Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Novopečena pitanja o tehnici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Novopečena pitanja o tehnici

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
Poruka
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2010 u 07:49
Drage curke, ja čitam i čitam i sva se pogubih ali od slikica tehnike ni s... Vizueleni sam tip mame i jako bih rado da mi poslikate kako se to radi jer sam ali ama baš totalni tukac za ovu tehniku.
Odlučila sam urediti mali drveni radni stol.uradi sam ,Broken%20HeartUnhappyza moju unučicu. Nastali problemi. Kako, koju boju za podlogu , kakve salvete , ljepilo ... ludilo ! Pomagajte .... 
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ki*luna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ki*luna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 04:04
 Veliki pozdrav svim umjetnicama na ovom forumu smile219. Cure ja vam se divim i odusevljena sam vasim radovima. Vec danima citam do kasno u noc i sve vise se zaljubljujem u decoupage tehniku. Nisam to prije probala jer sam mislila da moram imati talenta za oslikavanje ali ovo sa salvetama me ohrabrilo da se uhvatim posla. Zapravo neznam nista sto mi treba za pocetak... uspijela sam skuziti iz vasih postova da mi treba boja za beton, akrilne boje, ljepilo, salvete. Htijela bi raditi na drvenim okvirima za slike, kutijama i na staklu. Molim vas za kratki tecaj kako zapoceti? shvatila sam samo da je prva podloga boja za beton i sto onda dalje? i kako se radi na prozirnim tanjuricima na pozadini? Bila bi vam jako zahvalna da me naucite postupku smile58..... Ja sam relativno jako mlada pa neznam bas nista puno izradjivati, ali imam jaku volju nauciti a ovdje koliko vidim imam i od koga... Hvala vam sto postojite vi i ovaj forum smile79
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 23:33
Pozdrav! Krasna je to tehnika i ne izgleda komplicirano, svaka čast na trudu. Mene bi zanimalo da li netko zna gdje bi i kako se zove mogla nabaviti neko ljepilo za platno. s njim bih ljepila razne materijale na platno te stavljala boju ispod ili iznad. Molim za pomoć. Smile
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 22:22
pozdrav novim curama  smile219

puno smo već pisale o svemu pa da ne ponavljamo još čitajte i čitajte i čitajte, osobito na ovom dijelu s uputstvima i savjetima.
pregledajte i internet stranice raznih hobby trgovina (Lumos, Chemaco, NB, Megacolor) gdje ćete naći dosta korisnih savjeta, osobito ako ste početnice.

zvonkica, za bojati stol ti je preskupo koristiti ove hobby akrilne boje. tu slobodno možeš koristiti uobičajene boje za drvo (za podlogu) i bezbojni lak za drvo za zaštitu na kraju. ali prije svega dobro šmirglanje.
salvete ... bilo koje s motivom koji ti se sviđa. salvetu ljepiš sa salvetnim ljepilom ili sa drvofiksom (isti princip rada kao i sa salvetnim ljepilom) 

ki*luna na sva svoja pitanja ćeš naći odgovore na mjestima koja sam preporučila za čitanje.

sunceeee, nisam baš shvatila kakvo ljepilo tražiš. ako misliš na platno ljepiti salvetu onda koristiš salvetno ljepilo za tekstil. a ako bi ljepila , kako si napisala, razne materijale na plano ne znam šo bih ti preporučila. pretpostavljam da bi ona obična univerzalna ljepila mogla poslužitiErmm
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 22:55
Ne mogu vjerovati da nakon toliko godina prakse ja imam ovo pitanje:
Nakon npr Stamperijinog K1 i K2 medium koji lak da stavim?Nemam dobro iskustvo na tamnoj podlozi sa mat akrilnim.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
mamaana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mamaana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 11:12
lijepi pozdrav!kako sam već neko vrijeme više promatrač nego član foruma,samo bih se htjela predstaviti .Uživam gledajući vaše radove,nadam se da ću i ja nekad nešto napraviti.
Na vrh
Jasenka86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jasenka86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2010 u 12:49
sad ćete se smijati,ali ovo je meni problem

naime,kada farbam kutijicu iznutra,sva se nazivciram jer nikako da dobro ofarbam.stalno mi u ćoškovima prazno

ima neko neki trik?
Na vrh
Bi-Biljana View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 702
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bi-Biljana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2010 u 17:33
ja imam svoj način : kist jače umočim u boju i prvo potegnem po ćoškovima a onda "raširim" boju po plohama. vježbaj, sigurno ćeš naći neki svoj stil.
Mi žene smo anđeli. Ako nam polomite krila, i dalje letimo - na metli....jer smo fleksibilne.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2010 u 18:23
ja sam se mučila sa spužvicom dok nisam uzela kist i radila isto kao i Bi-Biljana
Na vrh
dorina1904 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorina1904 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 10:44
Već dugo vas pratim , gledam vaše radove i uživam.Pomalo i sama radim.Učim se.Puno sam čitala o decoupage tehnici i na stranicama hobby shopova i na ovom forumu, isprobala puno vaših savjeta, ali još imam puno nepoznanica.
 Jedno pitanje:
Kako zalijepiti veliki komad salvete ili cijelu salvetu a da se ne naprave nabori?? 
Na vrh
Bi-Biljana View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 702
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bi-Biljana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 20:08
draga dorina, odgovor glasi - jako teško. u zavisnosti kakva je podloga, poslije si možeš pomoći peglanjem no tada pripazi kod lakiranja (lakiranje kistom hoće "odignuti" salvetu, rješenje je tanki sloj auto laka u spreju pa onda dalje lakiraj po želji). da te ne muči peglanje, evo kako : zaljepljeni i osušeni motiv prepeglaj peglom zagrijanom na srednju temperaturu preko papira za pečenje. sretno!!
Mi žene smo anđeli. Ako nam polomite krila, i dalje letimo - na metli....jer smo fleksibilne.
Na vrh
dorina1904 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorina1904 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 21:06
Hvala na odgovoru, pokušat ću s peglanjem.To još nisam probala.
Na vrh
RIDRIDRID View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje RIDRIDRID Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2010 u 07:48
Stalno pratim ovaj forum i opasno sam se navukla na decoupage. Nisam još otvorila svoju galeriju jer me pomalo sram pokazati svoje uradke kad vidim vaše divote. Najviše ukrašavam teglice za svoju dušu i neke malene kutijice kćerci za razne sitnice. Ona je oduševljena, ali još je mala pa joj je sve lijepo. Embarrassed 
Imam problem sa staklenim tanjurom koji želim napraviti kao poklon za božić. Već sam ga prala nekoliko puta jer nikad nisam zadovoljna ljepljenjem salvete, uvijek mi ostanu mjehurići zraka ili koja faldica a to se onda vidi sa gornje strane tanjura kroz staklo. Djevica sam po horoskopu, pa  time i perfekcionista i to me strašno smeta, želim taj tanjur napraviti kako treba. Molim savjet, ako neko zna kako da zaljepim salvetu bez mjehurića zraka ispod a da ne potrgam salvetu. Probala sam je puno tiskati i gladiti kistom ali onda se obično negdje podere i opet se to vidi. Očajna sam, tako želim napraviti taj tanjur. Bi li pomogla tehnika ljepljenja peglom. Sory što sam odužila i ako već negdje je odgovor na ovo pitanje....... samo me uputite  
Na vrh
Jasenka86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jasenka86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2010 u 21:51
cure,kako stavljate vrpce za vješati na kugle za bor?
Na vrh
dorina1904 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorina1904 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2010 u 09:14
Napravila sam neke podmetače za čaše i flašice za likere.Zanima me čime premazati navedene predmete da bi se mogli prati???
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 22:14
RID sa staklenim tanurom moraš imati malo prakse, ali evo kako ćeš sigurno uspjeti:
Ljepilo za decoupage mora biti mat ili sa šljokicama, jer se sjajno vidi ispod stakla-
Mjesto gdje će biti salveta namaži ljepilom, ali jako, jako tanko i na to stavi salvetu, lagano je potapkaj prstima ili suhom spužvicom. Ako vidiš negdje nabor pokušaj salvetu polako odlijepiti i malo lagano zategnuti, ne će se poderati jer nije namočena. Ponovno je potupkaj prstima i ostavi da se skroz osuši. Sada je možeš slobodno opet premazati lakom, ali i ovaj put budi štedljiva na laku, malo po malo ga nanosi.
Ja uspijem i cijelu salvetu nalijepiti bez nabora, ali ipak trebaš malo prakse.
Glavno da ne nanosiš puno ljepila, jer se od njega salveta rasteže i inda i nabora.
Ja na svaki motiv još dodatno nalijepim i drugi sloj salvete, jer se zna desiti da ako je tanja salveta da boja prođe kroz nju i onda bude motiv neuredan pa to ružno izgleda.
Probaj, uspjet ćeš.
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 21:30
ovako je ispao stol za moju unučicu Tiu !
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
jesha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jesha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2010 u 10:25
Drage tete salvete, pratim vas nedelju dana, iscitala sam 90% svih postova i nagledala se predivnih radova. Onda sam, naravno odlucila i ja da se okusam u ovoj tehnici, mada sam po prirodi aljkava i brljava (nadam se da cu to promeniti).
Posto imam gomilu teglica na terasi, odlucila sam da se na njima vezbam i odmah naisla na problem.
Naime, kada ih farbam sa osnovnom bojom ( akrilna za beton) jako mi se vide potezi cetkice. Probala sam i sa sundjerom ali opet se isto desava. Da li treba da predjem 2x, ili da ne razblazujem boju vodom? (mada je vrlo malo razblazim), ili sam uzela losu boju? Mozda sto je staklo, pa se boja bas ne prima najbolje?
Kako da ih lepse obojim da se ne vide potezi? help me, please.
Na vrh
Bi-Biljana View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 702
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bi-Biljana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2010 u 11:30
jesha, nemoj boju rijediti vodom i obavezno prijeđi 2x (nakon 2 sloja se ne bi smjela vidjeti boja podloge) . bolje je raditi spužvom nego kistom, ne vide se tragovi. sretno Thumbs%20Up
Mi žene smo anđeli. Ako nam polomite krila, i dalje letimo - na metli....jer smo fleksibilne.
Na vrh
jesha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jesha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 08:06
Hvala Bi-Biljana, pokusacu tako, pa saljem slicice da vidite. :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.