Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Novopečena pitanja o tehnici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Novopečena pitanja o tehnici

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
Korisnik
Poruka
stellamaris View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stellamaris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 22:00
bok, nova sam u ovome pa me svašta zanima.. npr imam bijeli stol i želim na njega staviti slikicu sa jedne salvete, jel moram cijelu stranu stola ofarbati akrilnom bojom pa staviti salvetu ili mogu odmah na taj bijeli stol staviti ljepilo pa salvetu bez akrilne boje.. malo kompliciram ali pomaagajtee,hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SandraST View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Gabon
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SandraST Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 11:51
Salveta se uvijek lijepi na bijelu ili sasvim svijetlu podlogu. Vodi racuna da ti boja podloga utjece na boju konacnog motiva. Isto tako je bitno da ako ti motiv nije tiskan na bijeloj salveti ili sasvim svijetloj moras motiv odrezat skarama tocno po rubu. Ako je bijela salveta ili sasvim svijetla mozes i fino ocupkat oko rubova;
Sto se tice stola, ako si zadovoljna s postojecom bijelom bojom nemoras bojati ponovo, ali ti preporucujem da ga lagano pobrusis finim brusnim papirom da samo malo odstranis sjaj i masnocu. Nakon sto zalijepis motive, prelakiraj cijeli stola sa 2-3 ruke laka.
Naravno sve moze i bez ovog brusenja i lakiranja, ali ce se motiv bolje stopit s povrsinom, a i zastitit ces motiv
pozzzz
http://hobbyboom.blogspot.com/
Na vrh
stellamaris View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stellamaris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 15:44
hvala puno, javim za par dana jesam li uspila pozdrav svima
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 09:08

vidjela sam nešto, a ne znam čemu služi... Embarrassed

što je GESSO
i koja je njegova namjena?




učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
SandraST View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Gabon
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SandraST Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 21:13
gesso je boja na bazi krede, služi u slikarstvu kao podloga na platnu, a za hobby je idealna kod pripreme skoro svih podloga. Dakle, npr, drvenu podlogu obojajte gessom, prebrusite i rad će biti finiji i ljepših boja.....
Jedan trik: nanesite geso u debelom sloju i još dok je vlažno nanesite jedan sloj akrilne boje bilo koje nijanse... neka se boje preljevaju. zatim vrućim fenom dobro osušite i pojavit će se pukotine.
http://hobbyboom.blogspot.com/
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 19:37

draga sandra,
od srca ti hvala
na iscrpnom odgovoru...

Smile     Heart      Smile


učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 23:48
Curke - evo i mene, ubacujem se u ovu diskusiju.....Klara gdje si Gesso vidjela za kupiti? Koja je količina, a koja cijena (ajme, bombardiram pitanjima, sorry....) Ja sam več čula ponešto o tome, ali još se nikada nisam susrela s njim! Čini mi se jako dobra ideja ovo što Sandra predlaže i baš bih to probala....Hvala SandraHeart
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 07:06

konačno si se vratila... Wink  Smile

gesso sam vidjela na stranicama NB-a,
pakiranje: 500 ml
proizvođač: Maimeri

cijena
57.50 kn


učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 12:51

sad sam se čula s curama iz NB-a

- gessa trenutno nema,
najvjerojatnije stiže kroz desetak dana...


učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 09:48
curke, pomagajte...

završila sam platnene tenisice,
radila sam s javaninim ljepilom za tekstil...

na uputama piše da se treba premazati nekoliko puta,
ostaviti sušiti 24h i onda zapeglati s kontra strane...

hm... tenisice zapeglavati s kontra strane
je nemoguća misija...

može li se nekako to s peglom za kosu
ili običnom peglom s prave strane
preko papira za pečenje?

bojim se da mi motiv na kraju ne ostane
na pegli ili papiru ako ću zapeglavati s prave strane...
i da - na kojoj jačini treba biti pegla?

ima li ko kakvih iskustava s time?

htjela bih ih zapeglati i na taj način fiksirati,
tako da se mogu prati na 30...


učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
SandraST View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Gabon
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SandraST Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 10:22
Bit je u tome da se sve dobro zagrije da se ljepilo zapece.... Pokusaj s vrucim fenom i peglom preko papira za pecenje s gornje strane. Bez pare naravno. Ovo je zapravo zastita od vlage pa ako neces s njima na kisu ili ih prati potopljene u vodi sve ce izdrzati i bez ovog zagrijavanja. Cisti ih samo s navlazenom spuzvicom, a kad se uniste - napravi nove...
Jos jedan savjet.... Uguraj fen unutra i pusti vruci zrak ali pripazi da ih ne rastopis
Imam iskustva s javana ljepilom i to je najbolje ljepilo za tekstil i mislim da neces imat problema
http://hobbyboom.blogspot.com/
Na vrh
klara46 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 772
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 12:27
hvala ti, puno... Smile   Heart

pokušat ću tako...
tenisice su za poklon,
tak da ne bih htjela
da odu *beeeeeeep* nakon prvog nošenja...

thnx...



učiniti dobro, a zatim otići bez buke...
Na vrh
coraline View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje coraline Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 15:38
Cure kojim trikovima trebam bojati da dobijem ovaj efekt s bojama? Guglam i guglam ali nikako da pogodim naći pravi tutorial. Please help! Smile





Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 20:26
probaj boju nanositi sa morskom spužvom, idi sloj na sloj, uvijek od tamnije boje prema svijetlijoj.
Spužvu namoči vodom i onda lagano umoči u boju.
Nemoj jako pritiskati, možeš boje nanositi dok ne budeš zadovoljna.
Na prvoj boci se lijepo vide šupljikavi nanosi boje.
Kod druge boce su tragovi tamnije boje nanešeni kistom, a možda je i donji sloj tamniji, pa je onda svijetla boja nepravilno nanešena.
Probaj bez straha, uvijek ti je lako prebojati kada radiš iznad stakla, problem je kada radiš sa donje strane.
Na vrh
coraline View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje coraline Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 13:31
Budem isprobala, hvala na odgovoru Smile
Na vrh
sytry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sytry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 18:16
Drage decoupage cure!

Neopisivno me obradovalo što nađoh svoj post iz 2010.god., koji je ujedno prvi post ove teme koja se vidim razvila! Zbog raznoraznih problema u životu i faksu, od početnog posta i dotičnog rada nisam ništa napredovala.

Evo kako mi je diploma nadohvat ruke, posla više nemam (ništa neuobičajeno za našu sredinu ) - sjetila sam se onog što sam htjela proraditi i naučiti nešto za svoj gušt.
Vremena imam, novaca nešto imam.
Ono što bih vas molila, da me kao početnika uputite - koji neizostavan pribor da kupim i gdje.
Znam da su mi kist i boje potrebni, salvete i ostalo - ali nisam upućena u specifičnosti tog pribora.

Pa, što bi bilo najbolje kupiti početniku? Imate li neka svoja favorit mjesta za kupovinu materijala, postoje li neke bitne razlike u cijenama u hobby shopovima pa da nekog preferirate više?
U Zagrebu mogu nabaviti sve potrebno, isto i naručiti sa ebaya ako ima smisla (ukoliko je isplativo - da li naručuje netko tako?).

U međuvremenu počinjem sa isčitavanjem topica i memoriranjem bitnih informacija...

Lijep pozdrav svima!
Na vrh
SandraST View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Gabon
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SandraST Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 06:45
Za početak u interspara kupi po komplet finih i grubih kistova - sve zajedno oko 80 kn. Dobri su za početnike. One fine plosnate koristi samo i isklučivo za decoupage, a ostale za boje i druge medije. Kad savladaš rukovanje kistovima u Millera ih kupuj pojedinačno prema potrebi.
Rukovanje kistovima podrazumijeva da ih držiš čiste i uredne, i ne ostavljaš na zraku dok radiš s njima već u posudi s vodom.... i svakako odvojeno... tamo gdje si namočila kistove s bojom ne stavljaj one za decoupage - njih u drugu, čistu vodu
pozzzz
http://hobbyboom.blogspot.com/
Na vrh
jasmina73 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasmina73 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 10:59
Pozdrav svima...ovo mi je prvi put da pišem...jedva sam dočekala da vam se mogu javiti.Obožavam gledati vaše radove,i ja pokušavam raditi svašta,tj stavljam salvete na sve zgodno kaj mi dođe u ruke,pa sam eto došla do problema...Imam prekrasnu ovalnu bocu,onak je prozirna i ja je ne bi htjela bojati nego staviti salvetu direkt na takvu kakva je. E sad,ako stavim bez bojanja onda mi se salveta ni ne vidi pa sam mislila pitati vas iskusnije dali da obojim samo taj dio di će bit salveta ili kaj da radim...unaprijed zahvaljujem
Na vrh
Srnna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Srnna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 23:02
Cao cure ....ja sam nova na forumu i morala sam se ukljuciti :)
vec neko vreme se "igram "decupagom i bas mi je lepo ...
Sad mi treba pomoc u vidu saveta ,zelim da uradim jedan predmet u Shabby stilu ...ali mi ne uspeva ,moze li malo uputa kako i odakle da pocnem ....Hvala puno svima :)
Na vrh
Adrić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adrić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 21:50
pozdrav drage cure...
krenula i ja danas sa salvetnom tehnikom...
za ljepljenje sam koristila drvofix jer mi je on dosta povoljan...ali ne znam da li sam ja to dobro odradila i da li će se sve to odljepiti...prijateljica mi je rekla da ga malo razvodnim ali ne kužim da li treba biti rijetko ili samo kap vode...
čitala sam vaše postove i ima super savjeta li ja naravno moram biti još jedna u nizu koja traži detaljnu uputu...

Namjeravam za Božić napraviti kutijice za poklon što staklene što limene...stoga molim nekoga postupak od AdoŽ i koji materijal kupiti i gdje...
veselim se vašim savjetimaaaaaa.....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,174 sekundi.