Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Novopečena pitanja o tehnici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Novopečena pitanja o tehnici

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka
MaJaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MaJaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 19:56
Zna li netko za postupak ljepljenja salveta elekticitetom?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 09:19
kako dobiti zamagljeni efekt na čašama ili staklenim tanjurima?

Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 10:20
Originalno poslano od člana kuštrava kuštrava napisao:

kako dobiti zamagljeni efekt na čašama ili staklenim tanjurima?

videla sam da se to radi rizinim papirom, ili cak jednim slojem tualet papira, pa uz to senjacnje
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 10:17
Postoje frosti boje za zamagljen izgled, a može se dobiti i sa bijelim slojem salvete.
Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 16:37
tnx
baš ću probati
Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 10:00
printala sam jednog anđela i kada sam išla ljepiti sve mi se zamuljlo od boje..
papir nisam namočila u vodu..
što krivo radim?
trebam li prvo pošpricati sa nekim lakom da se boja ne razljeva?
Na vrh
lilana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: Yemen
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 14:38
maJaa,
imas uputstvo na sajtu nb-net.hr u temi recenzije
Na vrh
RIDRIDRID View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje RIDRIDRID Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 13:25
Ne znam da li spada u ovu teme, ali imam jedno pitanje: naime našla sam krasne čisto bijele šalice za kavu, pa me zanima ako na njih naljepim salvetu i zapečem hoće li se moći koristiti i prati. Ima li netko iskustva sa pečenjem?
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2011 u 20:13
Moraš uzeti ljepilo za porculan, motiv točno izrezati, jer ako ima okolo salvete ružno se vidi, i zalijepiti sliku.
Slobodno zapeci na 130 stupnjeva, piše ti na uputi na ljepilu.
Ja sam nekidan prvi put radila i odlično je ispalo, ali kako sam rekla višak salvete odreži.
Ja sam pogriješila i čupkala motiv, jer je podloga bila bijela, ali se ružno vidjela.
kada sam ponovno uradila bilo je odlično.
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 09:49
Originalno poslano od člana kuštrava kuštrava napisao:

printala sam jednog anđela i kada sam išla ljepiti sve mi se zamuljlo od boje..papir nisam namočila u vodu..što krivo radim?trebam li prvo pošpricati sa nekim lakom da se boja ne razljeva?
trebala si papir preci ili avtolakom ili lakom za kosu,zavisi na kom papiru printala
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 22:20
Imam jedno pitanje,naime nisam do sada imala uopće problema sa crakle lakom,koristim neki od hobby line nj.lak i uvijek su mi male pukotine,zašto?koji lak daje veće pukotine,mislim da je marabu crakle nekak bio bolji...dugo ga nisam koristila,ovaj koji imam je nekako tečniji,dok je onaj bio jako gust i bjelkaste boje,ovaj je kao konjak boja Koji vi koristite ?izluđuje me ovo...helppp.hvala:-)
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 22:56
I ja koristim od Hobby linea crackle Medium. Moj nije boje konjaka već potpuno proziran. Da bih dobila veće pukotine nanosim ga deblje, naravno tada i sušenje duže traje. Boja se mora nanositi s grubim kistom, ja obično nanosim s tanjim penzlom. Mojoj susjedi nikako nije uspjevao krekl pa smo jednom analizirale zašto i skužile da je do kista, ona je uvijek nanosila s nježnim kistom i tada bi se nanijeo pretanak sloj boje pa nije bilo dosta materijala za raspucavanje. (I lak nanosim s grubim kistom). Probaj  s drugim kistom pa možda potvrdimo moju teoriju. Boju nemoj razrijeđivati s vodom.
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 23:05
Ma obilno ga i ja nanosim,i probala i sa spužvicom i ništa,uvijek malene...al možda je do kista,probam sutra hvala Mima:-)
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
dorina1904 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorina1904 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 09:21
Pukotine su manje kada ih nanosiš sa spužvicom i kao što kaže mima boju treba nanositi obilato i grubim većim kistom da bi se dobile veće pukotine.
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 09:57
Hvala cure,mislim da je do kista,naime prije sam imala veliki i grublji kist i pukotine su mi bile veće,sada imam manji i mekši kist,izgleda da je do toga....hvala. Ma znam da je i sa spužvicom manje,ali htjela sam ono napomenuti da mi je isto sve i kad je sa spužvicom i kistom koji trenutno koristi,...Odmah tražim veći ...
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
sanja 1734 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 302
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja 1734 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 09:53
Kao što neke već znaju nova sam na forumu. Pročitala sam i pročitala vaših savjeta i jučer kupila zamjenu za akrilnu boju u dućanu boja fasadnu bijelu od JUB-a. Da li ju rijedite kad radite s njom kao što piše 1:1 ili ju samo promiješate i radite s njom kao i sa onom original akrilnom iz hobby dućana? Isto tako me zanima da li ću kad nanesem krakel ispod fasadne dobiti pukotine kao i inače kako sam dobivala sa original bojama? Molim da mi netko odgovori.smile39
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 16:27
Bok Sanja! I ja sam relativno nova ovdje, ali evo odgovora na tvoja pitanja: Boju NE razrijediti, samo ju možeš miješati s pigmentom ili ostalim nijansama boje. Ništa se neće promijeniti s ovom bojom i krakle-om, barem se meni nije ništa mijenjalo.....
Nadam se da sam ti pomogla....smile78
Na vrh
sanja 1734 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 302
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja 1734 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 14:04

Jani radila san sa fasadnom bojom i super mi je ista kao i ona skupa iz hoby art dućana. A sad neka mi netko kaže kako i s čim se rade reljefni šabloni, to mi je super.

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 09:44
Ja skinem sa neta šablonu,isprintam,s jedne i druge strane selotejp,izrežem,prislonim i stavim akrilni kit za drvo ili strukturnu pastu.I na "Cvijetu" ima dobrih šablona skinutih sa neta.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
sanja 1734 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 302
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja 1734 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 10:01
Kiki hvala ti pokušat ću jer sam sa "Cvijeta" i skinula vrlo lipe šablone. Znači kad skinem šablonu papir obložim s jedne i druge strane selotejpom i onda režem. Probat ću obećajem još ovaj vikend, pa se čujemo kako je ispalo. Hvala.smile75
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.