Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šmrckov dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šmrckov dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 85>
Korisnik
Poruka
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 22:06
Smrckice , a gljivično oboljenje na nogama smile129.
 
Moram priznati da si prava enciklopedija smile78
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 22:46
Hvala Ančice :laie:, ma samo prenosim tuđa saznanja koja su nam od koristi.

-------------------

Razlog gljivicama na na nogama je ili kontaminacija ( veoma su prelazne ) ili dugotrajno nošenje obuće.

Kontaminacija je ispod tuševa i na plažama. Izbjegavati javne tuševe, ako ih ne možemo dezinficirati i obavezno korištenje papuča kod tuširanja.
Takođe kontaminacija može doći i od kućnih ljubimaca.

Neki ljudi su i skloniji gljivicama tj oboljevanju.

Drugo što manje boraviti u zatvorenoj obući, više u papučama i pamučnim čarapama. Najlonke nikako.

Ja bi prvenstveno išla na klasičnu medicinu, pa poslije preventivno preći na narodne lijekove. Razlog, zaraznost na druge i kod nekih ljudi stvaraju i rane na nogama. Postoje kreme sprejevi i nekakva pulsna terapija.

Čarape otkuhavati i dezinficirati iza sebe lavore i tuševe. Ne dirati prstiće na nogama pa po namješatju raznositi sporesmilie_girl_211.gif
Ručnike od nogu ne koristiti ni nakoji dio tijela i ne djeliti sa drugim, i obavezno otkuhavati.
Gljivice se mogu proširiti i na druge dijelove tijela.

Srećom nisam nikada imala taj problem i mislim da to mogu zahvaliti pamučnim sportskim čarapama, patikama i običaju da se u kući boravi bez obuće ( kod moje mame možeš ući u obući samo mrtav LOL).

Nakon što se izliječe ( ako je bilo potrebno liječenje) bilo bi dobro banjati noge u čajevima, origano je jak fungicid. Takođe ulje čajevca namazati po uputstvu na noge i rješit ćeš se problema.  Soda bikarbona dodata u čaj. Jednostavno da im se više ne dozvoli namnožavanje.

I tvoje nogice će biti mirisne
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 14:10

Hvala smrckice Tongue

 
Ne idem  na javna kupališta ,ni bazene ,ni more nisam vidjela godinama samo na slikama . Ne mjenjam baš puno obuču jer ono što mi je udobno iz toga ne izlazim (koža ). Ne mogu hodati bosa jer to mi baka nije dala od kad sam bila mala ,a sad je kasno. Nosim pamučne čarape .
Nemam ti ja neke gljivice ,nego kad dođe toplo vrijeme kao da mi neki balončići ili mravi uđu u tabane takav imam osjećaj.
Često perem noge i mažem kremom iz DM-a s urejom.
Al se noću uhvatim kako si hoču poderati tabane od nekog svraba(ispod prstiju  na sredini prema palcu).
Prošle godine sam si tako rašćešla tabane da sam imala rane na njima.
Kožni doktor mi je rekao da si kupim Ecerin kremu s urejom i to je bila cijela dijagnoza.
To sam i bez njega mogla saznati u ljekarni.
Hvala ti na ovome što si napisala ,večinu znam ,al nisam znal za origano,ulje čajevca i sodu bikarbonu .
 
Ako imaš još koji savjet rado ču ga pročitati i primjeniti smile78
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 15:52
anči, na sve smrckino ja ću ti samo dodati: noge mastiti uljem čajevca (možda smrcko zna omjer za razrijediti), mastiti, mastiti, ali prvo što je MPK čula od svog dermatologa: nikaka se pretjerano i dugo tuširati. Dugotrajno stajanje u vodi zasićenoj šamponima skida sa kože zaštitni sloj. I zato zadnje vrijeme mnogima tabani oboljevaju.
To je kod moje kćeri bio prvi i glavni uzrok. Kad je s tim prestala, lakše smo proveli lječenje.
Nikakvo šamponiranje bolje je od pretjeranog.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 21:50
smile78Hvala Hoya i Smrckice !
 
Noge sam već namakala danas u ulju čajevcas pomješanog s vodom, imam ga kod kuće ,sad ču opet prije spavanja.
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 23:11
Na brzinu odgovaram bila sam u vrtu do maloprije od jutrosConfused, pa sam krepana.

To što govoriš mi se čini da može biti i nešto drugo problem, ali nisam liječnik a oni koji bi trebali nešto znati pojma nemaju ( naši dr.).

Ja sam sličan problem imala, kad sam u sklopu autoimune bolesti imala problema sa mislim da je bila jetra ( hvala Bogu sada je kao u bebeWink).

Kakva ti je krvna slika, šećer posebno, štitnjača, koristiš li kakve lijekove ili hormone?

Da cimet i ocat jabučni možeš dodavati u vodu za banjanje.

A etreično ulje čajevca možeš dodati u losion za tijelo pa namazati noge.
Može nelagodu izazivati i ako su stopala suha, i to se može pojaviti.

Eto toliko idem spavatiOuch
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 21:11
Sanduk prije čišćenjaod korova.



Burobrani su postavljeni bar 70%, ostatak idući put.Big%20smile


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 21:13
Krumpir koji je ukopan u zemlju i zamalčiran, desno ovaj prvi je posađen par dana prije ovog manjeg lijevo.Smile






Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 06:45
Smrckice nisam vadila krvnu sliku odavno ,mrzim ići kod doktora smile180
Toliko puše kod vas da morate burobrane staviti Confused.
 
Što dobivaš s time što zamalćiraš krumpir ? Wink
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 09:49
Vrijedno i marljivo, i po kiši i po vjetru uređujete svoj veliki vrt s puuuno povrća, cvijeća, grmova.. i od srca vam želim da to urodi plodom! Još jednom hvala tebi i TM-u na svemu i veselim se nekom novom susretu!
Heart
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 20:54
Uvjek ste dobrodošli.
 Hvala Vama na predivnim poklonima ( upravo imamo višnjevaču u rukamaWink). Doček je bio skroman, vidjela si moj nered smiley4392.gif. Poslu i sređivanju nikada kraja.

MM planira ići u inozemstvo za koji dan ( danas saznao), te će većina radova stati. Malo sam u bedu sada, nisam očekivala njegov odlazakCry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 20:58
E Hoja što je ovo, mikro pomidorismilie_girl_093.gifLOL


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 21:00
Ovo je moj vrt, nisam ja kriva došli vanzemaljci i izvodili eksperimentesmiley1635.gif




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 21:01



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 21:02



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 21:02



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 21:04
Krumpir u zemlji, malčiran.Smile




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 21:04
I čudo od krumpira, ogromno mu je lišće.Smile


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 21:12
Originalno poslano od člana anči39 anči39 napisao:

Smrckice nisam vadila krvnu sliku odavno ,mrzim ići kod doktora smile180
Toliko puše kod vas da morate burobrane staviti Confused.
 
Što dobivaš s time što zamalćiraš krumpir ? Wink


Trebaš Ančice bar šećer izvaditi.

-Da puše , ma obara s noguLOL???
Evo nek Anaida kaže što je doživjela. Lovila sam je da je bura neodneseLOL
-Kad zamalčiram krumpir ima dovoljno vlage, što ova vrsta krumpira traži. Trava će truniti i đubriti...itd.
 Netrebam zaljevati, plijeviti, okopavati, valda i niti nagrtati....
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 21:34

Taman sam te htjela pitati nosite li i ove godine onako puno vode, ali na kraju si mi rekla sve.

 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.