to mi se baš ne sviđa ali sad kad cvate žao mi je odrezati
stablašica bodenabend
         
 
mandevila- čini mi se da je ovo pendula ruža Bodenabend- ona ima duge povijene grane.
Ako češ ju stalno rezati neće biti tako lijepa.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 17:56
To su pokrivačice tla koje inače puštaju jako duge grane i do 3 metra. Ruža sama po sebi nije pendula, nego sa tim dugim obješenim granama ima pendulastu formu. 
  
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 21:30
Prekrasne stablašice.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 02:19
Mandevila, boja ove posljednje ruže je predivna!
Sutra je novi dan.
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2013 u 11:37
hvala lucy
,to sam si od prijateljice okulirala i ne znamo kak se zove
Na vrh
komadek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2012
Lokacija: koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje komadek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 16:28
prekrasne ruže
Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 20:49

zna li netko kako orezati ovu stablašicu to je super dorothy pendulasta krošnja?


Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 22:13
azram, ako je pendulasta krošnja, znači da je cijepljena vrsta pokrivačice.
Ovisi koliko je stara te koliko hoćeš da ti naraste.
Ako hoćeš imati bujnu krošnju s dugim granama onda odreži samo ono što je suho te ako ti je možda pregusta na nekim mjestima.
Isto tako možeš porezati i sve jako tanke grančice.
Možeš ju i usred ljeta ( znači cijelo vrijeme rasta ) rezati prema tome kako hoćeš da ti izgleda ( stisnuti zube i odrezati ako treba i sa cvijetom ili nakon cvatnje ).
Ruže pokrivačice se inače ne režu osim ako nešto raste u neželjenom smjeru....
Režu se samo ocvali cvjetovi.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 21:36
ok, hvala.ja sam skratila samo bočne izboje na 3-5 pupa i neću više dirati!
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 07:37
sunce, super dorothy nije pokrivacica vec penjacica (imam je i kao penjacicu i kao stablasicu)....tako da orezivanje prve godine nije potrebno...kasnije, kao i sve penjacice...sry, mal kasnim, ali sam tek sada vidjela upit azre...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.